Jak czuć się swobodnie w społeczeństwie będąc chorym psych.

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

przez mariusz75 13 kwi 2017, 11:22
Ḍryāgan napisał(a):mariusz75, nie będziesz się czuł swobodnie w społeczeństwie. Zapomnij... A problem działa w obydwie strony, jest też w Twojej głowie. Skoro nie zachowujesz się swobodnie i normalnie (nawet jak w danym momencie nie masz objawów chorobowych) - ludzie wobec Ciebie też tak się zachowują. Wszystko co inne i odbiegające od normy generalnie budzi strach.

Czyli rozumiem, że chodzi Ci o to, że mój wytworzony w wyobraźni dystans na temat rzekomego niewłaściwego podejścia normalsów do mnie jako osoby chorej może przełożyć się na moją mowę ciała, która ten dystans może zdradzać i to będzie się przekładało na dalsze nasze interakcje. Pewnie tak. Tylko jak się tego dystansu pozbyć? Jak się rozluźnić i przestać o tym myśleć?
mariusz75

przez Ḍryāgan 13 kwi 2017, 13:31
mariusz75, to właśnie miałem na myśli. Niestety nie mam pojęcia czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego dystansu. Ja nie potrafię przynajmniej (może z wyjątkiem stanów manijnych jak wyżej napisał kolega).
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

przez wiejskifilozof 14 kwi 2017, 10:26
Najważniejsze,to nie wymagać.Od społeczeństwa,by traktowało nas.Jak ludzi specjalnej troski.Nie żądać dla siebie przywilejów.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieboszczyk 14 kwi 2017, 10:32
wystarczy nie kłaniać się nikomu i mieć bezludne pasje,nabrać obrzydzenia do ludzi a to wcale nie jest takie trudne.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez mariusz75 17 kwi 2017, 09:36
Kto ma walczyć o chorych jak nie sami chorzy? Zdrowym na tym nie zależy (w większości). To tak jak z gejami, dopóki nie zaczęli sami walczyć o siebie i poświęcać się na rzecz lepszego zrozumienia to nie było żadnych ruchów w tym kierunku. Dopiero owe poświęcenie i lepsze zrozumienie pewnych spraw przez osoby ważne, mające wpływ na treści przekazywane społeczeństwu było przyczynkiem do zaangażowania się osób, które gejami nie są. Ja osobiście nie czuję się na siłach, żeby wszczynać jakieś akcje czy manifestacje. Musiałbym wyzdrowieć, choć pewnie gdybym się w to zaangażował to wystawiając się na publiczny odbiór został bym "zmasakrowany" przez społeczeństwo i popadł w znów w chorobę. To musiały by być osoby silne, inteligentne, wykształcone nie bojące się poświęcić. Ktoś chętny zorganizować manifestację na rzecz praw chorych? :D :mrgreen:

Po za tym sama mentalność ludzka, już nie do chorych ale do zdrowych powoduje to, że wszelakie zaburzenia (nie wszystkie) są właśnie przez nią powodowane u zdrowych, którzy w zetknięciu z nią popadają w choroby. Są określone cechy ludzkie, które mogą właśnie wpływać na wykształcenie się u innych zaburzeń. Np. nieśmiałość i ewentualne późniejsze jej konsekwencje np. pod postacią fobii społecznej, często są przyczyną pewnych zachowań ludzkich. Co wrażliwszy człowiek który boi się innych, czy to nie właściwej oceny czy szydery, kpin, czy ogólnie gnębienia psychicznego czy to odrzucenia przez społeczeństwo często nie żywi swoich lęków bezpodstawnie (a czasem tak). Ów człowiek wnioskuje z doświadczeń, obserwacji często całkiem trafnej. Przykłady każdy zna np. szkolne zachowania. Gdyby nie było tych zachowań nie byłoby czego się bać. I taki człowiek później wyrasta na lękowca, nerwicowca i zastanawia się co z nim jest nie tak. Teraz takie pytanie, kogo tutaj trzeba leczyć, czy patologie ludzkich "normalnych" zachowań, czy "chorych"?
mariusz75

przez Salirka 17 kwi 2017, 09:47
Tak dla przypomnienia... ;)

Salirka

przez mariusz75 17 kwi 2017, 10:03
Salirka, to wszystko, to jest ta cała kampania? Ma 200 wyświetleń na YouTube a po za tym to jest za słabe, wątpię żeby wpłynęło znacząco na normalsów. To musiało by być coś co zmusi ludzi do myślenia.
mariusz75

przez Salirka 17 kwi 2017, 10:12
Zamiast oczekiwać akceptacji...zaakceptuj sam siebie i znajdź ludzi którzy zostaną z Tobą dlatego, że taki jesteś a nie inny.
Salirka

przez mariusz75 17 kwi 2017, 10:24
Salirka, próbuję od wielu lat, mentalnie już sobie wytłumaczyłem wszystko i zaakceptowałem, jednak podświadomy brak akceptacji powraca, pomimo zrozumienia. Innymi słowy nie mogę wydostać się z choroby.

distorted_level68, jak coś wymyślę to napiszę.
mariusz75

przez mariusz75 17 kwi 2017, 10:32
Salirka napisał(a):znajdź ludzi którzy zostaną z Tobą dlatego, że taki jesteś a nie inny.

Nie umiem szukać takich ludzi, zatraciłem tą zdolność. Dystans, który wytworzyłem do nich uniemożliwia mi to.
mariusz75

przez mariusz75 17 kwi 2017, 10:39
distorted_level68, masowe konta na YouTube, kumatych osób, które uświadamiały by normalsów. Może być sam głos czy napisy. Jakiś clickbaitowe chwytliwe tytuły i już jest kilka bądź kilkaset tysięcy wyświetleń. Ja mam za małą wiedzę, nie mam daru elokwencji i jestem zbyt nie śmiały, także mogę tylko wskazywać palcem.
mariusz75

przez mariusz75 17 kwi 2017, 10:46
Manifestację w Warszawie urządzić, Lilith jest kumata i ma przywódcze cechy to będzie wiedziała jak to poprowadzić. :D ;)
mariusz75

przez Salirka 17 kwi 2017, 10:50
mariusz75 zrobię transparent :mrgreen:
Salirka

przez mariusz75 17 kwi 2017, 10:52
distorted_level68, ignorancja, lęk, brak chęci zrozumienia to główne czynniki.
mariusz75

Sortuj wg