Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co Wam dziś sprawiło radość?


Konrad!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.02.2017 o 00:33, akwen napisał:

Wszelkie substancje psychoaktywne, zaburzające świadomość: kawa, sacharoza, alkohol są na dalszą metę szkodliwe.

Na jakiej podstawie kwalifikujesz sacharozę jako substancję zaburzającą świadomość?

Czy nie każda substancja oddziałuje na psychikę?

W dniu 19.02.2017 o 00:33, akwen napisał:

Po co dawkować truciznę i karmić w końcu nałóg dla samego nałogu

Dlaczego uważasz, że spożywanie czegoś z cukrem to karmienie nałogu dla samego nałogu? Gdy mam do wyboru, to wolę wybrać analogiczny produkt bez cukru, ale rynek produktów spożywczych jaki jest każdy widzi. Mam ochotę na konkretny produkt - jeśli zamiast sacharozy będzie tam coś innego (fruktoza, glukoza, maltitol, stewia, itp.) to świetnie, ale trudno np. o takie lody. Nie wspominając już o cenie. Skoro mam na coś ochotę, to zakładam, że chcę w ten sposób uzupełnić jakieś składniki odżywcze.

W dniu 19.02.2017 o 00:33, akwen napisał:

Tolerancja się podwyższa, trzeba brać coraz większą ''działkę''.

No nie wiem, nie znajduję jednoznacznego potwierdzenia dla takiej tezy w swoim doświadczeniu.

W dniu 19.02.2017 o 00:33, akwen napisał:

Krążą różne teorie na temat zdrowego żywienia, bo różni ludzie i różne organizację opłacają granty, różne są źródła finansowania takich badań.

Dowody proszę.

W dniu 19.02.2017 o 00:33, akwen napisał:

Najbezpieczniej zwrócić się do jedzenia, przy którym można jak najmniej kombinować: zboża, warzywa i owoce.

To zależy. Żyto, pomidory i jabłka są dla mnie bardziej szkodliwe niż sacharoza.

W dniu 19.02.2017 o 00:33, akwen napisał:

Nie znajdzie się dzisiaj praktycznie zwolenników spożywania sacharozy.

Oczywiście - wolę inne cukry. Sacharoza to przeżytek z epoki przemysłowej. Nie widzę jednak wystarczających podstaw aby odrzucić ją jako coś bardzo szkodliwego. Jeśli jest tylko trochę szkodliwa, to trudno. Nie moja wina, że ją pakują gdzie popadnie. Czy tylko z tego powodu mam rezygnować z danych produktów?

W dniu 19.02.2017 o 00:33, akwen napisał:

Czytałem tę stronę, ale nie odbieram jej jako wiarygodną. A na jakiej podstawie Ty ją tak odbierasz? Wolę źródła naukowe.

Mówi się, że cukier prowadzi do nadwagi i otyłości. Ja jednak jestem szczupły, więc tego typu argumenty mnie nie przekonują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×