Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cyklotymia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Elo mam osobowość cyklotymiczą mój psycholog powiedział że to jest powód mojej skrajności w skrajność tylko że ja nie jestem przekonany co do tej diagnozy.

Moje skoki nastroju polegają na tym że Ja jestem nie pewny siebie i lękliwy i po chwili super pewny siebie i energiczny (hipomania)

Czy te nastroje są spowodowane czymś innym np nerwicą ? Czy może Depresja ma w sobie dużo uczucia lęku i nie pewności ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiatlo, rzetelna diagnoza wymaga bezpośredniego kontaktu. Nikt nie jest w stanie rozpoznać choroby ani jej tym bardziej wyleczyć drogą wirtualną. Wahania nastroju to zbyt ogólna informacja, by móc o czymkolwiek przesądzać. Jeżeli huśtawki nastrojów towarzyszą ci od zawsze, być może faktycznie cierpisz na zaburzenia osobowości cyklotymicznej. Kiedy niestabilne samopoczucie pojawiło się od jakiegoś momentu i utrzymuje się dłużej, być może to cyklotymia (zaburzenie nastroju, nie osobowości). Wahania nastroju na linii depresyjny nastrój-euforyczny nastrój mogą też wskazywać na chorobę afektywną dwubiegunową. Więcej na ten temat pod poniższymi linkami:

 

http://portal.abczdrowie.pl/cyklotymia

http://portal.abczdrowie.pl/choroba-afektywna-dwubiegunowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi moze wyjasnic co to jest ta cyklotymia bo do mnie te wszystkie definicje nie przemawiają, czy to jedt problem osobowosciowy czy choroba psychiczna? czemu jest bliższa cyklotymia? ChADowi czy moze blizsza jest zaburzeniom osobowosci?

 

mam zdiagnozowaną cyklotymie od czerwca, wykluczono u mnie ChAD pomimo kilku stanow hipomaniakalnych

 

nic z tego nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coma, cyklotymia to uporczywe zaburzenie nastroju. Genetycznie jest pokrewna zatem chorobom afektywnym. Często w kontekście cyklotymii mówi się o osobowości cykloidalnej czy cyklotymicznej, zatem można próbować "podciągnąć" to pod zaburzenia osobowości. Cyklotymia nie jest "spokrewniona" czy bliska CHAD. Cyklotymia to utrzymujące się stałe wahania nastroju w postaci licznych epizodów łagodnej depresji oraz stanów łagodnie wzmożonego samopoczucia, ale nasilenie i czas trwania objawów nie uprawniają do rozpoznania zaburzeń afektywnych dwubiegunowych lub nawracających zaburzeń depresyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×