Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak uspokoić nerwy, czyli prosta metoda na spokój i szczęści


adamchytry

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wstałem jakiś inny. Można to nazwać, że wstałem z lewej nogi. Zabrałem się od razu do działania. Moje standardy życiowe, czyli kartka i wyznaczanie celów na cały dzień po to, aby nic nie zapomnieć. Nagle w popołudnie około godziny 12: 00 jakoś dziwnie sie poczułem. Czoło oblane potem ciarki na ciele, zbędny stres, który nie wiadomo skąd wynikał. Czułem się jakby nagle chory. Mało tego dałem wyprowadzić się z równowagi po przez drętwe myślenie, że coś mi się poważnego dzieje. Lecz dzięki temu, iż wiem jak sobie radzić ze stresem i nerwami, usiadłem sam w ciszy porozmawiałem sam ze sobą, wytłumaczyłem, na czym polega prawdopodobnie Mój problem oraz powiedziałem sam do siebie: „Cokolwiek by się nie działo zachował Adamie SPOKÓJ, ponieważ tylko spokój uratuje cie w każdej życiowej sytuacji”.

Jak widzicie moi kochani, każdy z was w chwili nerwów stresu czy załamania, może usiąść i porozmawiać samemu ze sobą? We wcześniejszych artykułach pisałem już, jak należy rozmawiać ze sobą. Dziś opisze wam świetną metodę do zastosowania, jako kolejny krok w relaksacji, pozbywaniu się nerwów i stresu.

1. Wyszukaj rozwiązanie swojego problemu.

2. Cokolwiek by się nie dział zachowaj spokój.

3. Ćwiczenie oddechowe – Zamknij oczy, usiądź lub połóż się wygodnie. Twoje całe ciało musi być zrelaksowane. Następnie zacznij skupiać się na oddychaniu. Nie myśl o niczym jesteś tylko Ty i powietrze. Czas się nie liczy. Zaczynasz oddychać, na 4 czyli bierzesz oddech przez 4 (4 oznacza 4 sekundy), kolejno trzymasz oddech też przez 4 potem, przez 4 wypuszczasz oraz trzymasz przez 4 na bezdechu. Pamiętaj o tym, aby skupić się tylko na liczeniu sekund oraz na tym jak powietrze wpływając do twoich płuc napełnia cie spokojem i energią.

To ćwiczenie stosowałem ostatnio polecam jest na prawdę skuteczne.

 

Więcej porad i ciekawych informacji znajdziesz na http://www.silaprzyciagania.com.pl

Pozdrawiam Adam :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak robie, la ejak mam sytuację stresową i jestem sama i wiem ,ze musze a zaczynam panikowac np. zgubienie w gorach podczas samotnej wędrówki na szlaku gdzie byłam pierwszy raz mmgła, deszcze ,wszystko przemoczone i niebezpiecznie sie zaczyna robić późno, uspokiłam sie pomyśłam ,zawrociłam znalazłam szlak ale najpierw to chcialam panikowac i panikowalam ,ale wiedziałm ze musze sie uspokoić niie mam wyboru , bło trudno ale dąłam rade wtedy.JJak bym wtedy się rozkleiła to noc w gorahc w deszczu i mgle by była a tak dąłm radę, ale to trwało a jak sie tak rozkleje w czasie załatwiania czegos ważnego to zanim sie pozbieram ludze juz widza i niestety dziwnie to odbierają a zamiast się skupić na pozbieraniu sie wtedy trzeba na rozmowie a człowiek leci coraz bardziej hihi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak robie, la ejak mam sytuację stresową i jestem sama i wiem ,ze musze a zaczynam panikowac np. zgubienie w gorach podczas samotnej wędrówki na szlaku gdzie byłam pierwszy raz mmgła, deszcze ,wszystko przemoczone i niebezpiecznie sie zaczyna robić późno, uspokiłam sie pomyśłam ,zawrociłam znalazłam szlak ale najpierw to chcialam panikowac i panikowalam ,ale wiedziałm ze musze sie uspokoić niie mam wyboru , bło trudno ale dąłam rade wtedy.JJak bym wtedy się rozkleiła to noc w gorahc w deszczu i mgle by była a tak dąłm radę, ale to trwało a jak sie tak rozkleje w czasie załatwiania czegos ważnego to zanim sie pozbieram ludze juz widza i niestety dziwnie to odbierają a zamiast się skupić na pozbieraniu sie wtedy trzeba na rozmowie a człowiek leci coraz bardziej hihi.

 

 

W każdej depresyjnej lub też złej sytuacji życiowej trzeba wyszukać coś pozytywnego. W każdej niefajnej dla nas sytuacji musimy znaleźć coś co jest dobre, coś co nas uczy i coś co powoduje lepsze samopoczucie w nas samych.

Pozdrawiam Adam Chytyr :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×