Witam nazywam się Marcin i z góry przepraszam za taką formę

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez pysiunia 18 wrz 2012, 17:58
martin83 napisał(a):Chciałem się zapytać czy lekarz psychiatra może wypisać doraźny lek który pozwoli mi zapanować nad nerwami, zobojętnić i wyluzować się w tak krótkim czasie(1,5dnia) i wypaść w miarę dobrze w najbliższych dniach.

Są lekarstwa uspokajające, przeciwlękowe, które działają po 10-15 minutach od zażycia, a ich działanie odczuwa się przez jakiś czas dnia.
Tylko lekarz może przepisać Ci takie lekarstwo, gdyż są one na receptę.
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

przez Badziak 18 wrz 2012, 17:59
A może jakieś beta-blokery? Słyszałam, że niektórzy śpiewacy operowi je stosują przed wyjściem na scenę, żeby się nie denerwować - żeby głos im nie drżał, ręce się nie trzęsły i serce nie waliło jak młot.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez martin83 18 wrz 2012, 18:15
gianna6 napisał(a):Witaj Marcinie.
chciałabym Ci dać jakąś dobrą radę,ale nie wiem,czy istnieje sposób,aby się wyluzować i dobrze wypaść w tak krótkim czasie,gdy jest się nerwicowcem.
sama mam bardzo silną nerwicę,depresję,zaburzenia emocjonalne i banalne z pozoru sprawy potrafią mnie tak zwalić z nóg,że cała się trzęsę i nie potrafię zapanować. Kiedy mam sytuację stresową to biorę Signopam (na receptę),ale potem czuję jak odpływam, jestem trochę senna,jednak rozluźnia mi mięśnie i trochę uspokaja skołatane nerwy.Nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę,ale w trudnej sytuacji lepsze to niż trzęsące się z nerw ręce i wysoki puls.
3maj się,pozdrawiam

Witaj gianna6 skądś to wszystko znam, powiem krótko że nienawidzę tej choroby, tych wszystkich zmagań. Dużo pracuje nad sobą sam,podejmuję sprawy których wcześniej się bałem- są efekty jest lepiej niż było ze mną kiedyś, moja tolerancja na stres się zwiększa a jednak bardzo często staję przede mną góra tak ciężka do przejścia. Mam jeszcze cukrzycę- cukrzyca to ...pikuś w porównaniu do tych wszystkich ...zmagań.
Dziękuję za rady i również serdecznie pozdrawiam.

-- 19 wrz 2012, 01:13 --

Dziękuję wszystkim za serdeczne powitanie, chęć pomocy, dobrze że są tacy ludzie, być może ja kiedyś będę mógł pomóc- jeszcze raz dzięki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg