Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Lek bardzo dobry tylko nie potrafię poradzić sobie z pobudzeniem i napięciem psychicznym . Ale to pewnie wynika z samej nerwicy, bo na depresję działa mirta działa pozytywnie.

 

-- 17 lis 2013, 15:29 --

 

Dzisiaj bardzo poztywnie, takich dni jak najwięcej:). Jak dotąd mirta jesteś Królową wśród leków :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten lek na spanie bo ile można żreć Stilnoxu i benzodiazepin. Rano po nocce w pracy wziąłem, ładne zejście na sennie będzie działać perfekt. Ale troszke to był błąd. Nie nadaje się do brania rano po nocce gdyż cały dzień w plecy. Co prawda przespałem 6h ładnie wstałem z budzikiem ale 15min nim się z wyra podniosłem i jest godzina 17:35 a jestem zamulony jak dziadka staw. Chyba spory okres trwania ma ten lek. Dziś walnę wieczorem zobaczymy jak jutro za dnia będę funkcjonować. Może nie będzie tragedi bo biorę jeszcze mobemid a on nieco pobudza. No i od jutra sprawdzam wagę, tragedi nie powinno być bo ćwicze.

Ktoś pisał dużo wcześniej, że ten lek aktywizuje. Ktoś coś wie o tym? W ulotce jest napisane że u chorych na chad (takich jak ja) (i zapewne większe dawki) mogą wywołać stany maniakalne. Tylko gdzie te pobudzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmo lek jak się wkręci potrafi być pobudzający a działanie mulące i nasenne szybko mija przy stałym stosowaniu.

 

zigi7 ja brałem paro około roku i mogę powiedzieć, że ma działanie dokładnie odwrotne do mirty jeśli chodzi o zmulenie i senność - na paro początkowo nie było tego wcale ale z czasem pojawiła się taka senność w ciągu dnia, że zasypiałem na stojąco. Na mircie zaś początkowo senność i zmuła są potężne, za to z czasem całkowicie znikają i nie ma już senności w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzYxx, powiedz mi czy masz też stwierdzoną neriwcę natręctw? jeśli tak, to Ci coś doradzę.

 

-- 23 lis 2013, 10:30 --

 

hania33, nie słuchaj ich ;) jak pomaga to bierz.

Dokładnie nie słuchaj tych co narzekają, bo Tobie może pomóc akurat:)

 

Nie, nie mam. Nie mam nic innego poza pustotą. Intelektualną, emocjonalną, myślową (która pewnie wynika z emocjonalnej, jak i intelektualna). :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie opinie o nasennym działaniu mirtazapiny. Biorę 15mg wieczorem i tak jak budziłam się po tysiąc razy w nocy tak się dalej budzę. Tak sobie myślę co jest ze mną nie tak, że tego nasennego działania nie ma.

Na początku było ciężko z mirtazapiną, byłam w takim napięciu, że nie szło znieść, wysiedzieć na wykładzie, skupić się na czymkolwiek. Chciałam iść do psychiatry i w cholerę to rzucić, ale stwierdziłam, że tam szansę. Teraz, po miesiącu, uspokoiło się na tyle, że jest to znośne, ale nie jest to lek idealny, nawet przeciw depresyjnie nie działa tak jakby mogło, takie ustąpienie objawów, ale połowiczne. Nie wiem czy np. zwiększenie dawki coś da, czy dłuższe branie czy jednak zmiana leku. Zobaczymy co lekarz powie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj jeszcze brać 30mg zanim zmienisz lek, czasami zwiększenie dawki lepiej usypia niektórych.

Tak, pewnie tak zrobie, zwłaszcza że efekt uboczny jakim jest tycie, u mnie jest efektem jak najbardziej pożądanym. I doświadczeń ze zmianą leków też nie mam za miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przerabiałem triticco i mirtagen dawka 100mg, 30mg przez rok, mi ta mieszanka za bardzo nie pomogła,

ale może tobie będzie po tym lepiej. Jak nie zadziała przez dwa miechy daj se spokój. U mnie była poprawa snu

bo o to głownie mi chodziło ale nie wystarczająca, wróciłem do paroksetyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpię ladnie. Po 12h bez przebudzen. Nawet nie jestem zamulony za dnia. 10dni biore. Z apetytem narazie na normalnym poziomie - ciezko mi powiedziec jeszcze, mam mieszane uczucia. Natomiast jesli chodzi o moment poczucia ochoty na spanie to dziala z opoznieniem. Jakos po 2h sa pierwsze oznaki. Po 2.5-3h moge isc spac. Byc moze tak lek dziala lub na mnie dziala. Wczesniej bralem takie co po 10min z nog zwalaly wiec inny mam punkt odniesienia. A Was po jakim czasie bierze sen? I czy mocno czy tak srednio jak mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmo, bierzesz moklobemid znowu? Do tego mirta? A gdzie olanzapina na hipomanię?

 

Dziwna ta mirta, biorę 200mg sertraliny i z mirtą działa owa sertra gorzej niż bez mirty. A co jeszcze bardziej dziwne - bez mirty libido jest o wiele większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×