Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

Arasha jeżeli nie ma snu to prawdopodobnie brakuje melatoniny, ale czy tak czy inaczej, tabletki są super , dzięki nimi śpię spokojnie .. tak czytam tej dziewczyny wpis i zastanawiam się czy nie ma coś związane z tarczyca , bo z sercem ja miałam podobne problemy, gy zbadano mi nadczynność tarczycy , no ale to tylko moje przepuszczenie , tarczyca nie leczona może zrujnować organizm, a przede wszystkim własnie serce

 

-- 18 lis 2014, 19:06 --

 

hehehe , ja tez od roku ciągnę e-papieros :D

 

-- 18 lis 2014, 19:14 --

 

AddictGirl21 to super, i tak trzymaj słonko, i nigdy nie użalaj się nad sobą, bo to jest gorzej, sa gorsze dni i leprze , i trzeba wszystko wytrzymać, i tak jak pisałam do przodu mimo przeciwności, wszystko człowiek pokona tylko pomału i na to trzeba czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AddictGirl21, tak myślałam dziś o Tobie i odnoszę wrażenie, że wkręcasz nas w trąbę, kompletnie nie wierzę, że z dnia na dzień zrzuciłaś 1,5 benzo,,

 

Chciałbym się jeszcze odnieść do tego..moim zdaniem możliwe jest zrzucenie z dnia na dzień 1,5 mg, wszystko zależne od organizmu, mnie zrzucili w Komorowie z 20 mg Clonazepamu (10 tabl 2 mg) od razu na 6 mg (3 tabl) ! i od takiej dawki odstawiałem po trochu, oczywiście ciało mi świrowało, poty, męczliwość, osłabienie, pół dnia przespałem po 10 min spacerze :smile: , ale psychika się trzymała, bo..bo 6 mg jeszcze zostało, wg mojej teorii i doświadczeń (nie raz o tym pisałem) najgorsza jest psyche, i ta część uzależnienia psychiczna i kłopoty zaczynają się zwykle na granicy jeszcze trochę benzo, a zero benzo..Ja zawsze do "okruszka" się jakoś trzymałem, nawet kilka lat jechałem na CLoranxenie w dawce odpow. 1 mg Clonazepamu, gdzie wcześniej łykałem Clon w dawce 26-30 mg/ dziennie, a jak odstawiłem ten 1 mg, to się rozkraczyłem :(

 

AddictGirl21zero samokrytyki i schrzaniony ogląd rzeczywistości.

 

No tak, naturalne po benzo, a jeszcze wzmocnione alko..

 

Arasha A to dla dobrej duszyczki forum Arashki wciąż przed procesem de-clonizacji (czyt. deklonizacji) na przeprosiny i w dowód sympatii, w dodatku najpiękniejszej dziewczyny na forum od Przemka, co urzeczony jej urodą, gdyby tylko nie był żonaty, to nawet krowę by za nią pociągnął przez wieś lub miasto, gdyby tylko o to poprosiła :105::105::105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaela, O nie, nie, użalanie się nad sobą zdecydowanie odpada :D ........przysłowiowo teraz gryzę ściany przy odstawce ale nie dam się! Muszę być silna, silna i jeszcze raz silna!

 

-- 18 lis 2014, 18:39 --

 

Przemek_44, Przemek widzę, że ostro jechałeś na benzo. Podziwiam Cię, że udało Ci się odstawić te końskie dawki. Wielki Szacun :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nam miłość wzajemna w wątku zapanowała ... jakże się moje serce raduje :angel:

 

Przemek_44, trochę Ci to czasu zajęło, ale teraz mam czarno na białym, pierwsze publiczne wyznanie od mężczyzny w moim życiu :105: Jestem pod wrażeniem. Na następne pewnie będę musiała czekać ze 20 lat i wtedy to się już całkiem zestarzeję :bezradny:

 

I to ja go nauczyłam wstawiać załączniki, kochani :yeah:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przemek_44, Przemek widzę, że ostro jechałeś na benzo. Podziwiam Cię, że udało Ci się odstawić te końskie dawki. Wielki Szacun :great:

Dzięki, tak,żarłem benzo jak koń sieczkę i zanim połapałem się że coś jest nie tak, byłem już umoczony po uszy

 

Myślę,że sam bym nie odstawił, odstawili mi go na oddziale toksykologicznym w Krakowie w 10 dni, to jednak było po 9 latach regularnego brania za szybko..później mało kur**cy nie dostałem i po 3 mies wróciłem do benzo, na szczęście jakoś przetrzymałem i już nie do Clonazepamu, tylko Cloranxenu, ten z kolei po dłuższym czasie brania odstawiałem bardzo powoli, można powiedzieć że po ćwiartce na 2 tygodnie, i to pod opieką lekarza i wsparciem psychologa specjalisty leczenia uzależnień..inaczej to z moimi problemami, zaburzeniem osobowości to sam bym raczej nie odstawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wsparcie :)

AccidGirl21, jak długo trzeba brać Kalms, witaminy by sie wyciszyc ?

 

Michaela, czemu nie wolno mieszac senapotex z benzo? Mam zdrową tarczyce, robiłam badania i jest ok.

 

Arasha - czyli nawet kiedy brała bym 3 tygodnie to czy po tym czasie pojawiły by się nieprzyjemne objawy ? w sensie tak jak czytałam wypowiedzi, lęk jest jedynie tłumiony a nie leczony, więc po 3 tygodniach leczenia była bym w tym samym stanie od którego zaczynałam ? I czy te nieprzyjemne objawy po 2 dniach brania i tak będą ?

Bo nerwice to mam dopiero 5 dzień..i juz mi benzo wypisała. A serce nerwicowe 5 lat.

Wypróbuje polecanych ziółek i melatoniny. Brałam propranolol, mam niskie ciśnienie, więc kiedy zbijał mi ciśnienie to tętno szło jeszcze w góre.

 

Słuchajcie, bo zastanawiam się czy mogę brać benzo do końca tygodnia, bo udało mi sie na piątek umówić wizyte u innej psychiatry ? Wiecie, bo ja tak niesamowicie boje się kolejnej nieprzespanej nocy i silych napadów paniki. Biorę benzo od wczoraj wieczora a już mi się zrobił schiz że bez niego nie zasne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_44, przy odstawianiu benzo czlowiek czuje sie zmeczony? czujemy sie zmęczeni szybciej?

 

No tak, typowe objawy odstawienne, to osłabienie, zlewne poty, objawy grypopochodne, takie ogólne rozpicie, obolałość, bóle mięśni, nawet gałek ocznych, nadwrażliwość na bodźce słuchowe, zapachowe, nadwrażliwość na światło, wszystko wydaje się wyraźniejsze, to fizyczne takie objawy, a dochodzą do tego jeszcze psychiczne, w zależności, to jaką nerwice miał za nim zaczął brać, mówi się, że objawy odstawinne są lustrzanym odbiciem tego co dawały benzodiazepiny, czyli jak obniżały napięcie mięśniowe, to przy odstawce może pojawić się wzmożenie napięcia, jak uspokajały, to może pojawić się ogólne rozdrażnienie, jak działały przeciwlękowo, to może wrócić lęk, jak nasennie, to w trakcie odstawki może pojawić się bezsenność..trudno też tak od razu określić co jest objawem odstawiennym, tudzież abstynencyjnym, a co pierwotną nerwicą (benzodiazepiny nie leczą przyczyn nerwicy, tłumią tylko objawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z preparatów to

- sen apotex

- Kalms

- wit B

- preparaty z szyszkami chmielu, passiflorą, eszolcją ( makiem kalifornijskim )

 

Jakie z tych preparatów mają najsilniejsze działanie uspokajające ?

CZy mogły byście polecić mi jakieś jeszcze, konkretne nazwy ze sporą ilością porządnych ziołowych uspokajaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_44, Dziekuje , jeszcze jedno , gdy ktos bral 2 rozne benzo, obecnie bierze 1 a z drugiego zszedl moze miec tez objawy odstawienne ?

 

-- 18 lis 2014, 20:49 --

 

pączekZmalinami, Zalatw sobie Atarax bedziesz miec mnie lękow i bedziesz lepiej spac i nie uzaleznia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AccidGirl21, jak długo trzeba brać Kalms, witaminy by sie wyciszyc ?

Na trwały efekt działania ziołowych leków uspokajających trzeba niestety trochę poczekać. Ale możesz je brać bez względu na inne leki, przepisane przez lekarza ( należy tylko uważać na preparaty z dziurawcem, ale z tego, co wiem, występuje tylko w Deprimie ). Przy mniejszym zdenerwowaniu możesz odczuć działanie od razu, ale przy skumulowanym stresie i nerwicy potrzeba na to więcej czasu.

 

Michaela, czemu nie wolno mieszac senapotex z benzo?

Nie mam pojęcia, czy zwykłą melatoninę można mieszać z psychotropami. Ja czytałam kiedyś o takim preparacie Circadin ( melatonina o przedłużonym okresie uwalniania ) i tam w ulotce było napisane, że do stosowania "w monoterapii", czyli chyba chodziło o to, żeby nie łączyć z innymi lekami.

 

Arasha - czyli nawet kiedy brała bym 3 tygodnie to czy po tym czasie pojawiły by się nieprzyjemne objawy ?

Mogłyby się pojawić, gdybyś odstawiła nagle, z dnia na dzień, bez zmniejszania dawki. Ale nie sugeruj się odczuciami osób, którzy tu piszą, bo większość z nas wpierdziela / -ła benzodiazepiny bardzo długo, niekiedy przez wiele lat :idea: To jest zasadnicza różnica !

 

w sensie tak jak czytałam wypowiedzi, lęk jest jedynie tłumiony a nie leczony, więc po 3 tygodniach leczenia była bym w tym samym stanie od którego zaczynałam ?

Dokładnie, byłabyś w takim samym stanie, tylko 3 tygodnie starsza i z pewną dawką benzo we krwi :bezradny:

 

I czy te nieprzyjemne objawy po 2 dniach brania i tak będą ?

Nie, już Ci pisałam - to zdecydowanie zbyt krótki czas, żeby doszło do uzależnienia.

 

Bo nerwice to mam dopiero 5 dzień..i juz mi benzo wypisała. A serce nerwicowe 5 lat.

Raczej mało prawdopodobne, żebyś nerwicę miała od 5 dni. To jest choroba / zaburzenie, jak zwał, tak zwał, jeden pies, które rozwija się latami i kiedy napięcie i stres u człowieka osiągnie pewien punkt krytyczny, wtedy pojawiają się objawy. Zresztą to co Ty nazywasz "sercem nerwicowym" jest właśnie jednym z objawów nerwicy.

 

Słuchajcie, bo zastanawiam się czy mogę brać benzo do końca tygodnia, bo udało mi sie na piątek umówić wizyte u innej psychiatry ? Wiecie, bo ja tak niesamowicie boje się kolejnej nieprzespanej nocy i silych napadów paniki. Biorę benzo od wczoraj wieczora a już mi się zrobił schiz że bez niego nie zasne..

Ja wiem, że jak się człowiek nakręci, to o spaniu nie ma mowy, a jak do tego dochodzi panika i lęki, to już w ogóle :bezradny: Weź sobie przez te parę dni spokojnie tabletkę Rudotelu na noc, jak nie zaśniesz na ziołowych, staraj się nie brać w ciągu dnia, jak dasz radę. Ale jak nie będziesz w stanie wytrzymać i weźmiesz przez parę dni, to nic się nie stanie. I koniecznie porozmawiaj w piątek z psychiatrą o konkretnym, długofalowym, ale bezpiecznym leczeniu dla Ciebie :smile:

 

-- 18 lis 2014, 19:54 --

 

hania33, ma rację. Jeżeli do tej pory nie brałaś żadnych leków psychotropowych ani uspokajających, to jest duża szansa, że hydroksyzyna Ci pomoże ( Atarax to jedna z nazw handlowych ). Jest to stary, ale bezpieczny lek, przepisywany nawet staruszkom. Łagodnie uspokaja, wykazuje działanie antyhistaminowe, także działanie nasenne, ale może ( nie musi ! ) także dawać uczucie otumanienia. To jest lek na receptę, więc popytaj o niego w piątek lekarza na wizycie. Powodzenia :great:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z preparatów to

- sen apotex

- Kalms

- wit B

- preparaty z szyszkami chmielu, passiflorą, eszolcją ( makiem kalifornijskim )

 

Jakie z tych preparatów mają najsilniejsze działanie uspokajające ?

CZy mogły byście polecić mi jakieś jeszcze, konkretne nazwy ze sporą ilością porządnych ziołowych uspokajaczy ?

 

Ja z ziołowych brałam Valused ( dość dobry i tani ), Benospokój ( dobry na dzień, bo zawiera bardzo dużą dawkę melisy, ale nie na sen ), Benosen ( bardziej na sen, ale bez rewelacji ), Sedivitax ( włoski lek, dość dobry, ale droższy i nie wszędzie dostępny ).

Co do Kalmsa, to kup sobie na próbę jeden "listek", bo w opakowaniu jest aż 5 ( a lepiej wypróbować, czy w ogóle działa ), w większości aptek bez problemu tak sprzedają.

 

A z witamin to "B complex" ( najlepszy jest z Plivy, ale w sumie firma bez znaczenia ). Ewentualnie dodatkowo jakiś preparat z magnezem - ja stosuję ostatnio "Magnellę" - dosyć duża dawka magnezu o zmodyfikowanym uwalnianiu ( znaczy, że uwalnia się stopniowo w ciągu dnia, a nie naraz, z czego większość zostaje od razu wydalona )

 

-- 18 lis 2014, 20:17 --

 

dziękuję Wam, rozwiałyście moje wątpliwości :)

mam w domu Atarax 10 mg. ile go wziąc na noc by usnąć ?

I czy mogę go dziś wziąć kiedy brałam benzo ?

A o której brałaś dzisiaj Rudotel ?

 

Myślę, żeby zacząć od 10 mg, ale jak nie zaśniesz możesz wziąć drugie 10 mg ;)

 

Hanulka, ja biorę jeszcze Mirtagen od 7 lat ( obecnie w największej dawce ), żeby w ogóle zasnąć :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33 AddictGirl21 Arasha ok, spróbuje wpierw z 10 mg ;)

 

Arasha dziękuję za propozycje ziół, poczytam sobie o nich i wybiorę się może jeszcze dziś na zakupy do jakiejś nocnej apteki.

brałam 1/2 z 10 mg rudotelu o 16.30

 

-- 18 lis 2014, 20:36 --

 

I mam jeszcze pytanie, czy normalne jest, że w pierwszym dniu brania jestem niesamowicie ospała, brak mi siły i mam problemy z pamięcią ? Czy w kolejnych dniach te efekty znikną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pączekZmalinami slonko zobacz czy te tabletki sa dostępne w Polsce Neuroxan .. one mi tez wiele pomogły sa wyciszające , i proszę kup sobie magnes , i jedz codziennie najlepiej przy obiedzie , jedząc witaminy i magnez , będziesz czuć się lepiej, naprawdę pomaga , a co chodzi o sen apotexs to raczej nie jest wskazane mieszać z innymi tabletkami, ...

 

-- 18 lis 2014, 22:02 --

 

Arasha wszystkie te tabletki co piszesz to sa tylko zioła i one nigdy nie pomogło od razu zasnąć, trzeba jeść około 2 tygodni i dopiero poczujesz minimalna poprawę , i ja już nie kupuje tych tabletek bo szkoda pieniędzy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaela właśnie sprawdziłam Neuroxan, w Polsce niestety nie jest dostępny, jednak mogę go zamówić na amazonie. Czy on pomaga zasnąć ?

Ja już jestem tak nakręcona wokól tej bezsenności, że brała bym wszytko na raz by tylko móc się wyspać.

 

-- 18 lis 2014, 21:16 --

 

i czy mogę dziś na noc dołożyć krople walerianowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×