Skocz do zawartości
Nerwica.com

Straciłam nadzieję


Rekomendowane odpowiedzi

Straciłam nadzieję ,że moje życia odzyska smak i barwy , że nie będę się zmuszać do każdego dnia, że nie będę czuła się beznadziejna...że mojej głowy nie będzie obejmować żelazna obręcz...kilka lat spokoju , zdążyłam odzyska nadzieję na normalne życie - takie z pełnią uczuć- z radością , smutkiem, złością - a nie z ta cholerna pustką , czarną dziurą ,w środku, która pojawiła się nie proszona , nie chciana...jeszcze śpię , jeszcze mogę zmusić się do uśmiechu - chociaż policzki odrętwiałe , a żołądek pali na wskroś -to lęk , nienazwany, zastygły jak rozpalony kawał metalu .Jeszcze ustępuje na chwilę..kiedyś obiecałam , przyrzekłam sama sobie - jak otworzyłam oczy na erce-nigdy więcej córeczko , nigdy więcej cię nie zawiodę , nie skrzywdzę w ten sposób- czy dam radę dotrzymać słowa? Jezu pomóż , tylko Ty możesz mnie uleczyć , chociaż i to już straciłam , wiarę w cuda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kristi, rzeczywistość nie jest jednoznacznie szara, bezbarwna, nijaka. Z twojego listu wybrzmiewa atmosfera depresji i pesymizmu, który każe ci widzieć wszystko w czarnych barwach. Depresja jest bardzo groźną chorobą psychiczną. Nieleczona może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji dla chorego oraz jego rodziny. Nie możesz poddać się stanom depresyjnym. Musisz zawalczyć o siebie i poszukać pomocy. Osoby chore na depresję, w zależności od stopnia nasilenia objawów, są ograniczone w codziennym funkcjonowaniu. Choroba powoduje, że osoba chora nie jest w stanie wykonywać wszystkich dotychczasowych czynności, często nawet tych najprostszych. Nasilające się objawy doprowadzają do izolowania się od społeczeństwa, zamykania się w świecie własnych przeżyć i emocji. Takie stany izolacji mogą doprowadzać do nasilania się objawów, jeszcze większego obniżania się samooceny. Osoba taka może czuć się niepotrzebna oraz niezauważana. W jej umyśle mogą powstawać myśli samobójcze. Dlatego ważne jest, by w takich momentach otoczenie nie pozostawało obojętne na los jednostki. Nawet niewielka pomoc z zewnątrz może uratować komuś życie i pozwolić mu na powrót do zdrowia. Pomoc otoczenia, nawet niewielka, pozwala choremu sprawniej funkcjonować, dążyć do poprawy swojego stanu oraz dawać motywację do pracy nad sobą. W takich chwilach bardzo ważne jest, by przede wszystkim bliskie osoby nie pozostawały obojętne. Ich wsparcie oraz zainteresowanie problemami chorego jest bardzo ważne. Pomoc w depresji, w znalezieniu odpowiedniego lekarza, zachęcanie chorego do podejmowania działań leczniczych i terapeutycznych (tj. wizyty u lekarza, przyjmowanie leków czy rozpoczęcie terapii), może być bardzo istotnym czynnikiem pozwalającym mu na powrót do zdrowia. Uczestnictwo wraz z chorym w trudnych etapach choroby jest dla niego informacją, że nie jest sam, że są ludzie, którzy chcą mu pomóc i może na nich polegać. Dodaje mu to sił do walki z chorobą oraz motywację do działania.

 

Więcej na temat pomocy w trudnych sytuacjach pod linkami:

 

http://abcdepresja.pl/pomoc-bliskich

http://abcdepresja.pl/osrodki-panstwowe-i-organizacje-pozarzadowe-w-ktorych-mozna-uzyskac-pomoc-w-trudnej-sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×