Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

hej, a mi ksiadz z ambony przez jedno ucho wolal nie bierzcie tego swinstwa, do tego murzyn byl bez nogi, reki i cycki mial jak doda co robi loda. A tak na serio to mowie na serio kiedys bralem to g... Na recepte i pare lat straconych, tylko dobry sposob ratuje i da sie rade skonczyc. Gowno uzaleznia jak jasna ciasna ale przepastna a ch... Im wszystkim w dupe mochery do kosciola krzyzem lezec i modlic sie do belzebuba. Spi... Ode mnie z daleka bo zadzgam jednego z drugim. dobra rada wojka samo zlo za pysk to bydlo, co przepisuje te leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olanzapina na depresję?

 

Od 6 lat choruje na depresje. Od roku depresja powraca. Dośc dobrze zaczynalem sie czuc po anafranilu ale nie moglem po nim oddawac moczu. Musialem usiasc na kiblu i czekac czasami nawet parenascie minut. Od 3 tygodni biore sertagen. Niewiem czy zadziała. 3 lata temu mi pomogl . Lekarz powiedzial ze jak nie zadziala po miesiacu to zmieni mi na inny, ale ja cos czuje ze zadziala po 2, 3 miesiacach. 3 lata temu dopiero po kilku na miesiacach na mnie zadzialal sertagen i to calkowicie depresja nie ustapila ale bylo duzo lepiej bo bardzo rzadko pojawialy stany typu przez 3 dni silny lek i bol psychiczny i pozniej nagle poprawa. Tak caly czas mam tydzien 2 tyg. dobrze i 4-5 dni zle.

Lekarz powiedzial ze jak nie zadziala sertagen to zmieni na olanzapine. Zastanawia mnie czemu on chce zastosowac lek przeciw schizofrenni. Wiem jak bedzie po tym leku. Bede caly dzien zamulony siedzial. Mam do niego dostep. Moja matka choruje na schizofrenie. Czasami podbiore jej jak sie okropnie czuje 4-5 tabletek i poloze sie spac na 3 dni. Obudzie sie i depresji nie ma bo zawsze pojawia sie i ustepuje po paru dniach. Jest sens stosowania olanzapiny ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie Olanzapiny w przypadku depresji ma sens w polaczeniu z antydepresantem (w Twoim przypadku Sertagen). Olanzapina ma za zadanie ustabilizowac "podniesiony" przez antydepresant nastroj i go podtrzymac. W malej dawce.

Natomiast to, co Ty robisz teraz, podbierajac matce 3-4 tabletki (nie znam dawki, sa po 5 i 10 mg) jest TOTALNIE nieodpowiedzialne. No wybacz. Ale takie "samoleczenie" nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. I mowie Ci to nie ot tak se, tylko na wlasnym przykladzie.

Skonsultuj z lekarzem polaczenie (ewentualne podniesienie dawki Sertagenu) antydepa z Olanzapina. Ja tak bralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie olanzapina nie zamulala. Bralam na objawy negatywne od 2,5 do 10 mg. Moge o niej napisac same pozytywne rzeczy- wplywa dobrze na nastroj, motywacje, chec do dzialania, stabilizuje skutecznie nastroj na poziomie mniej wiecej +1

I jeszcze jedno, co trudno mi okreslic- umozliwia jakby pogodzenie sie z rzeczami nieodwracalnymi, na ktore nie ma sie wplywu. Dzieki temu lekowi jakos funcjonowalam w spoleczenstwie mimo mojej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam powazny problem biore zolafren w dawce 5-0-15 mg

oraz orofilil 500-0-1000

utylam 20 kg od kwietnia, a samo 10 kg przez 2 mce.

co mozna zrobic aby zgubic te kg?

czy ktos zdobył juz taką wiedzę.

stosuje diete, o slodyczach mowy nie ma i juz z70 kg waze 91.masakra.

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli globalną zamułę i senność. Ale to przeszło. Teraz przejmuję się tylko tyciem ;p Co prawda nadwaga póki co mi nie grozi, ale wolałbym nie przybierać na wadzę dopóki nie zacznę ćwiczyć :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bralem Olanzapine jakiś czas i mi pomagała na jazdy w bani. Odstawiłem jednak z dwóch powodów: straszne tycie no i spałem całymi dniami. Czy jako osoby z być może dłuższym stażem w chorobie i większą ilością wizyt u lekarza znacie jakieś zamienniki Olanzapiny po których człowiek może jednak normalnie funkcjonować i wyglądać? Wybieram się na wizytę i chciałbym może jednak coś zasugerować lekarzowi bo on mi chyba daje jakieś leki starej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

 

-- 27 lis 2011, 19:19 --

 

Mam pytanie. Czy ZOLAFREN tabl 5mg jest przepaławialna na pół. Mam brać, a jeszcze tych tabletek na oczy nie widziałam. Za informację- dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialem zapytac, czy Olanzapina w malej dawce - 5mg moze miec jakies trwale skutki uboczne ?

Mianowicie moj psychiatra po pierwszej wizycie "stwierdzil wstepnie" u mnie chorobe dwubiegunowa afektywna oraz jakies zaburzenia lękowe.

Dokladnie glownie chodzi mi o skutki uboczne zwiazane z samoswiadomoscia (z zanizeniem jjej poziomu), bo jak wiem w ten sposob zwykle maja dzialac neuroleptyki w praktyce ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×