Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.sport.pl/sport/1,65025,9994367,Babilonski___Diablo__Wlodarczyk_nie_jest_w_spiaczce.html

Hmm no przykre ....ale takich ludzi w Polsce codziennie są dziesiątki jak sądzę....... zadzwonił do kogoś, powiedział co zrobił ....gdyby chciał z sobą skończyć pewnie by tego nie robił, co nie zmienia faktu, że musiał być w paskudnym stanie psychicznym, że w ogóle wykonał taki ruch ..... życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, tak mi szkoda tego Diablo, taki sympatyczny sie wydawal a musial tak cierpiec...

 

a wiecie czy Diablo leczyl sie na depre czy cus i stale zazywal leki antydepresyjne i teraz przedawkowal czy sobie pp rostu skads wyszponcil leki i ot tak zażył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziwicie mu się.Tu już nie chodzi o to, kto go lubi czy nie, ale facet stracił całą rodzinę jakby nie było...

I tak zestaw leków dostał bardzo litghtowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ma działanie nasenne, dlatego mam zalecenie (a raczej pozwolenie) na branie wieczorem tabletek. Ale i tak tego nie robię, wypiję sobie rano mocną kawę, biorę SSRI i nie jestem senny (poza tym organizm już się przyzwyczaił do paro i nie działa tak nasennie jak na początku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ktoś kto bierze leki psychotropowe nie powinien bawić się w politykę? przecież to dyskryminacja,psychotropy to leki jak każde inne

 

Niby leki jak każde inne... ale witaminka c to to nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

 

Jestem tutaj nowy. Mam dość ważne pytanie, przeszukałem różne fora i google na lewo i prawo ale nadal nie mam pewności i nie mogę wiele znaleźć. Od ok. roku zażywałem Fluoksetynę (ostatni miesiąc zszedłem z 20mg do 10 mg dziennie).

Z uwagi na to że z jej działania przeciwdepresyjno-napędzającego został tylko negatywny napęd lek. psychiatra przepisał mi Eliceę (to chyba generyk Lexapro o ile dobrze kojarzę).

Lek. powiedział że mam odstawić Fluo i po 4-5 dniach mogę zacząć brać Eliceę (5mg dziennie). Niestety nie wiem jak to jest: okres półtrwania Fluo czy jej całkowitej eliminacji jest tutaj istotny?

Z tego co wiem to oba leki są z grupy SSRI, czy dużo ryzykuję jeśli zacznę brać po 5 dniach, a okaże się że musiałem czekać 3 razy dłużej.

Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż sprawa jest niezwykle pilna.

Z góry dziękuję.

Z uszanowaniem

Robert S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okes półtrwania fluoksetyny wynosi:

 

Half-life

1-3 dni (acute)

4-6 dni (chronic)

 

Natomiast okres półtrwania jej głównego aktywnego metabolitu czyli norfluoksetyny wynosi od 4 do 16 dni.

 

Mi lekarz kazał odczekać 1-2 tygodnie pomiędzy stosowaniem fluoksetyny, a escitalopramu, żeby organizm się "wyczyścił". Elicea to generyk Lexapro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyliły Ci się dni z tygodniami?

Działanie leku występuje po upływie co najmniej 2–4 tygodni leczenia i utrzymuje się do 5 tygodni (a po długotrwałym stosowaniu dużych dawek nawet jeszcze dłużej) po odstawieniu.

Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Fluoksetyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliły mi się. Biologiczny okres półtrwania fluo (t2) wynosi ~ od 2 do 7 dni. A jej głównego metabolitu norfluoksetyny od 4-16 dni. Pięć tygodni to potencjalny okres oddziaływania leku w organizmie po jego odstawieniu. Utrzymuje się terapeutyczne działanie leku, a nie poziom substancji aktywnej i jej metabolitów w osoczu.

 

Skoro dwóch lekarzy twierdzi, że po około tygodniu można zmienić lek to znaczy, że można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×