Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Ja od czasu do czasu biorę 15mg mianseryny na sen. Działa znakomicie. Natomiast po Chlorprothixenie czułem się fatalnie.

 

u mnie jest odwrotnie, mianseryna niszczy mnie w pierwszych dniach sennością i nie jestem w stanie przez to znowu przechodzić, pomimo że usypia lepiej niż chloroprotyksen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem mianserynę w dawce 30mg na noc przez 8 lat, w połączeniu z wenlafaksyną rano. Działała świetnie. Likwidowała moje problemy ze snem przy wzmożonym napięciu mięśniowym przy MPD. Po zmniejszeniu wenlafaksyny że 150mg na 75 było nieco gorzej i lekarz dołożył trazodon w dawce 150mg. W sierpniu odstawiłem wenlafaksynę a miesiąc później trazodon i dalej dobrze spałem na mianserynie ale w listopadzie i ją odstawiłem. Problemy z bezsennością powróciły i nie minęły całkowicie po powrocie do mianseryny po 2 miesiącach w styczniu. Nowy lekarz dołożył mi do tego z powrotem trittico. Biorę więc miansec 30mg +trittico 100mg, ale szczerze mówiąc czuję gorzej odkąd dołączyłem ponownie trittico, rano jestem strasznie zmulony i utrzymuje się to cały dzień. Nie wiem czy nie lepiej będzie zostać przy samej mianserynie i spróbować z wyższymi dawkami 45 lub 60mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaż leki nowszej generacji wykazują się mniejszą toksycznością i powodowaniem skutków ubocznych to może zainteresuj się sedatywnymi TCA branymi na noc przed snem np ; 75-100 mg amitryptyliny lub 25 mg doksepiny chociaż są wyparte przez nowsze leki to stosując je przez ostatnie wiele lat dalej będę je polecał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mianseryną jest ten plus, że nigdy nie czuję po niej rano trudności ze wstawaniem i nie powoduje zamulenia, z wyjątkiem kilku dni przy zwiększaniu dawki, potem to mija. Czasem długo się po niej wstaje, ale to jest bardziej takie przyjemne witanie dnia, fajnie się rozbudza bez zmuły jaką mam przy łączeniu jej z trazodonem.

 

-- 13 lut 2018, 14:23 --

 

Trazodon lepiej z nią współgrał gdy brałem jeszcze wenlafaksynę, ale teraz bez niej z samą mianseryną jest okropna sensacja. Jeszcze liczę, że to minie ale jeśli nie trazodon pójdzie w odstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie działa amitryptylina,ponieważ poprzez antagonizm receptorów histaminowych H1 w dawce 50-100 mg działa uspokajająco-nasennie ,ale z rana ten efekt puszcza i przez hamowanie zwrotnego wychwytu noradrenaliny powoduje po wstaniu zastrzyk energetyczny na resztę dnia , człowiek wstaje wtedy rozbudzony i pełen energii tylko uwaga ! jak wiadomo z każdym lekiem i w tym z mianseryną przy wprowadzaniu pierwsze parę dni mogą być nieciekawe po wstaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe ,że jest bo ile ilość substancji czynnej mianseryny musi być taka sama w dwóch lekach to możliwe,że jest inny skład substancji pomocniczych ,które mogą spowodować opóźnione jej wchłanianie , na przykład przy porównaniu leku Arketis 20 mg (paroksetyna) z lekiem ParoGen (paroksetyna) mam wrażenie ,że ten pierwszy szybciej powoduje uwalnianie substancji czynnej paroksetyny we krwi i działa mocniej co w sumie nawet jest dowodem na to ,że sama jego tabletka w buzi od razu się rozpada, smak jest obrzydliwy i często jak zatrzyma się na podniebieniu lub gardle może spowodować odruchy wymiotne ,a nawet wymioty ( tak kiedyś zwymiotowałem przez to )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję więc jeszcze z lerivonem, może akurat lek oryginalny podziała lepiej niż miansec który biorę stale. Uważam że to naprawdę dobry lek i nie chciałbym z niego rezygnować.

Jedynym problemem przy mianserynie jest to że wieczorem mam ochotę zjeść dosłownie wszystko co jest pod ręką, ale nauczyłem się już z tym radzić i nie tyję po niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudniej jest przy dawce większej niż 30mg. Czasem zjem jakąś czekoladę, bo mianseryna pobudza u mnie ochotę na słodycze, ale generalnie zachowuję cały czas tą samą wagę, wąchania nie przekraczają 2 kg co przy moich 66kg przy wzroście 180cm jest raczej wskazane. A i myślę że mianseryna powoduje u mnie sporadyczne zaparcia, ale iw tej kwestii sobie radzę.

 

-- 13 lut 2018, 15:32 --

 

Druga sprawa, że trazodon działa w drugą stronę i od paru dni odkąd biorę trittico raczej nie mam zbyt dobrego apetytu i jem z dużo mniejszą przyjemnością.

 

-- 13 lut 2018, 16:02 --

 

A jak się ma jeszcze sprawa mianseryny czy też trazodonu, przy jednoczesnym zażywaniu baclofenu? Biorę go w dawce 50-75mg, czasem nawet 100mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie wiedziałem, że baklofen można również stosować w zaburzeniach psychicznych.

 

-- 13 lut 2018, 17:42 --

 

Jeszcze jedno pytanie...nie mogę na ten temat znaleźć info w necie, jak to jest teraz z przepisami.

Jeśli mam receptę na Miansec 30mg 60 tabletek to czy mogę w aptece poprosić o Lerivon 30mg 60 tabsów? Wiem że z leku oryginalnego można zamienić na generyk, ale czy odwrotnie działa to tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie wiedziałem, że baklofen można również stosować w zaburzeniach psychicznych.

 

-- 13 lut 2018, 17:42 --

 

Jeszcze jedno pytanie...nie mogę na ten temat znaleźć info w necie, jak to jest teraz z przepisami.

Jeśli mam receptę na Miansec 30mg 60 tabletek to czy mogę w aptece poprosić o Lerivon 30mg 60 tabsów? Wiem że z leku oryginalnego można zamienić na generyk, ale czy odwrotnie działa to tak samo?

 

 

tak..... można zamienić w dowolny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84,

 

Zaczalbym od 15mg bo ponoc podnosi poziom serotoniny a dawka esci 20mg jest juz calkiem spora.

 

-- 28 lut 2018, 07:43 --

 

Jadę po mianse do lekarza :yeah:

Kawę tylko strzele i za dwie godziny jestem z powrotem z pudełkiem mianseryny. W badaniach wykazano, że bardzo dobrze wpływa na libido, które obniża ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka dawka mianseryny na Was działa? Od jakiej dawki zacząć i ile brać maksimum jako nasenny? Niestety nie mam możliwości narazie iść do lekarza.. Dodam tylko, ze mam wysoką tolerancję na benzo i hydroksyzynkę, nie wiem czy w przypadku mianseryny tez tak moge mieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 30mg lerivon plus 150 trittico i dla mnie to super połączenie.

Świetnie się czuje po tych lekach .. przytyłam ale dla.mnie to dobrze bo ważyłam 46 kg a teraz 52 i w końcu wygladam dobrze. I co najważniejsze usypiam w parę sekund. Czasem się Przebudzenie w nocy ale od razu znowu zasypiam więc super działa na moją bezsennosc. Dla mnie to świetne leki.

Boję się tylko odstawienia i powrotu bezsenności. Ktoś tak miał, że po odstawieniu wróciło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jusia880 ja biorę taki sam zestaw, lerivon 30mg + trittico 150mg. Działa to super na sen. Ale zmartwię cię, jak odstawisz bezsenność wróci. Śpię dobrze póki biorę leki, nie biorę nie śpię.

 

I co w takim wypadku ,leki do końca życia ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×