Piękne umysły czyli spam działu Schizofrenia

Subforum tematyczne związane ze schizofrenią. W tym miejscu można dyskutować na tematy związane z zaburzeniami schizofrenicznymi, psychozami etc.

przez wowo21975 31 lip 2017, 00:00
Oj z tymi naszymi pięknymi umysłami :lol: ja bym nie przesadzał za bardzo bo sobie ktoś coś pomyśli ;). A jeśli chodzi o osobę chorą to przede wszystkim leczenie, cierpliwość i wyrozumiałość do osoby chorej. Jak już wejdzie w stan remisji to podziękuje sama za opiekę, Jednak cały czas należy wspierać, dobrać odpowiednie leki, dawkę i odsunąć to co sprzyja chorobie. Wiem z doświadczenia że nie jest to łatwe ale warto bo przynosi efekty. Na początku może być ciężko ale z czasem można sobie poradzić i z schizofrenią.

przez Reghum 31 lip 2017, 07:49
Można sobie poradzić z każdą, nawet hebefreiczną/prostą. Pytanie retoryczne takiego człowieka - ile lat muszę się leczyć żeby przeszło?

Co do podziękowania, jednocześnie jestem wdzięczny za to że mam za co żyć, nie stałem się bezdomny, że ludzie chcieli mi pomóc, ale bardziej tak osobiście niż żeby mówić to danym osobom. Raczej one by tego nie zrozumiały em. nie lubię przyznawać się do błędu :P
whatever is life sense now
https://twitter.com/hoshi_yamazaki

przez wowo21975 03 sie 2017, 22:53
Reghum napisał(a):Można sobie poradzić z każdą, nawet hebefreiczną/prostą. Pytanie retoryczne takiego człowieka - ile lat muszę się leczyć żeby przeszło?

Co do podziękowania, jednocześnie jestem wdzięczny za to że mam za co żyć, nie stałem się bezdomny, że ludzie chcieli mi pomóc, ale bardziej tak osobiście niż żeby mówić to danym osobom. Raczej one by tego nie zrozumiały em. nie lubię przyznawać się do błędu :P

Samo branie lekarstw to jeszcze nie leczenie, leczenie jest wtedy kiedy zaczynamy pracować nad sobą, a pracy trzeba włożyć mnóstwo bo schizofrenia to wymagająca choroba. Na samych lekach to możemy chodzić jak robocop i bujać się z wywalonym jęzorem. To było by za proste gdyby leki były rozwiązaniem problemów, a tak nie jest.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reghum 12 paź 2017, 15:06
Szczerze powiedziawszy, pomimo że sama choroba robi wiele problemów, i mogła zakończyć się samobójstwem, to jednak schizofrenia jak i każde inne zaburzenie psychiczne w pewnych momentach jest fajnym przeżyciem.
Nie mówię że wcale nie ma minusów, skąd, ma więcej minusów niż plusów. Ale jednak będę wspominał to co się ze mną działo, depresję poschizofreniczną i tak dalej jakoś tak... "klimatycznie"?
Przynajmniej nie musiałem brać używek przez całą nastoletność xD

przez Monster6 12 paź 2017, 15:08
Reghum, Narkotyki? A po co to komu? A dlaczego? A komu to potrzebne? Choroba daję o wiele większe jazdy za darmo i nawet na lata.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

przez Reghum 12 paź 2017, 15:14
No xD Pamiętam jak zataczałem się po imprezie na chodniku, będąc przy tym organizatorem imprezy, koledzy odprowadzili mnie do domu kumpla po czym jechałem autobusem nocnym o 1 w nocy do domu, będąc lekko wstawionym, mając jeszcze lekkie schizy, wróciwszy słuchając muzyki z Mr Robota - https://www.youtube.com/watch?v=UYfh9YhUVdE

Czy też bezsenność, chodzenie o 5 rano po osiedlu czekając na otwarcie sklepu by kupić energetyka, sama depresja poschizofreniczna w której walcząc z objawami resztkowymi schizo słuchałem muzyki ze Steins Gate https://www.youtube.com/watch?v=q5EDs20-g6E

Albo tworzenie własnej schizowatej osobowości posiadając częściową remisję na kanałach chatowych gdzie mogłem być akceptowany, i do tego te baitowe dyskusje xD

Ale jednak choroba powodowała cały czas uczucie zmęczenia, chęci bycia normalnym, problemy, aspołeczność (bo po co mi ludzie skoro jestem jebnięty i mam autyzm schizofreniczny?).

Aspekt taki że część schizofreników nie chce się leczyć nie z powodu brania leków, a dlatego że lubią swoje psychotyczne twory, co (znów) jest opisane na wikipedii:
Rolą terapeutów, rodziny i bliskich chorego jest wsparcie chorego, aby porzucił chęć powrotu do świata psychotycznego i zainteresował się światem rzeczywistym, warunkującym powrót do zdrowia poprzez normalne funkcjonowanie społeczne. Bez tego wsparcia chory często samowolnie ogranicza dawki leków, utrzymując długotrwale śladowe objawy psychozy. Z tego też względu niektórzy terapeuci chętnie stosują w okresie remisji neuroleptyki w postaci iniekcji domięśniowych o powolnym uwalnianiu składnika leczniczego. W innych przypadkach na rodzinie lub bliskich chorego spoczywa czuwanie nad prawidłowością leczenia choroby w okresie remisji jej ostrych objawów. W dużym stopniu zapobiega to konieczności ponownej hospitalizacji chorego (lub intensyfikacji farmakologicznego leczenia ambulatoryjnego), gdy ostre objawy chorobowe powrócą.

przez Monster6 12 paź 2017, 15:18
Reghum napisał(a):Ale jednak choroba powodowała cały czas uczucie zmęczenia, chęci bycia normalnym, problemy, aspołeczność (bo po co mi ludzie skoro jestem jebnięty i mam autyzm schizofreniczny?).

Też tak niestety miałem w ostatniej psychozie :pirate: Przez pół roku w szkole zaocznej prawie się nie oddzywałem bo jak zaczynałem mówić,że to rzeczy nie związane z tematem choć mi się wydawało,że związane.W końcu gdy zsczaiłem,że robię z siebie idiotę siedziałem cicho.Pozatym gdy widziałem całą ulicę na raz, a ludzkie twarze się rozjeżdzały i zmieniały kształt wyglądając przerażająco to chodziłem cały czas wystraszony jak w horrorze.Tak samo co chwilę oglądałem się za siebie.A na widok policji i karetki prawie uciekałem bo wydawało mi się,że chcą mnie zabrać do szpitala gdzie wszyscy się na mnie rzucą i mnie zabiją.
Niemożliwe nie istnieje

przez Reghum 12 paź 2017, 15:24
Szkoła - studium czy studia zaoczne? Ja chodziłem na studia zaoczne, ale wiedziałem że mnie nie akceptują, przez większość czasu nic nie mówiłem, na zajęcia średnio chodziłem a łapałem pokemony chodząc po parkach, lasach itd. Ale raz zaliczyłem najlepiej kolokwium z programowania (izzi pizzi, nic się nie uczyłem) w 1 semestrze - 5, i tylko jeden chłopak miał taką ocenę prócz mnie (w 2 dostałem bardzo niskie 3, choć miałem wrażenie że sam egzamin nie był dobrze przygotowany, i ci co lepiej napisali o de mnie mieli odpowiedzi z grupy facebookowej xD). I tak ludzie mnie troszku zapamiętali i się pytali o pewne rzeczy, pracę etc. Powiedziałem że nie pracuję, a jak po pewnym czasie się spytali czy jednak, to powiedziałem że głowa mnie boli i nie mogę spać, i jednak odpuszczam.

Teraz rzucam studia i chyba będę szukał pracy, a kiedyś robota w IT się znajdzie w oparciu o zdolności programistyczne których sam się nauczę w domu.

przez Monster6 12 paź 2017, 15:26
Szkoła.
Ja w końcu nie potrafiłem odczytać intencji ludzi.Wydawało mi się,że wszyscy znają moje myśli,patrzą wrogo i chcą mnie zaatakować.Przerażające ponad pół roku.A w euforycznej manii to ja czytałem w myślach i to ja byłem Bogiem i była wyższość nad wszystkimi.
Niemożliwe nie istnieje

przez Reghum 12 paź 2017, 15:33
A, LO? Ale skończyłeś? Odpuściłeś? Czy nadal kontynuujesz?
Kilka razy miałem wrażenie że ktoś coś o mnie mówi, choć też wiem że kilka osób nie odzywało się do mnie, ale za moimi plecami coś knocili (coś o parkinsonie słyszałem, raz nie wylogowałem się z facebooka a tam same schizowate wyszukiwania...). No ale już mnie to nie obchodzi. Rodzina robi lekkie problemy o to że rzucam, ale kij im w oko. I tak to było takie hujowe prywatne gówno że szkoda dalej za to płacić. I jeszcze mówią - "nie jesteś ambitny". Rozumiem UW, PW, już UWM ma lepszy poziom, a tutaj przychodzisz, i jak płacisz, zaliczasz. Szkoda na to czasu i pieniędzy. A papierek kiedyś zrobię. Może nawet maturę poprawię :)

Sortuj wg