Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Mój Update... 

Biorę na noc  Mirta 30mg + Promazin 150mg  8smy tydzień. 

3-4 pierwsze tygodnie było różnie jak się wkręcała,  potem 4 tygodnie było dobrze nastrój , lęki prawie wyciszone , teraz niestety od tygodnia pogorszenie stanu...Kiepski sen,  wewnętrzne roztrzesienie i objawy somatyczne wróciły. 

Czekam na odpowiedź lekarza co robić, jestem ciekaw czy zwiększy do 45 czy zmieni na coś innego, albo coś dorzuci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, spidi napisał(a):

Mirta tak ma przestaje działać po pewnym czasie,ja brałem 15mg na sen.Wieksze dawki to juz na depresje.Są lepsze leki na lęki,zapytaj lekarza

To tez zależy,ja np na Mircie bylam ok 5 lat i dzialala dobrze ,teraz trochę wygasła (,w zeszlym roku)dlatego poszukiwalismy dodatku do niej ,co było męka 😉ale jakos Dulo sie wkrecila,wiec jest ok,nasennie Mirta nadal dziala,i naped tez tylko antylekowo troche gorzej😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matek_cn napisał(a):

A czy do samej Mirty można dorzucić np małą dawkę paro?  W tej chwili czuję, że balansuję na granicy stabilności nerwicowej, lęki i objawy są nie duże ale czuję że mocne wydarzenie życiowe i może polecieć wszystko 

Moze sie jeszcze uspokoi ,ale zapytaj swojego lekarza ,moze faktycznie z tym dodaniem Paro to dobry pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę za bardzo sugerować leków specjaliście,  wiem że to bardzo dobry lekarz, który mnie zna.  Na razie leki dobierał dobrze. Chociaż wydaje mi się że dawka Mirty 30 może być za mała,  poprzednio na Trittico lecialem 5 lat też na maksymalnej dawce i było super.  Czekam na odpowiedź, mam nadzieję że odezwie się przed majowka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matek_cn napisał(a):

Nie chcę za bardzo sugerować leków specjaliście,  wiem że to bardzo dobry lekarz, który mnie zna.  Na razie leki dobierał dobrze. Chociaż wydaje mi się że dawka Mirty 30 może być za mała,  poprzednio na Trittico lecialem 5 lat też na maksymalnej dawce i było super.  Czekam na odpowiedź, mam nadzieję że odezwie się przed majowka 

Mi tez 30tka wystarczala tyle lat,ale bylam na 45 i nawet 60mg  kiedy sie juz zaczelo psuc i bylam znieczulona emocjonalnie,ale lepiej wcale nie bylo ,chociaz lęków nie mialam ale depresje nadal,czasem ciezko dobrac lek i dwake tak zeby obie te france wykosi ,albo zostaja lęki albo depresja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście depresji nie mam, tylko u mnie nerwica się od razu objawia problemami ze snem, stąd dostaję leki o takim profilu.   

Stępienia emocjonalnego bardzo się boję, bo to mój napęd życiowy. 

Spadek libido przeżyję, ale braku uczuć do rodziny chyba nie.  Nie wiem jak, paro działa w tym temacie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę o podpowiedź co lepsze na bezsenność ( ponad pół roku) mirtazapina czy miaseryna ? 

Trittico miesiąc było ok potem mimo zwiększania dawki lipa :(

nie mam już do tego wszystkiego siły , od poniedziałku zaczynam psychoterapię, to raczej nie depresja choć już sama nie wiem, jak śpię jest super jak nie chodzę przybita i płaczliwa i t p 

u mnie też problem bo karmię piersią, dzidzia za cholerę nie chce butelki :(

sorry za chaos, ale właśnie że względu na karmienie wolę już brać co pomoże a nie ryzykować

Pozdrawiam! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Needle_ napisał(a):

Witajcie, proszę o podpowiedź co lepsze na bezsenność ( ponad pół roku) mirtazapina czy miaseryna ? 

Trittico miesiąc było ok potem mimo zwiększania dawki lipa :(

nie mam już do tego wszystkiego siły , od poniedziałku zaczynam psychoterapię, to raczej nie depresja choć już sama nie wiem, jak śpię jest super jak nie chodzę przybita i płaczliwa i t p 

u mnie też problem bo karmię piersią, dzidzia za cholerę nie chce butelki :(

sorry za chaos, ale właśnie że względu na karmienie wolę już brać co pomoże a nie ryzykować

Pozdrawiam! 

 

Na mnie lepiej działa mirta, biorę ja ciągiem już 7lat i nie osłabło jej działanie nasenne, tylko z kawą po południu ostrożnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dominik999 napisał(a):

Lekarka dołączyła mi do dulokstetyny 70mg, mirtagen w dawce 15mg twierdzi że działa przeciwdepresyjne I aktywizujaca czy to prawda?

Prawda😉ale bardziej tak od dawki 30mg( 15 -  tka bardziej tylko nasennie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie pytanie trochę z innej beczki:) 

Czy ktoś pił jakieś alko w małych ilościach do Mirty? 

Zaczyna się robić ciepło itd i jestem ciekaw czy takie jedno piwko wieczorem robi jakąkolowiek różnicę przy braniu Mirty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 22:24, matek_cn napisał(a):

Ode mnie pytanie trochę z innej beczki:) 

Czy ktoś pił jakieś alko w małych ilościach do Mirty? 

Zaczyna się robić ciepło itd i jestem ciekaw czy takie jedno piwko wieczorem robi jakąkolowiek różnicę przy braniu Mirty...

W ulotce jest napisane należy unikać. Nie ma nic w stylu bezwzględnie zabronione jest. Ja miałem taką zasadę, że jak miałem wypić 1-2 piwa/1-2 lampki wina to Mirte brałem, jeśli coś więcej to omijałem dawkę w tym dniu. Nigdy nic złego się nie działo. Ostatnio robiłem próby wątrobowe po 9 msc brania leku i wyszły bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Needle_ napisał(a):

A ja jeszcze jedno ile przed snem bierzecie tabletkę? Czy tak jak trittico kilka h przed czy lepiej chwilę przed ? Dzięki za odpowiedź:)

Pewnie to kwestia indywidualna ale ja brałem godzinę przed snem i tuż przed spaniem robiłem się senny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jeszcze proszę jaka jest 'optymalna' dawka wyłącznie nasenna ?

Zaczęłam od pół tabletki 15 mg (wiem że nie powinno się łamać , ale bałam się ,że nie wstanę do dziecka ) i działa tak o, pierwszy dzień ok , ogólnie to tylko muli bardzo i w dzień również, nie chciałam brać więcej niż 15 , ze względu na to że karmie i teraz nie wiem czy to wystarczy 🙂

dzięki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Needle_ napisał(a):

Podpowiedzcie jeszcze proszę jaka jest 'optymalna' dawka wyłącznie nasenna ?

Zaczęłam od pół tabletki 15 mg (wiem że nie powinno się łamać , ale bałam się ,że nie wstanę do dziecka ) i działa tak o, pierwszy dzień ok , ogólnie to tylko muli bardzo i w dzień również, nie chciałam brać więcej niż 15 , ze względu na to że karmie i teraz nie wiem czy to wystarczy 🙂

dzięki !!!

Typowo nasennie  15mg ,jesli nie daje efektu mozna zwiekszyc do 30mg za zgoda lekarza.Ale wtedy juz od 30 wlacza sie tez dzialanie na noradrenaline .czyli przeciwdepresyjne,antylekowe jesli to akurat komus sluzy,bo nie kazdy dobrze reaguje na noradrenaline,czyli pobudzenie w dzien.Nqjlepiej to konsultowac z lekarzem.Mi trzydziestka dlugo wystarczala nasennie i w dzien na lęki i depresje orac aktywizacje.Ale czy bierzesz te 15mg w dzien?tos to zamulka wtedy chyba?Mirte z zasady bierze sie na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Needle_ napisał(a):

Podpowiedzcie jeszcze proszę jaka jest 'optymalna' dawka wyłącznie nasenna ?

Zaczęłam od pół tabletki 15 mg (wiem że nie powinno się łamać , ale bałam się ,że nie wstanę do dziecka ) i działa tak o, pierwszy dzień ok , ogólnie to tylko muli bardzo i w dzień również, nie chciałam brać więcej niż 15 , ze względu na to że karmie i teraz nie wiem czy to wystarczy 🙂

dzięki !!!

No to jak poczekasz trochę to będziesz wiedziała czy wystarczy:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę właśnie na noc ale pół tabletki 🙂 może to za mało bo wczoraj (3 dzień ) zeszło się z tym usypianiem z 2-3 h, troche przymulił i tyle 🙂 trochę boje się 15 że w dzień będzie ciężko czy może minie po kilku dniach?

kurcze 30 bym nie chciała bo właśnie karmię piersią , a jednak coś tam przenika w dawce do 5 % teoretycznie do mleka, a zawsze to lepiej nie ryzykować aż tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×