Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dotarłam do pracy o 10.30.... jak dobrze, że nie muszę się nikomu tłumaczyć.

na razie nic mi nie jest, może wczoraj to był jednorazowy epizod......, a w dodatku ósemka jakby mniej boli ;)

 

Rid miłego dnia, mimo wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj od 19 do teraz na chodzie,po robocie po nocce masa spraw do załatwiania począwszy od spotkania z szefostwem do kopania na działce,jestem mega zmęczony(jesli chodzi o samopoczucie to znośnie), dzisiaj 2 raz w życiu widziałem chłopaka w moim przekonaniu z nerwicą.jak już szedł z daleka to każde spojrzenie ludzi na niego wywierało wrażenie,a jak czekaliśmy u mechanika to dostawał ataku w jego oczach był ,straszny lęk pomieszany z cierpieniem,żal mi go sie zrobiło bo przecież ja też mam nerwice,odwróciłem specjalnie wzrok bo każde spojrzenie w jego strone wywoływały u niego silniejsze emocje ,lęk,kur...ska choroba. miłego dnia wam życze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm właśnie ten ... lęk:( mnie dopadł jak szłam na zakupy, kurde przestraszyłam się spojrzeń lasek z gimnazjum, wypadły ze szkoły zaczęły palić fajki i już z daleka mi się przyglądały, przechodząc koło nich poczułam uderzenia gorąca i to okropne uczucie, że zaraz zemdleję:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Amore!! podzielę się z tobą moimi pierwszymi dniami kiedy zaczynałam brać asertin (czyli odpowiednik asentry) Małam taka starszną nerwicę że musiał zgłoisić sie do psychiatry, po rozmowie pani doktor przepisała mi asertin, przez dwa tygodnie niewiedziałam co się ze mną dzieje, nie jadałam, ciągłe myśli, drżenie rąk, uczucie duszności, nie wychodziałam na podwórko bo bałam się zostać sama, mam trzyletnią córeczkę i nawet z nią z żalem siedziałam w domu a dziecko chciało iść ciągle na dwór, myślałam że rzucę te tabletki bo jescze tak źle ze mną nigdy nie było, ale w głębi duszy wiedziałam że mogą mi pomóc -- i pomogły -- jednak dopiero po dwóch tygodniach, ale opłacało się przeżyć te dwa tygodnie bo teraz już jest lepiej, a te dwa tygodnie kiedy zaczynałam je brać najchętniej zapomniałam bym je. Więc nie poddawaj się bo napewno Ci to pomoże ale musisz wytrwać. Po 9 msc brania leków (dalej biorę) mam mniej ataków, może zdarzy się raz na dwa msc i to taki lekki, a co najważniejsze musisz wiedzieć że w czasie ataku nic ci się nie stanie, bo to tylko twój umysł tak reaguje i robi problemy z całym ciałem. Kiedy powiedziałam lekarzowi że mam straszne uczucie duszności i myśle że jak mam atak to się udusze to powiedział że to niemożliwe, że musiał by mi ktoś na szyję usiść i udusić, niewiem czy masz te same objawy co ja miałam ale jeśli ci trochę pomogłam to bardzo fajnie. I co najważniejsze powiedz żonie o twoich problemach, zrozumie cie, ja mężowi powiedziałam i jest ok chociaż rzadko o tym gadamy ale byle wie że mam nerwicę, jeśli chciałbyś pogadać to mój nr gg 8938856, pisz kiedy chcesz, przeważnie jestem na niewidocznym. Trzymaj sie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, byłam u dentysty, w poniedziałek będą mi ciąć dziąsło, ale chyba będę żyć ;)

 

Wiedźmy nerwicy nie widać. Teraz zjem pierożki, potem kąpiel, a potem caaaaały wieczór z Donem i moimi Mad Menami :mrgreen:

 

PS. Mam teorię, że mój nawrót wiedźmy nerwicy związany jest z wizytami w szpitalu psychiatrycznym u koleżanki. Niestety chłonę odrazu wszystkie choroby i budzą się we mnie dawne traumy. Ale ona jest w tak kiepskim stanie, że nie mogę przestać jej odwiedzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba- ja też mam ataki po sytuacji emocjonującej, np gdy płaczę, pokłócę sie z kimś itp to potem mam atak, emocje wychodzą...

Ridllic trzymaj sie jakoś :cry: Napisz potem jak sie czujesz.

 

Ja dzis objechalam rowerem chyba pol wybrzeza :lol::roll: Milo bylo, plaża, morze, drzewa, cisza, wiatr.. Aj jak ja to kocham, a za dwa tyg do domu... :cry: Na pocieszenie kupilam sobie nową kanapę do domu :D Nowoczesna, ecru, mniami. Teraz siedzę i robię kolczyki -polecam kazdemu i kazdej kto lubi zajęcia manualne ktore zajmują mysli!!!! Np tu są jedne moje:

 

http://allegro.pl/item740771536_slodkie_sexy_rozowe_kolczyki_recznie_robione.html

 

buzka wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rid, a nie masz jakiejs apteki 24h pod nosem? Kurcze :cry: Ja zawsze nervomix lykam w 'trudne dni lęku', ew cos o podobnym skladzie. Jesli nie masz to sprawdzona metoda- melisa z 2 saszetek, wygodne łóżko, i ciekawa gra, ja lubie byc detektywem, albo tworzyc swoje przedsiębiorstwa, ew. the sims 3 z braku laku, ale to troszke nudzi jak sie dlugo gra. A jak nie, to wlacz jakas swietną komedię :D Nie jestes sam, przytulasy :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eliczek- Nervomix to lek dostępny bez recepty w każdej aptece, kosztuje ok 9zl za 20 kapsulek, 20zl za 60 kapsulek. Ma w swoim skladzie ziolka uspokajajace, wiec mozna go brac z innymi lekami o ile nie mają interakcji z ktoryms ze skladnikow nervomixu. A jakie bierzesz leki? Ja jz chyba kazdy lek uspokajajacy bez recepty sprawdzilam i nervomix dziala najlepiej na mnie, nawet małe lęki zwalcza (to chyba placebo ;) ) buzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiestniku dokładnie, tez tak slyszalam. Tak samo jesli cos ma dziurawiec to nie mozna brac tego z antykoncepcyjnymi tabletkami.

 

Nervomix

 

Skład: 1 kaps. zawiera sproszkowane zioła: 210 mg korzenia kozłka lekarskiego, 52,5 mg szyszek chmielu, 52,5 mg liści melisy, 35 mg ziela dziurawca.

 

Działanie: Preparat ziołowy o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypianie i rozkurczającym. Związki czynne korzenia kozłka, szyszek chmielu i ziela dziurawca łagodzą stany napięć emocjonalnych, niepokoju, ułatwiają zasypianie. Liść melisy ponadto działa rozkurczająco, zmniejszając czynnościowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

 

Wskazania: Stany nadpobudliwości nerwowej, zaburzenia zasypiania, stany niepokoju, zaburzenia nerwicowe w okresie menstruacji i klimakterium.

 

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu.

 

Działania niepożądane: W zalecanych dawkach nie są znane. Przy dłuższym stosowaniu możliwe uczulenie na światło u osób o jasnej karnacji.

 

Interakcje: Regularne stosowanie preparatu może spowodować indukcję enzymów mikrosomalnych wątroby, co może prowadzić do osłabienia działania innych równocześnie stosowanych leków (w tym przeciwwirusowych, cyklosporyn).

 

Uwaga: Preparat może upośledzać sprawność kierowców i osób obsługujących złożone maszyny.

 

Środki ostrożności: Ze względu na zawartość dziurawca, osoby nadwrażliwe na promieniowanie słoneczne lub UV powinny unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce w czasie przyjmowania preparatu.

 

Sposób użycia: Dorośli i młodzież, zależnie od nasilenia objawów i wieku: 1-3 kaps. 3 razy dziennie. Dzieci 3-7 r.ż.: 1 kaps. 2 razy dziennie.

 

Opakowanie: 60 kapsułek lub 20.

 

 

Niby nie ma nic o psychotropach, ale kto by tam o nas pamiętał

;);) Napisz nam jakie leki bierzesz.

 

Mozesz tez sprobowac Valerin Sen (czasem jem przed nocą), on zawiera:

1 drażetka zawiera standaryzowane wyciągi z:

- korzenia kozłka lekarskiego 100 mg,

- ziela melisy 25 mg,

- szyszek chmielu 25 mg

oraz magnez 30 mg

Zawiera cukry

 

Więc bez dziurawca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to zawartość dziurawca może sprawić, że łatwiej wpadniemy w zespół serotoninowy szczególnie przy przedawkowaniu SSRI/SNRI. Czyli będzie za dużo szczęścia, że aż źle i niebezpiecznie.

 

 

---------------

informacja nieautoryzowana naukowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam kilka miesiecy Asertin (asentra) z grupy SSRI (moze dodam- jest to grupa lekow, ktorych zadaniem jest wychwytywac 'hormony szczescia' w mozgu, abysmy czuli sie lepiej ;) ) i musze przyznac ze wystrzegalam sie dziurawca, lepiej nie ryzykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie tak w ogole. U mnie zalezy kiedy zalezy co i zalezy jak. Jest lepiej, nie moge powiedziec, ze nie. Ale i sie pietram jak nie wiem obecnym stanem mojej szyi (wiecej w temacie hipochondrii, wiec sie nie bede rozpisywac). Dzis zaliczylam miejsce, ktorego sie boje panicznie, uff, udalo sie. Jutro czeka mnie wizyta u lekarza w sprawie szyjki. Mam nadzieje, ze to tylko wezly chlonne i alergia... Albo zatoki, ktore chyba mam troszku zapchane. Guzow, cyst, tluszczakow, chloniaka czy ziarnicy to ja sobie nie zycze. W ogole zadnej choroby ciezkiej sobie nie zycze. Bleeee. Pomarudze wam tu troche, moge, nie? :P Olejcie, albo kopnijcie mnie w zadek :P Anyway... Od przeszlo tygodnia sie nie wysypiam. Nie wiem, to chyba przesilenie jesienne. Albo te skoki cisnienia i temperatury, ze w ciagu dnia jest 22C, a w nocy 5C. Zaczelam terapie u psychologa, swietna babeczka. Naprawde zrobila na mnie wrazenie. I to w 100% pozytywne.

Glowa mnie troche boli, ale to ze zmeczenia pewnie. W ogole od kilku dni miewam taki dziwny ucisk na ciemie albo skronie. Ale cooo tam... Dzis jestem tak szczesliwa, ze udalo mi sie zaliczyc te straszna miejscowke, ze ahhhh! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma taką czerwoną gulkę przy poduszce, obok pazura (ze jej odsuwa od siebie dwa palce) ? Taka czerwono-rozowa, napięta, łysa skora. Wczoraj tego nie miala, tylko krew jej leciala i ją bolalo, dzis ma gulkę :cry: Jak jej sie cos stanie to ja umre z bolu, ten syjam to caly moj swiat !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×