Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich, POMOCY!


Lunaa1989

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na forum pierwszy raz, chciałam Wam przedstawić mniej więcej moją sytuację. Mam 23lata i moja miejmy nadzieję "nerwica" trwa ok. 3lat. Wszystko zaczęło się 3lata temu, kiedy to stosowałam dietę Ducana. W 12dniu diety miałam mocne kołatania serca i od razu znalazłam się na pogotowiu (zrobili EKG serca- wszystko ok) i od tego czasu zaczął się mój horror. Na samym początku

były tylko kołatania i mocne bicie serca oraz ciśnienie z nerwów (ok 140/90). Z biegiem czasu, gdy rozczytywałam się na ten temat w internecie (mój błąd!) pojawiały się coraz to nowsze objawy chorób (wystarczyło również jak ktoś mi powiedział, że ma jakąś tam chorobę a ja za kilka dni też ją miałam). Powoli zaczynam sobie z tym radzić aczkolwiek zdarza mi się zrywać ze snu przez rytm mojego serca. Mam dużo wmówionych objawów: drżenie rąk, zawały serca, wylew, drżenie całego ciała, ból za mostkiem, duszności, uczucie mocnego bicia serca. Słyszałam taką opinię, która mówi że grunt to nie wpadać w panikę, więc jak tylko "coś mi jest" to próbuje się wyciszyć, choć nie zawsze działa, a kończy się na płaczu z przerażenia (zazwyczaj wieczorem). Gdy nie mam ataków wiem że to nerwica i jest to dla mnie nawet zabawne, ale gdy dochodzi do objawów zaczynam myśleć że to na bank jakaś choroba (szczególnie zawał) i zaraz umrę. Właściwie powinnam iść do lekarza, ale boję się usłyszeć, że coś mi jest (głupie nie? :) ). Staram się być silna dla mojego 4miesięcznego syna dlatego też dni z atakami są do przeżycia, mam również wsparcie męża. Jest mi odrobinę lepiej, że wyrzuciłam to z siebie. Mam nadzieję, że doradzicie mi jak z tym walczyć.

Dziękuje z góry i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunaa1989, Witam Cię serdecznie na naszym forum!

 

Myślę, że mogłabyś poczytać trochę wątek :arrow:post986411.html?hilit=hipochondria#p986411

wiele Tobie może rozjaśnić, uświadomić.

Psychoterapia jest pomocna w takich przypadkach jak Twój, ale to już podlega kwestii Twojego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×