Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

zimny_gosc, zawsze jest psychoterapia, ale to wymaga czasu, czasu i jeszcze raz czasu. A leki oferują tylko minimalną poprawę, nie dodadzą ambicji, woli walki, chęci do życia. Strasznie żałuję że nie mogę brać benzodiazepin, bo one rzeczywiście pomagają, natychmiast, i jestem w stanie po nich robić rzeczy które "na trzeźwo" są poza moim zasięgiem. Trochę jak z alkoholem. Ale wszystko co doraźnie pomaga, na dłuższą metę szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem, Wrażliwość nie oznacza zaburzeń osobowości, zwłaszcza jakiś mieszanych. Jedni są jak politycy chamscy i bezczelni, inni bardziej delikatni, co wcale nie oznacza, że gorsi. Nie porównuj się do brata, wybierz własną drogę, w której odnajdziesz radość. Nie każdy musi z sukcesem prowadzić własną firmę. To lustro społeczne w którym się przeglądasz - co jest uważane za sukces, szybka kariera - jest właśnie autodestrukcyjne. Możesz pewne rzeczy robić swoim tempem, obrać własną drogę, nawet nie tak spektakularną, ale przez to odczuwać radość i być szczęśliwy. Ja mam 27 lat i tez spektakularnego sukcesu nie osiągnąłem. Ale wstaje rano do pracy, w weekendy zjazdy. Inni są już doktorantami w moim wieku, ale to nie powód żebym miał z tego powodu czuć się źle.

 

-- 02 cze 2013, 21:18 --

 

Moze anatagonisci wlasnie glutaminianu albo jakies dopaminergiczne leki cos podzialaja. Na pewno cos w przyszlosci pojawi sie. I nie wiem czy czasem czekanie na jakies nowe wynalazki jest wlasnie taka forma walki. ;

 

Nie znam się na tych receptorach. Ale leki działające na GABA, kanały sodowe i wapniowe, czy kwas glutaminowy (leki przeciwpadaczkowe) mogą być alternatywą - np. jak działa Lyrica na zaburzenia lękowe? Co do dopaminy masz amfetaminę. Raczej nic lepszego się już nie wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko - czy Wy też na początku leczenia klomipraminą mieliście takie mega niskie ciśnienie? Biorę 3 dzień w dawce 37,5 i normalnie ledwo chodzę... Miał ktoś tak? Czy to minie z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem, ale czułem wyraźnie że jest niskie. Chociaż od wczoraj już jakby to przechodzi, mam nadzieje że to tylko chwilowy skutek uboczny. Na więcej napewno wskocze, ten lek to dla mnie ostatnia szansa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chce zchodzic z anafranilu bo czuje ze branie go do niczego nie prowadzi. Irytuje mnie seretoninowe cieplo na policzkach i jeszcze sprawa jest taka ze zamierzam zaczac terapie behawioralna, byc moze bede podchodzic np. Np ladnych dziewczyn;) i chce zeby anafranil mnie jak najmniej ograniczal(zamulenie czucia i checi do dzialania) Napiszcie jaka jest najmniejsza dawka ktora dziala terapeutycznie. Nie chcialbym spasc do piekla tylko zeby podtrzymac dzialanie przy jak najmniejszym jego braniu. Oczywiscie do tego braku czucia kwalifikuje rowniez brak libido, anafranil to jednak kosa pod tym wzgledem. Biore jakies 8 m cy obecnie 75 mg.

 

-- 03 lip 2013, 17:26 --

 

a ssanie w piersiach odczuwam i tak czy siak mimo braku czucia. Zasadnosc brania anafranilu napewno jest, ale mozna tu polemizowac.

 

-- 03 lip 2013, 17:30 --

 

...a, i od 5 dni jestem dopiero na 1tbl, do tej pory bylo 1,5tbl

 

-- 03 lip 2013, 18:10 --

 

...a, i od 5 dni jestem dopiero na 1tbl, do tej pory bylo 1,5tbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas czyli od 7 lat myslalem o swojej dolegliwosci jak o depresji bo dostawalem leki przeciwdepresyjne. Ok 4 lata bylem leczony bez skutku wszystkimi lekami przeciwdepresyjnymi. Dzialaly one na mnie paradoksalnie zle. W owym czasie wyrobilem sobie opinie ze seretonina jest calkowicie nie trafiona. Anafranil to jest jedyny lek ktorego branie nie wiarze sie z tortura i wlasnie poprzez to dzialanie odczulajace pomaga mi.(znieczula przykre odczucia w piersi) Skutki uboczne to zaparcia na poczatku ktore z czasem ustapily. Potliwosc jest do dzis, suchosc w ustach rowniez troche, libido- znieczulone. Wg mojego terazniejszego lekarza jest do dystymia(silna, przewlekla depresja). wg mojej najnowszej opini wyniesionej z lektury internetu problem moze dotyczyc pewnego bialka produkowanego przez jadro pollezace na ktorego wzrost wplywaja tylko tlpd(anafranil) i MAO. Jego brak skutkuje tym ze seretonina mimo iz jest w normie nie spelnia swojej funkcji.

 

-- 03 lip 2013, 20:24 --

 

jeszcze napisze ze terapeutka pracujaca w nurcie psychodynamicznym stwierdzila ze nie moze mi pomoc gdyz nie ma u mnie dostepu do tej sfery na ktorej opiera sie jej metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć ile przytyłem bo najwięcej przytyłem na sulpirydzie jakieś 15 kg, natomiast anafranil zacząłem brać po odstawieniu sulpirydu. Byłem wzdęty, brzuch było widać, ale bardziej wiąże to z sulpirydem. Natomiast ostatnio dużo jeżdże rowerem, troszkę ćwiczę to zgubiłem pare kilogramów.

A wracając do mojego pytania to 75 to chyba najmniejsza aczkolwiek jeszcze terapeutyczna dawka. Nikt mi nie odpowiedział na to pytanie, ale już się przyzwyczaiłem, że na tym forum prowadzę ze sobą monolog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to czułem działanie tego leku zarówno na najwyższej jak i na teraźniejszej. Tylko kwestia w tym że w porównaniu z 1,5 tbl do 1 tbl to na tej 1 mi się więcej rzeczy chce. Bardziej mi się chce jeździc rowerem. Jestem bardziej skłonny do nawiązywania relacji. Bo na większych dawkach ten lek totalnie odczula i zamyka, tak jak bym nie miał potrzeb, a moją największą potrzebą jest miec te potrzeby.

Co z tego że ja widzę dziewczynę która mi się podoba skoro ja na poziomie męskim nie czuję potrzeby.

I dlatego teraz skoro już byłem dzielny i witrzymałem tych 8 m-cy i lek się full rozkręcił myślę o jego maksymalnym zmniejszeniu, po nieważ chcę więcej chciec, chce chwytac życie, chce miec z niego radośc, a jest to możliwe tylko w tedy kiedy się ma potrzeby i się je realizuje.

możliwe że do 0,5 tbl zejdę, ale za jakieś 2 miesiące bo po zejściu z 1,5 do 1 miałem skutki uboczne, nawet miałem mały wypadek na rowerze;), a brałem 1,5 tbl jakieś 2 miechy. Nie można zmniejszac na szybko bo może się to skończyc klęską(u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×