Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

perla86, ja też mam problemy z tętnem i ciśnieniem. Był czas ze na samąx myśl o mierzeniu i na widok aparatu wszystko szło mi w góre. Można sie tak nakręcić i w cale ci sie nie dziwie. Teraz choć od ciśnieniomierzxa nie jestem uzależniona. Sprubuj rzadziej mierzyc. Wiem jak to ciężkie. U mnie doszło do tego ze co 15 min. mierzyłam. I wkręcalam sobie wylew. o jest okropne,wiem bo nawet w ciąży miałam gestoze i ciśnienie 200/120. Najgorsze co może być to za często mierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mightman ja tak mysle czy mam dobry cisnieniomierz czy dobrze mierzy

 

-- 06 lut 2013, 22:05 --

 

I jesli bloker obniza cisnienie to hmm czemu on u ciebie nie stabilizuje go czy to tez zalezy od stresu?

 

Idż do ośrodka zdrowia pierwszego lepszego albo do apteki gdzie można zmierzyć ciśnienie i potem zmierz swoim i porównaj oba wyniki. Ja tak zrobiłem ze swoim :) pomiedzy moim naramiennym za który troszkę zapłaciłem a rtęciowym czyli najdokładniejszym w przychodni rożnica +/- 2 mmHg. U mnie ciśnienie jest ustabilizowane. I najczęsciej jest to 130/80 tylko że ja jestem takim człowiekiem że jak wszystko jest okej to zapominam że mam ciśnieniomierz a jak zaczynam coś sobie wkręcać to potrafie mierzyć nie przesadzam ale co 5 minut ciśnienie :) I przy dajmy "atakach" których nie miałem odpukać już z kilka miesięcy ostrych tylko przy takich fazach wkręcania to mam ciśnienie max 145/95 gdzie keidys potrafiłem mieć i 180/120 o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fatuma j amusze teraz mierzyc :( dla lekarza ale nie wiem czy mam dobry cisnieniomierz mam elektryczny ale ja musze pompowac i niemeirze na kolanie bo to zawyzy nie prawidłowy a tak mi go wykonano przy ekg plus stres to wydaje mi sie ze 145/80 przy takim stresie nie było wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, rano czulam sie dobrze, po obiedzie gniecenie w mostku, przszlo ufff, godzine temu atak, biegunka, chodzenie w kolko, lamanie palcy az w koncu siadlam na dywanie i sie rozplakalam z bezsilnosci, maz przytulil i powiedzial, ze nic sie nie dzieje, juz tak mialam i czy to pamietam? przeszlo...zostal placz i przygnebienie, jutro wreszcie psychiatra i...nadzieja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mightman niestety bedzie to dla mnie stresujace gdzies mierzyc ale w przychodni jeszcze raz mam miec mierzone.

W szpitalu wpazdzierniku wlasnie rteciowym mialam 125/85 przy przyjeciu a rano przed zabiegiem 120/80 to nie był tez tani cisnieniomierz ale ma troche lat. hmm czyli bloker jakos hamuje wzrost cisnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leaslie dzieki

 

fatuma wlasnie ja siadam wygodnie na narozniku opieram reke na poduszce i mierze i tutaj mam takie dobre a w innym mijscu siadne na krzesle od biurka i juz blisko jest gornej granicy nie rozumiem tego chyba najlepszy holter.

a ty bierzesz leki na obnizenie cisnienia?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczął sie super tylko ciekawe jak sie skończy !!! :great:

 

-- 07 lut 2013, 07:44 --

 

-- 06 lut 2013, 21:53 --

 

emi 1402, dzięki kochana za słowa otuchy. Daje to bardzo wiele. Też mam problemy finansowe, z mężem. I też sie cieszę jak głupia z tego. co dla innych jest normalne i nie wiedzą nawet że dla kogoś to może być wielki problem

kochana dobrze ze mamy to forum przynajmniej tu mozemy szczerze wyznac co nam lezy na sercu.najwazniejsze nasze zdrowie wspierać sie musimy buziaki kochana i życze milego dzionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, jak masz naramienny nawet z własną pompką to jest wporządku! Siadnij przed biurkiem/stołem połuż luzno ręke od łokcia aż do opuszków palców na stole i zmierz spokojnie wtedy masz prawidłowy wyniki.

fatuma03, Nadgarstkowe są za przeproszeniem do dupy :) I spróbuj rzucić palenie wiem że trudno i to w jakimś sensie uspokajacz ale po nim ciśnienie rośnie i łeb czasami napierd*** sam palilem to wiem :) Ja rzuciłem z dnia na dzień ciągnęło mnie do fajek z pół roku, ale teraz kiedy od jakiś ponad 15 miesięcy nie pale to mi tak przeszkadza smród że hej!

Ja się wczoraj na wieczór pomodliłem na różańcu i od kilku dni wstałem wkońcu zrelaksowany, wyspany i jakoś tak pozytywnie nastawiony do życia jak gdyby nie ja - bardzo miłe uczucie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak wróciłam z pracy cały czas spałam.Dziś zaspałam do pracy,ale dotarłam.Czuję się marnie.Rozbiera mnie jakieś diabelstwo.Kupiłam Gripex i syrop na kaszel i mam nadzieje,że jutro dam radę dojechać do psychiatry.W sobotę i niedzielę mam szkołę.Nie wiem czy pojadę jak będzie mnie to trzymać.

Do tego okropny ból kolana i nawet tabletka Delparanu nic nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mightman ja siadam sobie na narożniku oparta jestem a ręką oparta jest na poduszce tak zeby byla na wysokości serca. Albo leze tak tez można. Wogóle lekarka mi napisała zeby brac połowę tabletki albo cwiartke mysle czy nie spróbować połowki bo na wieczor czuje troche wyższe ciśnienie ja wogóle biorę broker przed spaniem gdzieś o 23 a wy jak go bierzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio bierzesz bloker na noc? :shock: Ja byłem święcie przekonany że to się bierze do śniadania/przed śniadaniem i mniej więcej o tych samych porach żeby jego moc była skoncentrowana na najbardziej wytężony czas w ciągu dnia tj. około godziny 14-15. Ja biorę o godzinie około 12 bo zanim wstane i zjem śniadanie itp to wychodzi 12. Przeczytaj ulotke na moim bb pisze jak wół że mam go jeść do śniadania lub przed, albo skonsultuj się z lekarzem lub jakimś farmaceutą. Jak czujesz to wyższe ciśnienie? to jest naprawdę wyższe ciśnienie czy główka sobie robi jaja? Ja miałem też przepisany prestarium na noc ale okazało się że jest zbędny bo na wieczór mam ciśnienie wporządku :)

 

Co do mierzenie to dla mnie mierzenie na leżąco mija się z celem. Nie wiem czemu ale zawsze mam zaniżony wynik podczas czegoś takiego :) Mankiet ma być na wysokości serca a nie cała ręka na siadam przy biurku kłade wygodnie ręke na biurku automatycznie mankiet jest na wysokości serca i nie kombinuje :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stwierdzone nadciśnienie samoistne. Tak naprawdę nie wiadomo skąd bo wszystkie badania wporządku a jednak nadciśnienie było. Może to być zarówno na tle nerwowym, bo odkąd biorę bloker i uczęszczam na terapie to jest niebo a ziemia bo nie mam kołatań, przeskoków itp poprostu czuję się pewniej :), ale mogę mieć to przekazane w genach bo moja mama, jej 2 braci, oraz jej rodzice mają nadciśnienie dziadek do tego ma jeszcze migotanie przedsionków i takie tam :) Ale biorąc BB wszystko się ustabilizowało i cieszy mnie fakt że biorę dawkę najmniejszą możliwą. Od marca biegam dużo ruchu, narazie tylko staram się mniej więcej zdrowo odżywiać i jak najmniej pić alko i będe próbował odstawić BB ale to po solidnej rozmowie z moim kardiologiem bo mi wypisał BB na 4 miesiące i mi się kończy za jakiś dobry miesiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mightman wulotce pisze zeby tylko o tej samej porze dnia ale nie pisze o ktorej godzinie i nie zaleznie odposiłku ale dawka ta ktora biore jest za mała znowu mi troche bije zybciej jak wstałam mam napisane zeby brac 1/2 lub 1/4 nie wiem od czego to jest zalezne...moze lepiej w ciagu dnia lyknac? teraz jakbym wziela chyba nic sie nie stanie jak zmienie pore dnia?i poiedz czemu z tym mierzeniem tak mam ze przy stolec bardziej mnie to stresuje niz na narozniku

 

-- 07 lut 2013, 11:42 --

 

Po takim czasie chyba juz cos powinieni blkowac i nie dopuszczac do wiekszych wartosci pulsu

 

-- 07 lut 2013, 11:45 --

 

Ale nie powiem stracha mam przez to moze napedzam tez sama siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×