Witam.

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam.

przez Wołodi 09 maja 2016, 15:40
Niedawno skończyłem 25 lat i jest to dla mnie impuls aby wreszcie porzucić nałogową masturbację. Pozdrawiam.
zbanowany

Witam.

przez alone05 09 maja 2016, 17:41
każdy się masturbuje, czemu chcesz to rzucić?

Witam.

przez Wołodi 09 maja 2016, 18:17
alone05 napisał(a):każdy się masturbuje, czemu chcesz to rzucić?

Dlatego że nie robię tego tak jak każdy czyli z co najmniej z kilkudniowymi przerwami dla zaspokojenia naturalnego popędu ale dwa razy dziennie pod wpływem przymusu psychicznego.
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam.

przez dilajla13 10 maja 2016, 14:22
Dwa razy dziennie to nie jest wcale tak dużo. I co oznacza przymus psychiczny?

Masturbacja staje się nałogiem, kiedy np. robisz to mimo że nie czerpiesz tego przyjemności, kiedy zawalasz pracę lub inne ważne sprawy bo się masturbujesz, kiedy nie śpisz ze swoją dziewczyną/żoną/partnerem, bo wolisz sam sobie zrobić dobrze.

Naturalny popęd to u niektórych codziennie, co parę dni, raz na miesiąc lub nigdy. Nie ma reguły.

Witam.

przez Wołodi 10 maja 2016, 20:14
dilajla13 napisał(a):Dwa razy dziennie to nie jest wcale tak dużo. I co oznacza przymus psychiczny?

Masturbacja staje się nałogiem, kiedy np. robisz to mimo że nie czerpiesz tego przyjemności, kiedy zawalasz pracę lub inne ważne sprawy bo się masturbujesz, kiedy nie śpisz ze swoją dziewczyną/żoną/partnerem, bo wolisz sam sobie zrobić dobrze.

Naturalny popęd to u niektórych codziennie, co parę dni, raz na miesiąc lub nigdy. Nie ma reguły.

Przymus psychiczny w moim wypadku oznacza że gdy chcę to ograniczyć czuję narastający z czasem dyskomfort. Czerpię z tego przyjemność ale zawalam studia, wiem że nie ma sensu teraz szukać pracy bo nawet z wklejaniem ogłoszeń do katalogów internetowych mam problem.
zbanowany

Sortuj wg