Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

przez neta dużo można się o kimś dowiedzieć, ale tylko jeśli on sam o sobie dużo napisze i na kluczowe tematy, oczywiście zakładając, że pisze prawdę.

 

Ale czasami wiele mozna wywnioskować, chociaż ktoś pisze coś zupełnie innego. Wszystko zależy od indywidualnych przypadków :D Trudno generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci teraz chodzi?

Ja na nic nie zwalam, niczego. Po prostu jest taka sytuacja, jaka jest i już. A tak w ogóle, to od kiedy ocenia się ludzi, nie znając ich? I jeszcze się twierdzi "na podstawie postów ja wiem wszystko o kimś"...

Czy to jest mądre??

 

bonus, nikt nie mówi, ze na podstawie postów wie wszystko, ale zerknij chociażby na to, co napisał Advanced. wszystko, co piszemy w jakiś sposób o nas świadczy, a im więcej piszemy, nasze reakcje i poruszane tematy wiele o nas ludziom mogą powiedzieć. To nie jest ocenianie, tylko pisanie innym, co się zauważa w ich zachowaniu, bo czasami osoby wypowiadające się same tego nie zauważają. Od tego jest forum.

 

No właśnie, zamykanie umysłu na innych nie jest dobrym rozwiązaniem. Koleżanka dobrze mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie prawdy na postach, to jest podstawa do tego, aby się czegoś o kimś dowiedzieć. Ale i tak, nigdy nie pozna się kogoś, tak całkowicie.

Bo to jednak tylko pisanie, a nie rzeczywista rozmowa. Ja bym to nazwał, taką "teoretyczną znajomością", ale też nie do końca.

 

-- 05 sie 2014, 21:13 --

 

To będzie zawsze, taka znajomość powierzchowna, na podstawie pisania, postów. Liczy się zawsze realna i bliska znajomość. Czyli tu musi być praktyczna sytuacja, bo teoria nie zawsze ma wiele wspólnego z praktyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Nawet, gdybyś dał człowiekowi wszystkie wspaniałości świata, nic mu to nie pomoże, jeśli nie ma przyjaciela, któremu mógłby o tym powiedzieć.''

Catharina E. Goethe ;) dobrej nocy smutasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na różnych portalach randkowych, nie zawsze udają się znajomości w rzeczywistości. Nawet jeśli, to nie wychodzą w rzeczywistości, z różnych powodów.

Nigdy nie wiadomo, na kogo się trafia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie urządził lekarz, teraz nie mam nawet prawa do terapii, bo jestem uzależniony od benzo,

to kur*a idiota, przecież mógł sobie zdawać z tego sprawę wcześniej a nie po fakcie,

najwidoczniej wie że skoro kilka lat terapii niewiele mi pomogło to i tym bardziej teraz nie pomoże,

no bo niby czemu, drzewa starego się nie przesadza.

 

Mam prawo nie wierzyć w terapię skoro pewnie jestem prawdopodobnie jednym z najdłużej

terapeutyzowanych ludzi na tym forum (6 lat - 4x grupowa, około 7 indywidualnych),

każda średnio pół roku czasu, najdłuższa chyba 2 lata, ale były takie że i po 3 miesiącach

terapeuci rozkładali ręce albo po prostu z różnych przyczyn nie można było kontunuować.

 

Teraz większość terapii jest płatna więc i tak nie mam dodatkowo na nie szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie urządził lekarz, teraz nie mam nawet prawa do terapii, bo jestem uzależniony od benzo,

to kur*a idiota, przecież mógł sobie zdawać z tego sprawę wcześniej a nie po fakcie,

najwidoczniej wie że skoro kilka lat terapii niewiele mi pomogło to i tym bardziej teraz nie pomoże,

no bo niby czemu, drzewa starego się nie przesadza.

 

Mam prawo nie wierzyć w terapię skoro pewnie jestem prawdopodobnie jednym z najdłużej

terapeutyzowanych ludzi na tym forum (6 lat - 4x grupowa, około 7 indywidualnych),

każda średnio pół roku czasu, najdłuższa chyba 2 lata, ale były takie że i po 3 miesiącach

terapeuci rozkładali ręce albo po prostu z różnych przyczyn nie można było kontunuować.

 

Teraz większość terapii jest płatna więc i tak nie mam dodatkowo na nie szans.

 

Odstaw proszki i napij się wody bez tabletek, nie jest taka gorzka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem z ciocią na temat moich problemów z natręctwami, z uczuciami i ona stwierdziła, "że ja już mam taki charakter, dlatego się zawsze czymś przejmuję i o czymś myślę, dużo".

I to jest, rzeczywiście prawda, bo ja też znam swoją psychikę, swoje uczucia i to jest silniejsze ode mnie. Nie sądzę, żeby, jakiekolwiek leki mi na to pomogły...? Charakteru nie da się zmienić, z tym się żyję. To jest już, jakaś ułomność, psychologiczna i nic już się tu nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem z ciocią na temat moich problemów z natręctwami, z uczuciami i ona stwierdziła, "że ja już mam taki charakter, dlatego się zawsze czymś przejmuję i o czymś myślę, dużo".

I to jest, rzeczywiście prawda, bo ja też znam swoją psychikę, swoje uczucia i to jest silniejsze ode mnie. Nie sądzę, żeby, jakiekolwiek leki mi na to pomogły...? Charakteru nie da się zmienić, z tym się żyję. To jest już, jakaś ułomność, psychologiczna i nic już się tu nie poradzi.

Twoja ciocia jest specjalistą w dziedzinie psychiatrii?że stawia TAKIE diagnozy?weż człowieku oprzytomnij i raz przyznaj ,że masz problem z którym sobie nie radzisz ,a nie zwalaj znowu na odczucia cioci,charakter i inne rzeczy.Jeszcze raz napisze nie jesteś obiektywny w stosunku do siebie ale za to jesteś uparty chodzi Ci tylko o racje?bo odnoszę takie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia nie jest żadną specjalistką w tej dziedzinie, ale zna życie i też wiele przeszła. Zresztą i specjaliści twierdzą tak samo, bo nikt nikomu nie zmieni charakteru na inny.

Człowiek umrze i charakter pozostanie taki sam, tyle że ktoś będzie nieżywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×