Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy takie lęki pojawiają się w depresji?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po krotce chciałbym przedstawić swój problem.. ten problem trwa długo.. jakiś dobry rok, dwa lata...

 

Oprócz tego że nic mi się nie chcę .. i robię wszystko flegmatycznie (może to wina psychotropów) to boję się wszystkiego robić.. dosłownie.. jedynie czego się nie boję to odpalić gry na pc.. nie dawno połykałem książki a teraz boję się przeczytać(lęk że nie zrozumiem ... czy coś w tym stylu-nie potrafię tego opisać..)

 

Nie długo będę musiał wybierać kierunek studiów ale chyba do niczego się nie nadaję... najchętniej bym spał i spał bo wtedy nie czuję tego bólu w brzuchu..

 

Do psychiatry chodzę ale z obecnego psychologa zrezygnowałem bo wizyty miały długie odstępy(kasa chorych) ... Skąd się bierze ten lęk:(?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Lęki "niewiadomego pochodzenia" mogą składać się na obraz kliniczny depresji. skonczony19, twoja niska motywacja, brak chęci do działania, flegmatyzm, o których piszesz, składają się na to, co określa się jako prokrastynacja. Niewykluczone jednak, że poczucie niepokoju i bezustanne obawy stanowią skutek leczenia farmakologicznego. Do podstawowych skutków ubocznych Mobemidu należą: zaburzenia snu, niepokój, pobudzenie ruchowe, drażliwość, ból i zawroty głowy, zaburzenia czucia, uczucie suchości w jamie ustnej, zaburzenia widzenia, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, pieczenie przełyku, biegunka, zaparcia), skórne reakcje alergiczne (wysypka, świąd pokrzywka, rumień), czasami zaburzenia świadomości. Natomiast wśród skutków ubocznych Miansecu wymienia się: nadmierne uspokojenie i senność, szczególnie na początku leczenia, uszkodzenie szpiku kostnego z obniżonym poziomem białych krwinek lub niedokrwistość aplastyczną, zaburzenia czynności wątroby, ginekomastię (przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn), patologiczną laktację, zawroty głowy, spadki ciśnienia przy zmianie pozycji ciała, obrzęki obwodowe, bóle i zapalenie stawów, zmiany skórne (rumień wielopostaciowy, nadmierne pocenie się). Farmakoterapia może być niewystarczająca. Jeżeli chcesz zmienić sposób myślenia o sobie i swoim życiu, i zacząć dostrzegać to, co pozytywne, radzę udać się na psychoterapię. Polecam linki:

http://portal.abczdrowie.pl/jak-wyjsc-z-depresji

http://portal.abczdrowie.pl/psychoterapia-depresji

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×