Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
jaaa

Bezsenność, zaburzenia snu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy jadę na relanium i tisercinie. Oczywiście do tego lamotrygina i pregabalina. No i dzienny zestaw leków. Na razie nie jest źle. Najgorzej jest z zasypianiem. Jak już zasnę, to śpię. No i mam bardzo rzeczywiste sny, które w większości pamiętam po przebudzeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasypiam. Budzę się w nocy, ale tego raczej nie pamiętam także w porządku. Nadal bez leków. Jedyne co się zmieniło to ostatnio zaczęłam lunatykować 🙄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Illi napisał:

Nadal bez leków.

To dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś sen jest, ale od czwartku zauważam ewidentne pogorszenie. Zamknięcie oczu jest ciężką sprawą, kiedy jestem sama usypiam (o ile wgl) przy zapalonym świetle. Z rana budzę się cała spocona... Mam nadzieję, że za niedługo się to uspokoi i obejdzie się bez leków nasennych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich, ja także mam problemy ze snem. Choruje na depresję lękowa, rano biorę escitalopram, wieczorem trazodon 200mg plus lamotrygina 25 mg. Ostatnio mam bardzo ciężko w pracy przez covid, okrojona ekipa w pracy. Wstaje o 3 nad ranem a do domu wracam przed 22. Często zapominam brać leków i czuję się coraz gorzej. Mój sen jest straszny, boję się spać, poce się nie mam apetytu. Często lykam też baclofen na problemy z kręgosłupem. Teraz widzę że chyba nigdy nie będę normalnie spała bez leków, skoro teraz gdy zapominam ich lykac tak źle się czuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.01.2021 o 17:21, Thorin napisał:

Ogólnie teraz w ciągu dnia potrafię złapać drzemkę i nie mam z tym problemu jednak przychodzi wieczór kładę się do łóżka i zaczyna się serce mi zaczyna walić mam większe tętno.

Mam podobny problem od paru tygodni - zasypiam normalnie ale po pierwszym lub drugim cyklu (90 minutowym) podczas przebudzenia coś mi się z głową robi, słucham serca, stwierdzam, że chyba za szybko bije (co oczywiście jest tylko wymysłem zmęczonego umysłu), to nakręca rzeczywiste przyspieszenie tętna i zaczyna się... Czasem udaje się szybko opanować taki atak paniki (kilka sekund) ale czasem potrzebuję kilkunastu minut. Dodam, że parę lat temu miałem podobne objawy ale głównie w ciągu dnia - teraz tylko w nocy. Ech!

O ile wcześniej bardzo lubiłem spać, miałem świetne sny, to teraz jest to koszmar :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@eddie_1980 myślę, że powinieneś przejść się do lekarza, bo to ewidentnie wskazuje na nerwicę. Oczywiście diagnozę musi postawić lekarz w realu, bo tutaj nikt Cię nie zdiagnozuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Psychiatra przepisał mi trazodon na sen i po długim czasie wahania zdecydowałam się spróbować. Pierwszej nocy wzięłam 25 mg i nie czułam kompletnie nic, natomiast w drugą noc zażyłam 75 mg, niestety nadal bez efektu nasennego (nie spałam w ogóle po tym), natomiast po 30 minutach od zażycia leku pojawiły się u mnie problemy z zatokami/zapchanym nosem. Wiem o tym, że takie mogą być skutki zażywania trazodonu, ale było to na tyle dokuczliwe dla mnie, że zdecydowałam się nie zażywać więcej. Mija tydzień od ostatniej tabletki a ja nadal mam problemy z zatokami/zapchanym nosem i ciągle spływającą wydzieliną do gardła.. Dodam jeszcze, że przed zażyciem Trittico oddychało mi się wyśmienicie i nigdy nie miałam problemów z zapchanym nosem/zatokami, itp. .. Przyznam szczerze, że jestem dosyć podłamana, bo teraz oprócz moich "standardowych" problemów z bezsennością dołożyłam sobie problem zapchanego nosa/duszności, czego przedtem nie miałam. Czemu tydzień po zażyciu tabletki wciąż mam te objawy? Pewnie to moja wina, bo zastosowałam trazodon niezgodnie z zaleceniami lekarza (drugiego dnia wzięłam większą dawkę niż powinnam, bo jestem w gorącej wodzię kąpana i myślałam, że trochę więcej to lepiej 😕 )..  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.03.2021 o 14:55, Lilith napisał:

@eddie_1980 myślę, że powinieneś przejść się do lekarza, bo to ewidentnie wskazuje na nerwicę. Oczywiście diagnozę musi postawić lekarz w realu, bo tutaj nikt Cię nie zdiagnozuje.

Oczywiście, że to nerwica. Miałem ją zdiagnozowaną kilka lat temu, potem okres remisji a teraz nawrót - tylko w wydaniu nocnym. Mam nadzieję, że obejdzie się bez kolejnych kilku lat u psychologa i tabletek od psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawrót nastąpił, zatem jutro trzeba będzie porozmawiać o czymś nasennym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja za to przeszłam do etapu: człowieku radź se sam.

Lekarka wpisała mi w dokumentacje, że wyczerpano farmakologiczne możliwości leczenia zaburzeń snu 🙋‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pomyślałabym ze kiedys to napisze, ale... życie weryfikuje. Zasypiam, chociaż wolałabym nie spać. Sen przynosi więcej strat niż korzyści... pomimo snu rano jestem zmęczona bardziej niż wieczorem. Dopiero po kilku godzinach dochodzę do siebie. I bądź tu mądry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Illi napisał:

Nie pomyślałabym ze kiedys to napisze, ale... życie weryfikuje. Zasypiam, chociaż wolałabym nie spać. Sen przynosi więcej strat niż korzyści... pomimo snu rano jestem zmęczona bardziej niż wieczorem. Dopiero po kilku godzinach dochodzę do siebie. I bądź tu mądry. 

Deprecha z Ciebie wychodzi. Klasyczny objaw złych poranków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie znów sen się psuje. Wstaję rano zmęczona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie problemy  z zasypianiem wrocily, bez wspomagania nie jestem w stanie zasnac. probuje tez metod naturalnych jak wypicie miodu  z mlekiem. jakosc mojego snu tez pozostawia wiele do zyczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, sebastian86 napisał:

u mnie problemy  z zasypianiem wrocily, bez wspomagania nie jestem w stanie zasnac. probuje tez metod naturalnych jak wypicie miodu  z mlekiem. jakosc mojego snu tez pozostawia wiele do zyczenia.

Sebastian miód z mlekiem to przeciez na gardło 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie chcecie brać leków to dobrze jest sobie zapodać 1 tabletkę Forsen Forte, 300mg Ashwagandhy przed snem i ewentualnie można jeszcze sobie dorzucić 2 tabletki MagneB6 Max. Obniży wam to troszkę kortyzol. Jestem studentem farmacji jak coś, więc serio to piszę 🙂 I oczywiście jak chcecie brać Ashwagandhę to nie należy brać ŻADNYCH psychotropów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, sebastian86 napisał:

Mlekiem z miodem nic nie zdziałasz. Już lepiej melisa i melatonina jak tak bardzo chcesz się trzymać naturalnych środków. A jak nie, to lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.04.2021 o 21:20, Dalja napisał:

Sebastian miód z mlekiem to przeciez na gardło 

ja slyszalem ze to stara metoda na sen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.04.2021 o 10:02, Lilith napisał:

Mlekiem z miodem nic nie zdziałasz. Już lepiej melisa i melatonina jak tak bardzo chcesz się trzymać naturalnych środków. A jak nie, to lekarz.

zakupilem melatonine 5 mg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.04.2021 o 21:50, sebastian86 napisał:

zakupilem melatonine 5 mg

Też biorę do zestawu leków, ale ona działa podobno dopiero po 20 dniach, więc jeszcze trochę mi zostało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Lilith napisał:

Też biorę do zestawu leków, ale ona działa podobno dopiero po 20 dniach, więc jeszcze trochę mi zostało. 

melatonina działa od razu od tego samego dnia. to jest neurohormon, który i tak wydziela szyszynka. dlatego też powinno się robić przerwy w przyjmowaniu melatoniny, bo dostarczana sztucznie może 'rozleniwić' szyszynkę.

Inna sprawa, że po wzięciu melatoniny trzeba unikać niebieskiego światła, bo ono niweluje jej działanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, acherontia styx napisał:

melatonina działa od razu od tego samego dnia

No to ja niczego nie odczułam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Lilith napisał:

No to ja niczego nie odczułam...

bo ona nie zadziała tak jak inne leki nasenne, że zetnie Cię. ona raczej subtelnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wczoraj przeanalizowałam swój sen przed 1,5 roku. I dopiero przypomniałam sobie co to znaczy nie spać. W lipcu miałam aż 73h przespane... Obecnie śpię po 160h miesięcznie, ale znowu zaczynają te liczby spać. 😕 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi