Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pobawmy sie w lekarzy


milano3

Rekomendowane odpowiedzi

ODPOWIEDŹ:

U pacjentki jako główny problem, możemy wyróżnić osobowość unikającą. Kobieta zdradza objawy krótkich stanów depresyjnych, jednak nie możemy mówić tutaj o pełnoobjawowej depresji. Ponieważ objawy lękowe związane z kontaktami z ludźmi utrzymują się u pacjentki w stabilny sposób już od lat, to właśnie rozpoznanie osobowości unikającej wydaje się diagnozą najtrafniejszą. Początkowo klinicyście mogłoby się nasunąć na myśl rozpoznanie fobii społeczniej, jednak pacjentka nie ma wrażenia, że jej lęki są nieuzasadnione, wprost przeciwnie, ma wrażenie, iż w wyniku swojej beznadziejności powinna je przeżywać. Tak więc pacjentka swoje lęki uważa jako adekwatne do zaistniałych sytuacji, co jest punktem wykluczającym diagnostykę fobii społecznych. Warto zwrócić uwagę, iż w wypadku tej pacjentki lęki są bardzo uogólnione, co także skłania lekarza diagnostyka do postawienia na zaburzenia osobowości typu unikającej czy lękliwej.

W wypadku omawianej pacjentki zastosowano terapie poznawczą, która składała się z 50 spotkań terapeutycznych. Po kilku tygodniach kobieta zaczęła odnosić spore sukcesy życiowe i zawodowe. Otrzymała pracę w miejskim przedszkolu, zdecydowała się także na wznowienie studiów w trybie zaocznym.

Dużym sukcesem terapeutycznym wydaje się być, iż pacjentka kiedy po roku stawiła się na wizytę kontrolną oświadczyła terapeucie, iż w przyszłym miesiącu planuje ślub z 2 lata od siebie młodszym studentem psychologii.

 

Najlepszą diagnozę ponownie postawiła paradoksy, . Serdecznie gratuluję i zachęcam do dalszej zabawy.

PS: Masz już trzy punkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę, iż w wypadku tej pacjentki lęki są bardzo uogólnione, co także skłania lekarza diagnostyka do postawienia na zaburzenia osobowości typu unikającej czy lękliwej.

 

 

To dlatego właśnie myślałam o lęku uogolnionym.., ale o cechach osobowości unikającej też wspomniałam więc też trafiłam :D Trochę nie wierzę w to ,że u pacjentki po tak krótkim czasie (tj.50 sesji ) i to TPB aż tak bardzo poprawił się jej stan zdrowia, osobowość unikająca to poważne zaburzenie osobowości, które leczy się kilka lat z różnym skutkiem chyba ,że to tylko niektóre cechy osobowości unikającej tak jak wcześniej napisałam.

Jakieś elementy fobii społecznej jednak też mogą być ponieważ z osobowością unikającą idzie często to w parze choć nie postawiono takiej diagnozy..ciekawe kto badał tą pacjentkę ? :105:

 

-- 03 kwi 2011, 14:48 --

 

Milano i paradoksy to znajomi, pewnie na PW się dogadali. Precz z układem! To drugi Smoleńsk!

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

A to jest żart czy naprawdę tak sądzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą diagnozę ponownie postawiła paradoksy, . Serdecznie gratuluję i zachęcam do dalszej zabawy.

PS: Masz już trzy punkty

 

paradoksy gratulacje :brawo:

HEJ, ale ja też trafiłam...pisałam o osobowości unikającej :lol::yeah: A jaka jest nagroda ? I ile trzeba zebrać punktów żeby coś wygrać ? :lol:

 

 

milano właśnie kiedy następny przypadek bo ja wchodzę do gry ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :D Radek jest tu sędzią :D

 

milano (Radek) jesteś specjalistą i to są twoje prywatne przypadki ,które sam kiedyś zdiagnozowaleś czy to z jakiejś książki bierzesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173, dziękuję :)

 

no ja wiem tyle, że trzeba mieć przynajmniej 5 pktów, a że tyle jeszcze nikt nie ma no to muszą być kolejne przypadki.

a książek nigdy za wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×