Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zbiór tematów podstawowych - opinie


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

w związku z komentarzami i prośbami jakie pojawiały się ostatnio, postanowiliśmy napisać kilka tematów w których opisaliśmy podstawowe informacje o wybranych zaburzeniach. Zebrane informacje zostały odpowiednio posortowane i przedstawione w przejrzystej formie. Dane te okażą się przydatne szczególnie nowym osobom na forum.

 

Dwa wątki główne to:

ZANIM ZAŁOŻYSZ TEMAT...

-A w nim odnośniki do nowych tematów poświęconych wybranym zaburzeniom, sposobach leczenia itp.

Zbiór najczęściej wyszukiwanych tematów

-Tematy rozpoczęte przez użytkowników, które są najbardziej popularne

 

Zbiór jeszcze nie jest skończony w 100% nie mniej jednak już teraz można czerpać z niego wiedzę.

Jeżeli macie jakieś propozycje odnośnie kolejnych tematów, zauważyliście gdzieś błąd lub może sami chcecie o czymś napisać - odpiszcie w tym temacie.

 

Z tego miejsca dziękuję wszystkim osobom, które dzisiaj odwaliły naprawdę kawał dobrej roboty pisząc powyższe tematy.

Będzie obiecany jabol.

Wielkie podziękowania dla paradoksy, która koordynowała całą imprezą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm Tomku prosze zasięgnoć informacji u Basi kto był team masterem, oraz dopingował projekt i życzył bym sobie idywidualne podziekowania :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie rejestrowałem na forum (boję się złamania regulaminu :P ), ale przypuszczam, że w momencie rejestracji pojawia się strona z regulaminem forum. Może w podobny sposób podsunąć dwa w/w tematy już na początku kontaktów z forum, zamiast liczyć na to, że nowy użytkownik sam się o nie "potknie" ? Tym bardziej, że te tematy są w subforum "Depresja", a więc ktoś szperający w innych działach, raczej nieprędko zetknąłby się z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że te tematy są w subforum "Depresja", a więc ktoś szperający w innych działach, raczej nieprędko zetknąłby się z nimi.

te tematy są oznaczone jako globalne - widać je w każdym dziale (nie tylko w Depresji), u góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z komentarzami i prośbami jakie pojawiały się ostatnio, postanowiliśmy napisać kilka tematów w których opisaliśmy podstawowe informacje o wybranych zaburzeniach.

To chyba jakiś żart. Teksty które powstawialiście są na chama zerżnięte z innych stron internetowych. Nikt z forum nerwica tych tekstów nie napisał, zostały podebrane innym autorom... na przykład tekst o hipochondrii który napisała paradoksy hipochondria-t20929.html , jest autorstwa pani Hanny Lemańskiej-Węgrzeckiej, co widać na stronie http://www.forumzdrowia.pl/id,192,art,43,ptitle,jesli-twoim-problemem-jest-hipochondria.htm

 

To jest kradzież praw autorskich. Przy cytowaniu należy podać autora tekstu i źródło. A nie zaszkodzłoby zapytać autorkę o zgodę na taką publikację.

 

Forum nerwica jest pozbawione jakiegokolwiek działu informacyjnego, wyjaśnień na temat chorób, objawów, sposobów leczenia. Na pewno takie informacje należy podać. Ale nie w ten sposób że się kradnie czyjeś teksty i wstawia jako własne.

 

[Dodane po edycji:]

 

Lepiej odsyłać do siebie niż na wiki.

Lepiej podać cudzy tekst za swój, niż odesłać do stron które rzeczywiście włożyły jakąś pracę w opracowanie tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z komentarzami i prośbami jakie pojawiały się ostatnio, postanowiliśmy napisać kilka tematów w których opisaliśmy podstawowe informacje o wybranych zaburzeniach.

To chyba jakiś żart. Teksty które powstawialiście są na chama zerżnięte z innych stron internetowych. Nikt z forum nerwica tych tekstów nie napisał, zostały podebrane innym autorom... na przykład tekst o hipochondrii który napisała paradoksy hipochondria-t20929.html , jest autorstwa pani Hanny Lemańskiej-Węgrzeckiej, co widać na stronie http://www.forumzdrowia.pl/id,192,art,43,ptitle,jesli-twoim-problemem-jest-hipochondria.htm

 

To jest kradzież praw autorskich. Przy cytowaniu należy podać autora tekstu i źródło. A nie zaszkodzłoby zapytać autorkę o zgodę na taką publikację.

 

Forum nerwica jest pozbawione jakiegokolwiek działu informacyjnego, wyjaśnień na temat chorób, objawów, sposobów leczenia. Na pewno takie informacje należy podać. Ale nie w ten sposób że się kradnie czyjeś teksty i wstawia jako własne.

 

[Dodane po edycji:]

 

Lepiej odsyłać do siebie niż na wiki.

Lepiej podać cudzy tekst za swój, niż odesłać do stron które rzeczywiście włożyły jakąś pracę w opracowanie tematów.

 

 

Święta RACJA!!! I co najlepsze. Ciekawe co tak zmobilizowało w końcu szefostwo aby powstawiać w końcu jakieś informację. Hehe chyba niektórzy się domyślają :) Podziękowania należą się zupełnie innym osobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: nie osobą a osobom jeśli już, to raz, a dwa, skoro tak strasznie tu jest źle i nieprofesjonalnie - bądźcie takimi ludźmi którzy będą oświecać tych maluczkich - w tym i nas - szefostwo :roll: i załóżcie własne forum które będzie idealne. Najłatwiej jest krytykować i rzucać się zamiast napisać coś w stylu dobrej rady....... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz linka, sam pomysł podania źródeł - jeśli wykorzystano tekst kogoś innego - jest sensowny. Uniknie się tym samym ewentualnych problemów w przyszłości gdyby ich autor dowiedział się o tym fakcie. Oczywiście bezsensem jest dopatrywać się w ich braku złej woli moderatorów i oskarżanie ich o "kradzież" czy sugerowanie że należy prosić o zgodę. Może jeszcze zapłacić za publikację? Jestem zdania że jeśli ktoś udostępnia w sieci swój tekst nieodpłatnie wszystkim internautom, to można go bezpiecznie umieszczać na innych stronach - chyba że autor wyraźnie zaznaczy, że nie życzy sobie publikacji tekstu w innym serwisie. Oczywiście warunkiem jet podanie informacji o autorze. Dla mnie próba dopatrywania się w czymś takim "kradzieży własności intelektualnej" to jakaś farsa, toż to parę ogólnikowych zdań na temat zaburzeń. W 5 minut mogę napisać na ich podstawie identyczny tekst w zmienionej formie i kto mi udowodni żem zgapił? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te tematy są oznaczone jako globalne - widać je w każdym dziale (nie tylko w Depresji), u góry ;)
W porządku, mój błąd. :)

 

Oczywiście bezsensem jest dopatrywać się w ich braku złej woli moderatorów i oskarżanie ich o "kradzież" czy sugerowanie że należy prosić o zgodę. Może jeszcze zapłacić za publikację? Jestem zdania że jeśli ktoś udostępnia w sieci swój tekst nieodpłatnie wszystkim internautom, to można go bezpiecznie umieszczać na innych stronach - chyba że autor wyraźnie zaznaczy, że nie życzy sobie publikacji tekstu w innym serwisie. Oczywiście warunkiem jet podanie informacji o autorze. Dla mnie próba dopatrywania się w czymś takim "kradzieży własności intelektualnej" to jakaś farsa, toż to parę ogólnikowych zdań na temat zaburzeń. W 5 minut mogę napisać na ich podstawie identyczny tekst w zmienionej formie i kto mi udowodni żem zgapił? ;)
Bez względu na to, co kto uznaje za bezsens, jest to regulowane przez prawo tyczące się własności intelektualnych... które najprawdopodobniej niewielu uczestników tej dyskusji (włącznie ze mną :mrgreen: ) zna wystarczająco dobrze. :P

Poza tym, sądzisz, by było takie trudne ustalenie, czy osoba "zrzynająca" z jakiejś strony internetowej wchodziła na nią ? ;) ...a to przypuszczalnie mógłby już być dowód przesądzający o "winie". :roll:

Większą anonimowość i/lub bezkarność zapewnia pisanie po murach, niż w internecie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: nie osobą a osobom jeśli już, to raz, a dwa, skoro tak strasznie tu jest źle i nieprofesjonalnie - bądźcie takimi ludźmi którzy będą oświecać tych maluczkich - w tym i nas - szefostwo :roll: i załóżcie własne forum które będzie idealne. Najłatwiej jest krytykować i rzucać się zamiast napisać coś w stylu dobrej rady....... :roll:

 

Po pierwsze to nic nie muszę zakładać, bo skoro jest to forum to mogę właśnie krytykować przejawy hmmm - głupoty :) :) Tak samo ja ty poprawiłaś mój błąd, pokazując mi moją niewiedzę ortograficzną, tak samo ja mogę krytykować ile mi się podoba to co jest beznadziejne na tym forum.

Po drugie obserwuje to forum od dawna i ty faktycznie linka jesteś tutaj, która powinna dostać miano "moderator złota rada" Hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś żart. Teksty które powstawialiście są na chama zerżnięte z innych stron internetowych. Nikt z forum nerwica tych tekstów nie napisał, zostały podebrane innym autorom...

trastornada, faktycznie nie zwróciłem uwagi, że część tematów została skopiowana. Nie możesz jednak mówić, że wszystkie, ponieważ jak by nie było swoje teksty własnoręcznie spisałem. Nie zwróciłem uwagi, że nie wszystkie teksty są autorskie - bije się w pierś i dziękuję za informacje. Zostaną wprowadzone aktualizacje.

 

Lepiej podać cudzy tekst za swój, niż odesłać do stron które rzeczywiście włożyły jakąś pracę w opracowanie tematów.

Święta racja, dlatego jeszcze raz przepraszam za niedopatrzenie. Mylnie sądziłem, że wszystkie artykuły zostały napisane własnoręcznie przez nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o prawa autorskie jężeli nie czerpiemy z nich korzyści materialnych ,są one ogólnie dostępne i autor nie zaznaczył prawa wyłączności oraz udzielenia zgody na rozpowszechnianie i publikowanie to zgodnie z prawem i sumieniem jest fair .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam sie w dupach przewraca , nie bylo źle , podał pomysł jeden z użytkowników a dokladnie K. Basia umordowała sie najwiecej żeby stworzyć takie kompendium ze wszystkim a wybrzydzacie a idzcie do dupy i zmiencie forum .od tych nerwic wam sie w łbach popier....

 

Pisze to jako uzytkownik forum nie jako osoba funkcyjna :!:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Tylko forum a co po niektórzy spinają się - jakby to była najpoważniejsze źródło wiadomości o nerwicy czy depresji........nikt tu prawa nie łamie (także autorskiego) - a jak cytuję np Tuwima to mam się go spytać o zgodę :?::?::lol::lol::lol:

Troszkę luzu people.....no i zgadzam się z Ridem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tatka, tak szczerze to jeśli wchodzisz na forum jedynie po to by coś skrytykować, to Twoja własna głupota powinna zaczac bardziej Cie zajmować niż cudza.Zapewne na starość będziesz sfrustrowaną babuliną,która cały dzień spędza w oknie patrząc czy jakis pies nie nasrał pod drzewem,bo taka atrakcja dostarczyłaby Ci rozrywki na cały miesiąc.Uważaj! Takich ludzi nikt nie lubi/nie kocha i zwykle spędzają życie sami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×