[GDAŃSK]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: Czy był ktoś w akademii Gdańskiej na oddziale nerwic?

przez Matt FX 12 gru 2010, 17:55
Ja byłem. Co chcesz wiedzieć dokładnie?

[Dodane po edycji:]

Jeżeli chodzi o lekarzy hmm radziłbym się zastanowić ponieważ nie słuchają tego co się do nich mówi odnośnie leków. Np nie obchodzi ich to czy lek działa czy nie, po prostu musi działać i wciskają kity że tak jest. Ja akurat trafiłem na dobrego gościa ale z lekiem nie trafił. Jeżeli chodzi o oddział to siostry są BARDZO miłe i lubią swoją pracę i to widać (chyba że coś się zmieniło). Brak też wśród nich porozumienia (chodzi o lekarzy) odnośnie leków (jeden mi dokładał, drugi odejmował). Mogę Ci napisać nawet jak wygląda dzień "krok po kroku".

przez kacper0408 12 gru 2010, 21:15
Tak proszę Cię, opowiedz mi jak tam wygląda taki dzień i jak długo leżałeś i jakie szanse są na wyleczenie.
Rozumiem, że nie masz porównania z oddziałem nerwic w Złocieńcu. Ale proszę napisz mi jak to wygląda w akademii.

przez Matt FX 14 gru 2010, 09:35
Hmm od czego by tu zacząć... Ja leżałem na oddziale 3 miesiące (na nerwice lękowo-depresyjną). Od końca kwietnia do końca lipca. Musisz koniecznie zwrócić uwagę kto ma Cię prowadzić - to bardzo ważne ponieważ od tego dużo zależy (dobór odpowiednich leków oczywiście).

Dzień na oddziale wygląda następująco:
7:00 pobudka
7:15 mierzenie ciśnienia (co wtorek też ważenie)
7:45 gimnastyka
8:00 śniadanie (podczas śniadania dają leki)
9:00 obchód (ordynator, dwóch lekarzy, psycholog, siostra oddziałowa, co środę na obchód wpadał sam prof. Landowski) we wtorki był tzw. dywanik czyli zamiast obchodu każdy pacjent wchodził do pokoju i rozmawiał z lekarzami indywidualnie
10:00 muzykoterapia w poniedziałki i w piątki, gimnastyka dodatkowa we wtorki, środy i czwartki (lipa że nikt nie prowadził gimnastyki z nami tylko sami schodziliśmy do sali i udawaliśmy że ćwiczymy)
we wtorki, w środy i w czwartki miałem o 11 psychoterapię grupową, trwała ona do 1,5 h (rycie beretu i nuda jak dla mnie)
12:30 obiad (+leki)
o godz 14 we wtorki, w środy i w czwartki były różne spacery organizowane przez nas pacjentów (2 x spacer grupowy, kulturalny)
17:00 kolacja
dalej nudy
20:00 leki
22:00 spać

W łikendy przepustki do domu. Jeżeli się nie chciało iść na chatę można było zostać i się nudzić na oddziale.

Dla każdego pacjenta też były indywidualne zajęcia np terapii behawioralno-poznawczej - jak ja miałem (szkoda że co piątek i nie zawsze wypalały, trwały one zaledwie... 30-40 min). Przez cały pobyt miałem może z 5-6 spotkań :? Co za syf!!!

Ogólnie słabo wspominam akurat swój pobyt ponieważ wyszedłem w gorszym stanie niż wszedłem. Zdiagnozowali mi F.41 czyli zaburzenia lękowe inne (cokolwiek by to miało znaczyć). Po wyjściu dostałem strasznej depresji że sobie z niczym nie poradzę itd. Trochę mocne uczucie! Ale moim zdaniem się nie sugeruj to tylko moja prywatna ocena... Jakbyś miał jakieś pytania pisz śmiało! Siostry są naprawdę spoko (może 2 się nie nadają) ale tak to super babki no i oddziałowa która jest naprawdę super kobietą (doceniłem ją dopiero jak wyszedłem ze szpitala). Aha stary! Zależy też jaki masz problem!

Pozdrawiam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PanProper 14 gru 2010, 14:25
Matt FX napisał(a):Po wyjściu dostałem strasznej depresji że sobie z niczym nie poradzę itd. Trochę mocne uczucie!

No nic dziwnego. Czego innego można się spodziewać po pobycie w miejscu, gdzie oprócz ładowania leków, które działają wyłącznie objawowo, totalnie nic się nie robi? Na dodatek jest się z dala od życia i wszystkich jego przywar... Można jeszcze bardziej się zapaść w siebie.

Dr Paniewski Gdańsk - Opinie

przez kamileklekowiecccc 24 sty 2011, 02:16
Witam Was serdecznie:)

Mam pytanie znacie doktora Mariusza Paniewskiego z Gdańska???

Na poratalach typu znany lekarz etc ma wiele bardzo dobrych opini ale są one zadziwiająco podobne pod względem traktowania psychiatry jako guru...martwi to mnie.

Prosze o Waszę opinie:)

Pozdrawiam

wiecznie myślący

Który oddział

przez kasiaw303 24 sty 2011, 12:31
Witam.Mam prośbę:mój nastoletni syn będzie skierowany na oddział psychiatrczny dla dzieci i młodzieży na obserwację.Proszę wszystkich,którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat takich oddziałów w Gdańsku,Toruniu lub Olsztynie o podzielenie się opiniami i spostrzeżeniami.Ja po prostu nie wiem,który szpital jest dobry.

Re: Który oddział

przez Shadowmere 24 sty 2011, 12:33
Srebrzysko Gdanskie ma rewelacyjną młodzieżówkę.
Nigdy,przenigdy nie wysylaj go do Starogardu-bylam tam na mlodzieżówce-nie,nie,nie.
Shadowmere

Re: Który oddział

przez ankaget 29 sty 2011, 20:52
Dokłanie Srebrzysko Gdanskie ma rewelacyjną młodzieżówkę.

szukam psychiatry trojmiasto

przez ARAB 08 lut 2011, 00:50
witam swiry
szukam psychiatry jakiegos dobrego ktory wie jak leczyc nerwice lekowa,jest kilku gosci na znanylekarz ale nie wiem do kogo pojsc,nie mam ubezpieczenia i słabo z kasa wiec chcialbym trafic na dobrego specjaliste zeby nie wyrzucic salaty w bloto

pozdro

Nerwica Natrectw i zaburzenia osobowości mieszane

przez alinafrac 12 lut 2011, 23:03
Witam

Mój mąż ma zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno-kompulsywne czyli potocznie zwana nerwice natręctw i zaburzenia osobowosci mieszane.... I w związku z tym mam pytanie ma ktos moze namiary do jakiegos dobrego specjalisty w trójmiescie zajmującego sie leczeniem tego typu zaburzen...Bede wdzieczna za kazdy kontakt gdyż to dziadostwo trzeba leczyc a nie sie poddawac:) pozdrawiam Alina

Psychiatra trójmiasto...Nerwica natręctw

przez Stinkfist 23 lut 2011, 19:46
też podłączam się do zapytania

Terapia grupowa

przez Mandragorka 26 lut 2011, 13:36
Witam wszystkich depresantów. Chciałam się zapytać co sądzicie o terapii grupowej w przypadku sredniej depresji. Jestem obecnie w bardzo złym stanie, jest to zauważalne zwłaszcza wtedy gdy mam kilka dni wolnych. Jak chodzę do pracy to oczywiscie odczuwam straszne zmęczenie niemożnosć poskładania mysli, ale jak mam wolne to jest masakra prawie całe dnie leże w łóżku chociaż po przyjsciu z pracy skrzętnie sobie notuje co zrobię następnego dnia, ale okazuje się że nie mam na to siły ani motywacji . :roll: Choruje na depresje od jakis pięciu lat, zaczęło się na początku studiów i trwa do dzis. Czuje że niedługo wybuchnę, że nie dam rady tak dłużej. Bardzo brakuje mi ludzi na których bym mogła polegać, ale niestety takich nie mam.Wiecie pewnie jak to jest potrzebujemy bliskosci a odrzucamy od siebie ludzi bo sądzimy że nas nie zrozumieją nie zaakceptują. Chciałabym się was poradzić czy w przypadku sredniej, ciężkiej depresji wskazana jest terapia grupowa? Na 9 marca jestem zapisana na psychoterapię, ale tak sobie mysle że może oprocz tego spotkać się z innymi ludzmi o podobnych problemach. Z drugiej strony bardzo się boję takiej konfrontacji bo mam ogromny problem w sytuacjach stresowych z wyrażaniem siebie. Może ktos z Was jest z Gdańska i wybrałby się razem na takie spotkanie ( razem razniej). Spotkania odbywają się u Dominikanów, koło koscioła bodajże sw. Mikołaja, obok rynku w Gdańsku. oo i jeszcz mała podpowiedz na przeciwko byłego studia tatuazu Pandemonium. Zapisać się będzie można w pierwszą srodę marca 02.03.2011 spotkanie grupowe zaczyna się tego samego dnia o godz. 17 . Spotkania są bezpłatne dla tych którzy przed spotkaniem poinformują że nie mają pieniędzy w innym przypadku daje się datek w wysokosci 10 zł Jesli ktos z Was byłby chętny pójsc tam ze mną dajcie znać albo tu na forum lub na gg 6540141

Terapia grupowa

przez margarita200 28 lut 2011, 01:02
szkoda ze nie jestem z Gdańska bo chetnie bym sie z toba tam wybrała :why: pozdrawiam

Terapia grupowa w GDAŃSKU. Zapraszamy!

przez GorzkaPrawda 24 mar 2011, 17:16
Witam,

od niedawna chodzę na spotkania grupowe dla osób z nerwicą- zaburzeniami lękowymi.

Zajęcia prowadzi wspaniała i doświadczona Psychoterapeutka, a atmosfera jest bardzo przyjazna. Można poznać ludzi, którzy również odczuwają lęk, niepokój, smutek, którzy boją się zachorowania na poważne i ciężkie choroby, którzy mają problem z wychodzeniem z domu i z radzeniem sobie ze swoimi emocjami i odczuciami.
Na zajęciach mamy zamiar razem pracować nad tym, żeby poradzić sobie ze swoimi problemami, a
Pani Psychoterapeutka wie, jak tego dokonać :)

Poza tym, oprócz rozmów, są także ćwiczenia relaksacyjne, na sali gimnastycznej :)

Mogłabym pisać długo na temat tego, jak wyglądają zajęcia i jak ja się na nich czuję, ale...

Jako, że grupa ma charakter otwarty: jeśli ktoś z Was czuje, że potrzebuje takiej pomocy i chciałby uczestniczyć w terapii grupowej, to może do nas dołączyć i zobaczyć, czy to coś, co może mu pomóc, sam wyrobić sobie zdanie i być może dać sobie szansę na znaczną poprawę i lepsze samopoczucie :)

Zajęcia odbywają się na ul. Hynka w Gdańsku (dom "Złota Jesień").

Jest to terapia prywatna.

Gdyby ktoś był zainteresowany, to informacje pod numerem tel. 605534849, albo można do mnie napisać wiadomość prywatną :)

Najbliższe spotkanie jest dzisiaj o godz. 17, więc trudno będzie zdążyć, dlatego zapraszamy od następnego tygodnia (najprawdopodobniej czwartek albo piątek). :)

Pozdrawiam!

Sortuj wg