Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałam się podpytać, ponieważ od kilku miesięcy (pięciu) biorę trittico a od roku escitil i niedawno pojawiły mi się zawroty głowy i bóle brzucha a pod koniec sierpnia nawet jednodniowy incydent z gorączką. Zaczęłam miewać drżenia rąk jak po mocnej kawie, mam wrażenie bujania i czasami mimowolnie trzęsę nogą. Czy to może wynik brania któregoś z leków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałam się podpytać, ponieważ od kilku miesięcy (pięciu) biorę trittico a od roku escitil i niedawno pojawiły mi się zawroty głowy i bóle brzucha a pod koniec sierpnia nawet jednodniowy incydent z gorączką. Zaczęłam miewać drżenia rąk jak po mocnej kawie, mam wrażenie bujania i czasami mimowolnie trzęsę nogą. Czy to może wynik brania któregoś z leków?

Raczej nie, po takim czasie, no chyba ze byla zwiekszona dawka któregos z leków nie dawno??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy ktos z was bral trittico w dawkach powyzej 150 mg, ale nie na problemy ze snem tylko na depresje? Slyszalem, ze wlasnie do 150 mg bierze sie glownie ze wzgledu na wlasciwosci nasenne, a dawka powyzej jest juz glownie przeciwdepresyjna. Ja doszedlem tylko do 150 mg, ale wlasnie skutkiem ubocznym byla nadmierna sennosc w ciagu dnia i klopoty z wybudzeniem. Pozniej z racji tego, ze bez fluoksetyny trittico nie pomoglo i depresja wrocila zrezygnowalem z niego. Lekarz mowil, ze powinny byc wyzsze dawki, ale skoro tak bardzo mnie usypial to moglbym miec problem na wiekszej dawce. Jestem niezmiernie ciekawy czy w wyzszej dawce ta nasenna moc leku jest oslabiona i trazodon dziala wtedy inaczej, tzn. moze np. pobudzac i wyciagac z depresji? 90% osob, ktore pytalem dawki do 150 mg nie pomogly w depresji, ale jesli ten lek dzialalby w wyzszej dawce bez az tak strasznego dzialania nasennego to wart by bylo sprawdzic jego potencal przeciwdepresyjny. Tym bardziej, ze zdecydowanie podnosi mozliwosci seksualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był okres ze brałem 600mg trazodonu na depresje jednak z racji ze nie czułem ze cos biorę odstawiłem go.

 

Zadna wczesniejsza dawka nie powodowal u ciebie senności i problemow ze wstawaniem z łóżka? To niesamowite, ja juz po 25-50 słaniałem się na nogach w dzień. Czyli wychodzi na to, ze tylko Zbychu leczyl się tu dwakami, ktore rzeczywiscie moglyby pomoc na depresje. Jakis wniosek? Nasi lekarze przepisuja go tylko przy problemach ze snem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tritico mialam silne bóle i zawroty głowy,serce mi non stop waliło a raz po nim spalam raz nie.Po tritico w nocy sie pocilam i mialam mega zatkany nos

 

Wiesz że ja tez czasami w nocy sie pocę i budzę,czuje że ciało mi lekko dygota ale ja wiem czy to po lekach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja przygody z trittico.

Od 4 tygodni biorę trittico, początkowo wchodziłam na dawkę, chwili obecnej jest to 250mg. Pierwotny problem, jakim była bezsenność, został zaleczony. Miałam problemy z zasypianiem. Teraz zdarza się to dość rzadko, za to problem mam z powtórnym zaśnięciem gdy obudzę się w nocy. Zwykle już nie udaje mi się zasnąć. Jak na razie nie zauważyłam jakiejkolwiek poprawy w moim stanie depresyjnym, w związku z czym prawdopodobnie będę musiała coś do tego leku dorzucić. W poniedziałek idę do lekarza, więc zobaczymy jakie rozwiązanie mi zaproponuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estera1, Mirta w moim przypadku się nie sprawdziła. Ciągła senność + niesamowity apetyt. (Jestem byłą anorektyczką i nie chciałabym wrócić do tej choroby, więc raczej szukamy leków, które nie będą wpływały tak bardzo na uczucie głodu)...

Chciałabym dołożyć do trittico coś aktywizującego, bo jestem dość ospała w ciągu dnia i coś co pomoże mi w wyjściu z depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję już wszystkiego kawa, mocna herbata, yerba mate, cola. Najlepszy z tego wszystkiego jest red bull, ale chyba więcej mogę sobie tym zaszkodzić niż pomóc...

Uważasz, że lepiej nie dorzucać niczego więcej? Myślisz, że w końcu wygram z depresją na tym trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za krotko bralas mirte.O ktorej bierzesz lek moze za pozno?jaka dawke bralas mirte?czy jak nie moglas zasnac bralas jeszcze jakis lek?chodzisz na terapie?robisz cos w kierunku zwalczenia anoreksji?skad te problemy ze snem?

 

Trittico biorę o 20.30, zasypiam około 23. Chodzę na psychoterapię, fitnessy (sport też podobno pomaga), dużo czytam na temat samorozwoju itp. Próbuję z tym wszystkim walczyć.

Problemy ze snem zaczęły się 4 lata temu. Niestety, w Polsce problem ze snem jest lekko mówiąc olewany. 4 lata walczę o zwykłą przespaną noc. Ma terapii próbowaliśmy znaleźć wydarzenie, które wywołało tą bezsenność, niestety nic nie znaleźliśmy konkretnego.

Anoreksję uważam za zakończoną, jednak obawiam się, że gdybym przytyła 20kg mogłabym psychicznie jeszcze bardziej się wykończyć, niż nie zaczynając nawet brac tabletek.

Mirtę brałam w bardzo małych dawkach - tylko nasennych - 1/4 tabletki 30mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to brałaś bardzo małą dawke mirty.Po niej na początku sie tyje a raczej puchnie -woda sie zatrzymuje .Po dwoch mies waga powinna sie unormować.Są osoby które na mircie nie przytyły.

 

-- 06 paź 2014, 09:06 --

 

bierzesz bardzo dużą dawke tritico...bedziesz ją zwiekszac jeszcze?jak tez nie potrafilam sobie przypomniec z jakiego powodu przestalam spac az w koncu po dlugich przemysleniach dotarlam :) nie mozna przestac spac od tak sobie bez powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×