Oto ja.

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Oto ja.

przez wredny 16 gru 2013, 21:46
Hej. Mam 22 lata, od kilku lat czuję się 'źle', a dopiero od pół roku zacząłem coś z tym robić, zaczynając od wizyty u psychiatry, lekach i psychologa. Moje życie stoi w miejscu, nic mnie tu nie trzyma, ale jeszcze została odrobina nadziei, że może będzie lepiej. Ostatnio sporo myślę o psychoterapii, jako iż jest wskazana w moim dalszym leczeniu, a i może dzięki obecności tutaj zmienię jakąś część mojego życia.

Oto ja.

przez Steviear 16 gru 2013, 21:51
wredny, witaj.
No raczej powinna .
Co tak właściwie Ci dolega ?
Steviear

Oto ja.

przez violet_hair_ 16 gru 2013, 21:59
wredny, cześć rówieśniku...ja też przez wiele lat zwlekałam i dalej stoję w miejscu...nie polecam :/ w końcu już mamy tak dość, że nie robimy nic, albo myślimy o najgorszym :(
violet_hair_*4w5*INFJ*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oto ja.

przez wredny 16 gru 2013, 22:26
Steviear, cześć. Z badań wyszła osobowość niedojrzała, schizotypowa. Mi samemu ciężko określić swój stan, więc nawet nie wrzucam się do jednego worka.

violet_hair_, hej. Ja co prawda zacząłem wykazywać inicjatywę w kierunku poprawy stanu zdrowia, ale póki co tego w ogóle nie czuję. Właściwie przez ostatnie tygodnie jest jeszcze gorzej. Pomaga mi świadomość, że są podobni do mnie, a i wielu ma gorzej, tym samym i ty nie jesteś jedyna ze swoimi problemami, więc choć przez chwilę postaraj się nie zamartwiać aż tak :smile:

Oto ja.

przez Depakiniarz 16 gru 2013, 22:28
Witaj i powodzenia:)

Oto ja.

przez violet_hair_ 17 gru 2013, 11:33
wredny napisał(a):violet_hair_, hej. Ja co prawda zacząłem wykazywać inicjatywę w kierunku poprawy stanu zdrowia, ale póki co tego w ogóle nie czuję. Właściwie przez ostatnie tygodnie jest jeszcze gorzej. Pomaga mi świadomość, że są podobni do mnie, a i wielu ma gorzej, tym samym i ty nie jesteś jedyna ze swoimi problemami, więc choć przez chwilę postaraj się nie zamartwiać aż tak :smile:

To forum bardzo mi to uzmysłowiło, że jest wiele osób które na co dzien zmagają się z podobnymi udrękami. Jednak nie rozwiązuje to moich problemów i dlatego się zamartwiam, że nigdy mnie to nie opuści :( poczułam się ciut lepiej, ale w obliczu aktualnych trosk to nawet nie kropla w morzu.
Jak wygląda Twoje "wykazywanie inicjatywy w kierunku poprawy stanu zdrowia"?
violet_hair_*4w5*INFJ*

Oto ja.

przez wredny 18 gru 2013, 01:37
Depakiniarz, hej, dzięki :smile:

violet_hair_ napisał(a):Jak wygląda Twoje "wykazywanie inicjatywy w kierunku poprawy stanu zdrowia"?

Miałem na myśli to, że wreszcie zasięgnąłem opinii "specjalistów", a i próbuję trafić w lek, ale jak to bywa - dupa. Także staram się wyznaczać jakieś małe cele, próbować nowych rzeczy, ale kompletnie tego nie czuję. Jest to poniekąd takie życie na siłę, z głupią nadzieją, że może będzie lepiej. Jeśli aktualne próby zawiodą, to jeszcze pozostaje kilka innych możliwości, ale to już naiwne - bądź też nie - wkraczanie w pustkę.

Oto ja.

przez violet_hair_ 18 gru 2013, 13:56
wredny, mnie udało się wczoraj zacząć psychoterapię, w styczniu mam konsultacje z psychiatrą...to mój pierwszy krok, a miałam wczoraj nie wychodzić :/ Mam podobne odczucie, na razie nie widzę tego kompletnie, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Powodzenia.
violet_hair_*4w5*INFJ*

Oto ja.

przez wredny 18 gru 2013, 21:06
violet_hair_, prywatnie czy z nfz? Aż ci zazdroszczę, bo mnie chyba czeka kolejna zmiana leku, bo poprawy nie widać, a może to właśnie psychoterapia by mi pomogła. Dzięki i wzajemnie :smile:

Oto ja.

przez Paweł Gaweł 18 gru 2013, 21:32
Jeśli chodzi o nerwicę to moim zdaniem najlepszym sposobem jest nie koncentrowanie się na objawach tylko próbowanie opanować lęk przed nimi bo niepokój je jeszcze bardziej nakręca.

Oto ja.

przez violet_hair_ 19 gru 2013, 16:51
wredny napisał(a):violet_hair_, prywatnie czy z nfz? Aż ci zazdroszczę, bo mnie chyba czeka kolejna zmiana leku, bo poprawy nie widać, a może to właśnie psychoterapia by mi pomogła. Dzięki i wzajemnie :smile:

NFZ, prywatnie mnie nie stać...
Na razie nie ma czego zazdrościć, jestem w dołku i nie wiem czy z niego wyjdę...
Myślę, że powinieneś spróbować - może właśnie tego Tobie brakuje do poprawy - psychoterapii.
Ktoś mi powiedział, że walka z nerwicą musi być ze wszystkich stron naraz.
violet_hair_*4w5*INFJ*

Oto ja.

przez wredny 19 gru 2013, 23:10
violet_hair_ napisał(a):NFZ, prywatnie mnie nie stać...
Na razie nie ma czego zazdrościć, jestem w dołku i nie wiem czy z niego wyjdę...
Myślę, że powinieneś spróbować - może właśnie tego Tobie brakuje do poprawy - psychoterapii.
Ktoś mi powiedział, że walka z nerwicą musi być ze wszystkich stron naraz.

Jak mnie opanują lęki, to mam podobne odczucia do twoich. Na szczęście zdają się powoli ustępować, tym samym słodka nadzieja na poprawę powraca. Z drugiej strony już sam nie wiem jak to odbierać, bo już powoli zapominam, jak to jest czuć się normalnie.
Też myślę, że to psychoterapia może dać jakieś efekty, choć i podobnie myślałem o lekach. Myślałaś coś o ich stosowaniu, jako dodatkową formę leczenia?

Oto ja.

przez bedzielepiej 19 gru 2013, 23:54
wredny napisał(a):Steviear, cześć. Z badań wyszła osobowość niedojrzała, schizotypowa. Mi samemu ciężko określić swój stan, więc nawet nie wrzucam się do jednego worka.

Witaj, rówieśniku.
Jestem zaskoczona że zrobili Ci badania osobowości. Pierwszy raz o czymś takim słyszę, a bite 8 lat chodzilam do psychologów. O co w tym chodzi, co trzeba powiedzieć by komuś zrobiono takie badanie?

Oto ja.

przez wredny 20 gru 2013, 15:42
bedzielepiej napisał(a):Witaj, rówieśniku.
Jestem zaskoczona że zrobili Ci badania osobowości. Pierwszy raz o czymś takim słyszę, a bite 8 lat chodzilam do psychologów. O co w tym chodzi, co trzeba powiedzieć by komuś zrobiono takie badanie?

Hej. Ja byłem najpierw z wizytą u psychiatry, który to kazał mi zrobić badania. Ja o nic nie prosiłem, zdawało mi się, że to coś powszechnego. Czy to aż tak niespotykanie? Jeżeli tak, to może wpływ na to miały zaburzenia psychiczne u jednej osoby z mojej rodziny, a i było kilka pomniejszych przypadków również u moich bliskich.
Do psychiatry kiedyś zawitałaś, czy tylko wizyty u psychologów?

Sortuj wg