Skocz do zawartości
Nerwica.com

paplanina kosmetyczno-zakupowa


matija

Rekomendowane odpowiedzi

Heh skoro piszemy o pielęgnacji ciała a nie perfumach :P

To ja używam kremu nawilżającego do twarzy z Avon :P krep pod oczy bo "worki" ;) mam niesamowite :P z firmy "AA"

sam nie wiem co to jest ale dostałem to od PM :P do tego krem do rąk z Avon w czerwonej tubce bardzo dobry i tłusty!

a ja mam problem z dłońmi bo szybko mam suche i pęka mi skóra! ;)

Możecie się śmiać albo nie ale czasem używam balsamu do ciała o takiego:

85036139755717b8d32aa95ede4f19a6.jpg:oops::oops::oops:

mam jeszcze z tej serii żel pod prysznic i płyn do kąpieli! :P ale pachnie naprawdę intensywnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubrałam dziś mini i doszłam do wniosku, że w świetle dziennym moja skóra wygląda okropnie. Jestem załamana. Blada, pełno siniaków, cellulit, rozstępy, jakieś wypryski, plamy, masakra po prostu... W sztucznym świetle tego nie widziałam, jakoś nie zwracałam uwagi, ale na dworze wychodzi jak na dłoni... Co z tym zrobić?! :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinkii, jesli zalezy Ci na szybkim, choc powierzchownym efekcie, coz... mysle, ze powinnas opalic sie troche. Nie jest tajemnica, ze na opalonym ciele mniej widoczne sa wszelkie niedoskonalosci skory. Siniaki, rozstepy, plamy, wypryski - wszystko mniej kontrastuje z cialem lekko brazowym, niz z bialym...Mzoesz tez uzyc balsamu brazujacego -ten sam efekt.

Poza tym ciezko cos doradzic, bo kremy na cellulit,czy rozstepy trzeba raczej indywidualnie dobierac. Ja nie mam ani jednego, ani drugiego i sie totalnie nie znam na tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974, Korba, paradoksy, dzięki za wiadomości. Jutro kupię ten tormentiol. Nie używałem tego chyba nigdy. Fajnie jak byście jeszcze coś doradziły co robić, żeby zapobiegać wyskakiwaniu nowych. Stosowałem peelingi, mydła siarkowe, maści noi niestety tylko antybiotyki w tabletkach pomagały. Ogólnie cery nie mam aż tak fatalnej ale nawet jak mi jeden wulkan wyskoczy to już mnie to denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shadow_no, moja koleżanka przez 8 lat walczyła z ta przypadłością, w koncu poszła na laseroterapie, to jedyne co jej pomoglo...

 

za zabiegi placi sie 20zl, robi sie to w 2-wu miesięcznych odstępach,w miedzy czasie trzeba twarz "nasłoneczniać" (ona chodziła na solarium) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bliksa, byłbym wdzięczny. Głównie za informacje jak się czuła po zabiegach (pieczenie skóry czy ogólnie jak wyglądała czy nie pogorszyło się na początku) oraz czy nie ma problemu z dostaniem się na taką terapię z marszu (wolałbym prywatnie bez chodzenia wcześniej po skierowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinkii, Skóra pokazuje stan naszego zdrowia. Leki, nieodpowiednia dieta. Sama wiesz, nie chcę Cię uświadamiać.

Pisałaś,ze jesz dużo warzyw , owoców...to dobrze. Ale widocznie to nie wszystko. Na siniaki witamina C. U niektórych wystarczy lekkie stłuczenie, żeby pojawił się mały krwiak, zwany powszechnie siniakiem. Znika najczęściej już po paru dniach, ale warto znać sposoby, które zlikwidują obrzęk i zmniejszą ból miejsca kontuzji. Jednym z nich jest stosowanie ALTACETU.

 

Jeśli chodzi o skłonność do siniaków, to przyczyną może być kruchość naczyń krwionośnych.

Poprzez dietę możemy wpłynąć na wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.

Zadbaj o to, by Twój jadłospis zawierał świeże warzywa i owoce - są one źródłem witaminy C. Najwięcej witaminy C mają: czerwona papryka, jarmuż, czerwona kapusta, czarne porzeczki, truskawki, pomarańcze.

Za stan naczyń odpowiedzialna jest także witamina K, którą znajdziesz w brokułach, rzepie, szpinaku, sałacie, kapuście, awokado, brzoskwiniach.

Za szczelność naczyń odpowiada witamina PP, a do jej źródeł należą: drożdże, mięso, ryby, rośliny strączkowe. W mniejszych ilościach można ją znaleźć w pieczywie, warzywach, owocach i mleku.

Pamiętaj również o codziennej dawce rutyny, czyli substancji działającej przeciwwysiękowo oraz uszczelniającej naczynia krwionośne. Większe ilości rutyny znajdują się w owocach aronii i gryce.

Zmiana diety pomoże zapobiec pękaniu kolejnych naczyń krwionośnych, ale nie cofnie "pajączków", które już się pojawiły. Na stan naszych naczyń krwionośnych negatywnie może wpływać wiele czynników, np. przebywanie przez długi czas w pozycji stojącej, noszenie wysokich obcasów.

Jeśli pękanie naczynek będzie się nasilać lub odniesiesz wrażenie, że nogi są opuchnięte powinnaś skonsultować ten problem z lekarzem. Nie lekceważ też pojawiających się bez powodu siniaków - podskórne wylewy krwi nie spowodowane urazem świadczą o kiepskim stanie naszych naczyń krwionośnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinkii, jesli zalezy Ci na szybkim, choc powierzchownym efekcie, coz... mysle, ze powinnas opalic sie troche. Nie jest tajemnica, ze na opalonym ciele mniej widoczne sa wszelkie niedoskonalosci skory. Siniaki, rozstepy, plamy, wypryski - wszystko mniej kontrastuje z cialem lekko brazowym, niz z bialym...Mzoesz tez uzyc balsamu brazujacego -ten sam efekt.

Poza tym ciezko cos doradzic, bo kremy na cellulit,czy rozstepy trzeba raczej indywidualnie dobierac. Ja nie mam ani jednego, ani drugiego i sie totalnie nie znam na tym...

Boże co za idiotyczny pomysł....skoro nie miałaś nigdy problemów ze skórą to proszę nie udzielaj takich rad..... jeszcze może najlepiej opal się bez filtra? :roll:

 

Dieta, regularny peeling, masaże, nawilżanie i ruch ( na cellulit) i będzie git :smile:

Opalanie ani balsamy brązujące niczego nie załatwią......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, szczególnie Monice. Marcja ma rację z tym że nierówności skóry czy plamki widać mniej na opalonej (z rozsądkiem) skórze, natomiast faktycznie rozstępy widać bardziej. Mi się niestety zrobiły bo w ostatni rok przytyłam 8kg :-| Mam je na pośladkach i pod kolanami... Nie jakoś dużo, ale irytująco. Natomiast najbardziej dobija mnie cellulit, nigdy go nie miałam a po lekach mam całe uda... Ale co z tym zrobić? Ponoć to woda która mi się gromadzi po lekach, i jak z tym walczyć? Czy dieta i sport pomogą na wodę??? Staram się zdrowo jeść i ćwiczyć, smaruję się kremami, ale zamiast chudnąć i pozbyć się cellulitu to ciągle tylko tyję. Nie jakoś bardzo, ale chciałabym schudnąć, te 5-8kg. I ta 'gęsia skórka', takie białe małe plamki na skórze... Co z tym zrobić? :-| One są gładkie, ale widocznie- po prostu białe małe kropki jedna obok drugiej, najbardziej biust, uda, ramiona... :-| Skóra jest gładka w dotyku a wygląda okropnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blizny to nic raczej nie ma zastosowania, co nie? Nie ma od cięcia, tylko od siłowni rozstępy, już białe.

 

 

czytałam kiedyś, że maść CEPAN pomaga zmniejszyć widoczność blizn, ponieważ jestem leniwa stosowałam jeden dzień, więc nie mogę ocenić..

kuzynowi lekarz kiedyś zalecił przyjmowanie beta-karotenu.. też w celu zmniejszenia widoczności .. jak ktoś jest systematyczny to moze próbować : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ja nie mam cellulitu...więc Ci nie doradzę.

kiedyś miałam taki lekki... nie stosuję jakiś cudownych specyfików, ani nigdy nie stosowałam.

tylko gąbka ze "szorstką" jedną stroną i trochę masuję pośladki zapobiegawczo.

no i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×