Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Trittico to mój pierwszy lek, biorę dwa tygodnie (tyle też czasu zajęło mi przebrnięcie przez 75 stron wątku). Biorę, by wyjść z niemałej depresji. Pierwsze 3 dni 50mg, 3 kolejne 100mg, potem 150mg, zawsze przed snem. Kilka reakcji, które zauważyłem:

 

- Sen. Zwłaszcza na początku bardzo szybko po nim zasypiałem, teraz nie ma wrażenia ,,ścięcia z nóg'', ale dalej zasypiam szybko i głęboko. Niestety, od dłuższego czasu nie pamiętam swoich snów, odkąd biorę trazodon kilka razy pamiętałem przynajmniej urywki.

- Libido. Działa (na razie?) tylko w sferze fizjologicznej - erekcja jest, ale ochoty na cokolwiek dalej brak.

- Problemy z budzeniem się. Nasilone po przejściu na 150mg. Potrafię kilka godzin walczyć z budzikiem - dobrze, że mam w miarę tolerującą spóźnienia pracę.

- W ciągu dnia: senność, problemy z koncentracją, drżenie rąk. Pojawiły się po przejściu na 150mg, po niecałym tygodniu chyba w końcu zaczęły słabnąć.

- Podrażnione śluzówki: oczy, nos, gardło. Odczuwalnie, ale da się żyć.

No i najważniejsze:

- Działanie antydepresyjne. Dziś drugi dzień nie jest beznadziejnie. [uwaga, może to być też skutek innych czynników, zobaczymy, co się będzie dalej działo.]

 

I'll keep you updated.

 

-- 28 paź 2013, 14:11 --

 

Chyba byłem przedwcześnie optymistyczny - 2~3 ostatnie dni znów raczej beznadziejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sumie może to bez sensu jeszcze raz o to pytać, ale czy ktoś miał przy braniu leku objawy jak przy grypie(uczucie gorąca w ciele, bóle mięśni stawów, oczu)? Przeczytałem w ulotce, że to może być agranulocytoza, więc się trochę przestraszyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sumie może to bez sensu jeszcze raz o to pytać, ale czy ktoś miał przy braniu leku objawy jak przy grypie(uczucie gorąca w ciele, bóle mięśni stawów, oczu)? Przeczytałem w ulotce, że to może być agranulocytoza, więc się trochę przestraszyłem.

 

A przyszło Ci do głowy, że to może GRYPA, bo jest sezon jesienno-zimowy? :? Poza tym musiało Ci się pomylić z mirtą, bo w ulotce trazodonu jest wzmianka o leukocytozie(czyli zwiększonej liczbie krwinek białych), a agranulocytoza to spadek granulocytów obojętnochłonnych(które też są białymi krwinkami). Prawdopodobieństwo wystąpienia czegoś takiego jest znacznie niższe niż 0,1%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po trazodonie moze wystapic stan podgrypowy, gorączka i zapalenie gardła. ogólne osłabienie takze. przejdzie z czasem. miałam to.

 

-- 28 paź 2013, 21:58 --

 

misiek_1, trazodon nie ma wlasciwosci nasennych. on moze jedynie uregulowac Ci sen, ale jak sie uprzesz to pokonasz sennosć. wlasciwosci nasenne to skutek uboczny. wlasciwosci stałe to deficyt lęku i przy dawkach 150mg działanie przeciwdepresyjne.to nie narkotyk tylko lek.

zimny_gosc, tak bole stawów i wrazliwosc oczu na swiatlo to normalne. z czasem sie zmniejsza, ale niekoniecznie znika. wybieraj sam, co wazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, Dzięki. W ulotce jak byk jest napisane, że podczas stosowania mogą objawić się zaburzenia hematologiczne(agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość), może to być grypa ale zbieżność czasu jest zbyt dokładna, bo objawy pojawiły się właśnie jakoś 1,5 godziny po wzięciu tabletki. Tym bardziej mnie to ciekawi, gdyż wcześniej miałem po nim okropne migreny a po tygodniu pojawiło się to. W sumie szkoda było by mi go odpuścić, bo pomimo tego, że w nocy po wzięciu dawki czuję się fatalnie, to w dzień czuyję się wręcz z@^$%^$ie, na progu hipomanii, na lęki też działa spoko a to już od dawki 50mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trazodon nie ma wlasciwosci nasennych. on moze jedynie uregulowac Ci sen, ale jak sie uprzesz to pokonasz sennosć. wlasciwosci nasenne to skutek uboczny. wlasciwosci stałe to deficyt lęku i przy dawkach 150mg działanie przeciwdepresyjne.to nie narkotyk tylko lek.

 

Jeszcze do niedawna bym się z tym nie zgodził, ale człowiek się uczy całe życie- więc się zgadzam. Trazodon jest antagonistą receptora histaminowego H1 z powinowactwem Ki(nM])=220= ale jest to na tyle słabe, że nieistotne klinicznie i nie można tym tłumaczyć "właściwości nasennych" trazodonu. Tak naprawdę nie wiadomo czemu działaniem niepożądanym(albo pożądanym-zależy jak na to patrzeć) jest działanie nasenne. Może ma na to wpływ atnagonizm alfa1a albo 5-HT2a. Nie wiadomo. Jedno jest pewne- trazodon reguluje rytm snu.

 

Faktycznie jak brałem trazodon i przeczekałem fazę największego zmulenia to potem senność odchodziła po 1-2h definitywnie. Przy np. kwetiapinie bym z tym nie wygrał, nie ma opcji, zwala na ryja- i koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną biorę 50mg na noc, boję się jeszcze brać 75, ogólnie Trittico biorę już prawie miesiąc i nie czuję się po nim za dobrze, wręcz przeciwnie, jestem bardziej nerwowy, nie mam za wiele energii, no i jak biorę na noc to zawsze mnie zwala z nóg i muszę się od razu kłaść do łóżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z niego, nie mam czasu na walkę z tym, jak napisał Sayace, zwalaniem z nóg po wzięciu, bólem łba. I tak brałem tylko ze względu na widmo pssd, a teraz schodzę z sertraliny do zera i będę próbował na czysto ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 3 tydzień, ze skutków ubocznych został jak na razie ból głowy i wysuszone śluzówki. Poprawa jednak była tylko chwilowa, to chyba nie był skutek leku. Przez niecały tydzień czułem, że wraca mi energia, jednak okupuję to teraz kolejnym pogłębieniem. Do tego stopnia, że coś we mnie zaczyna myśleć, że to nie ma sensu, trzeba odstawić leki, psychiatrę, psychologa, że szkoda na to czasu i pieniędzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nlm, mam bardzo podobne objawy. Nie wiem czy bezpośrednio po tym, ale odwołałem wizytu u psych i psycho, odstawiłem na 3 dni leki i źle się zaczęło dziać.. trochę pochodziłem dzisiaj i właśnie mam straszny ból nóg. Nie zrezygnuję jednak z niego póki co.. Będę próbował coraz więcej, teraz 100..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do męskiego grona:

 

Czy ten lek pomógł Wam w zaburzeniach erekcji , libido jeżeli ktoś takie posiadał?

Jaka jest jego cena i jakie dawki stosujecie, czy łączycie go z innymi lekami?

 

 

Nie sądzę by ten lek był aż taki dobry w te klocki .

Brałem , ale góra 50 mg na noc , zero efektu afrodyzjakalnego.

Jak chcesz sobie dopomóc to weż się za agonistów dopaminy . te mają MOC ! I wiem co mówię, bom nie z pierwszej lapanki w tym temacie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×