Witam :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam :)

przez ciagleszukam 13 paź 2009, 22:22
To ja najpierw grzecznie powiem: dobry wieczor :)
Tak naprawde to nie wiem gdzie umiescic moj post??? Jesli mod lub admin uzna, ze nadaje sie on do jakiejs innej czesci forum, to prosze sie nie krepowac z przeniesieniem mego pytania :)
Przede wszystkim chcialem sie dowiedziec czegos na temat problemow z koncentracja, w moim wypadku doszlo do tego, ze nie moge spokojnie obejrzec jednego odcinka serialu (ok. 40 min.), to akurat niewielki problem, ale nie moge tez za nic skoncentrowac sie na nauce....., a to juz mnie martwi.... :(

Kilka lat temu mialem zdiagnozowana nerwice, ale nie potrafie podac zadnych szczegolow, gdyz zwyczajnie nie pamietam.

Wiem, ze to niezmiernie ogolne pytanie, ale -prawde mowiac - nie wiem od czego zaczac.

Przeprowadzenie jakiejs drobnej czynnosci do konca to dla mnie spory wyczyn... :( Nie wspominajac juz o planach dlugoterminowych....

Re: Witam :)

przez celineczka3 14 paź 2009, 17:08
Hej:)Ja mam tez ogromne problemy z koncentracja ale staram sie jednak zmuszac do myslenia. ze w nerwicy zaOgolnie zauwazylam burzenia koncentracji glownie sa spowodowane napieciem i lękiem.Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie gdy tylko sie na chwile rozluznie to poprawia mi sie myslenie i pamiec. Wniosek z tego takie ze trzeba minimalizowac stres, rozluzniac sie, moze zaczac uprawiac sport np.plywanie, a poza tym ogolnie sie nie napinac ze nie potrafimy sie skupić a wtedy wszystko zacznie wracac do normy:)
celineczka3

Re: Witam :)

przez snowwhite 14 paź 2009, 18:03
Mam to samo, nerwy i natrętne myśli.
Mogę oglądać tylko reklamy bo przy dłuższych formach tracę wątek :lol:

Od kilu dni próbuje czegoś o co bym siebie nie podejrzewała. Medytacja.
Ja - jeszcze nie tak dawno chodzący racjonalizm. Ale cóż taki lajf jak to mówią. Jestem juz w stanie takiej desperacji, nic mi nie straszne, nawet medytacje.
Wywodzi się z buddyzmu zen i medytacji wg Osho. Natknęłam się na to przypadkowo na którymś z for o depresji. Facet nazywa się Eckhart Tolle polecam Potęgę teraźniejszości do ściągnięcia z chomika ;

http://chomikuj.pl/nesti2/Tematy+duchowe/Eckhart+Tolle

I naprawde jak uda mi sie przez chwile osiagnąc spokój bez leków, meliski, lawendowych świeczek etc i wtedy od razu chce mi się chciec, działać, życ
Na razie sa to jednak tylko takie przebłyski w tunelu, ale cóż, dobre i to.
Mam nadzieje, że coś Ci to pomoże. Tak czy siak trzymaj się i walcz ;)
Kto życia swojego nie ceni, nie wart go

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg