Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Tak
5
33%

Nie
10
67%

Liczba głosów : 15

przez take 06 paź 2015, 20:35
Jeżeli ktoś taki jak ja stara się o rentę czy żyje na koszt rodziny, to nie można go wyzywać od leni, pasożytów, darmozjadów itp. Takie osoby jak ja raczej nie prezentują atutów cenionych przez pracodawców (a raczej jest przeciwnie). Mam problem z efektywnością funkcjonowania jako taką, co może źle wpłynąć na pracę. Po moim zachowaniu łatwo można przypuszczać, że jestem nienormalny. W bliższym kontakcie takiej nieprzystosowanej do rzeczywistości osobie jak ja łatwo wyjść na "downa" i zepsuć sobie opinię. Czy ci, co tak mnie krytykowali, sprawiają lub sprawiali wrażenie "upośledzonych", "debili" czy "downów", np. u rodziny czy wśród rówieśników
F21, F42.2, F84.5

przez khaleesi 06 paź 2015, 20:53
Wątpie, że wyłuskasz pieniądze od ZUSu oni uzdrawiają potrafią nawet osobie bez nóg "znalezc" zajecie :D
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez take 06 paź 2015, 20:57
Wtedy to już bez wątpienia "przegięcie". Ta cała sprawa z tymi rentami socjalnymi to absurd - zdarza się, że tacy, co powinni ją mieć, nie dostają jej ze względu na brak całkowitej niezdolności do pracy, a z drugiej strony, ci, co na rencie socjalnej są, to mogą do niej dorabiać. Jak nie dadzą mi renty, to może i lepiej.
F21, F42.2, F84.5

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bonsai 06 paź 2015, 21:02
take, ale po co tak się tu produkujesz? Przyznanie Ci renty i tak jest od nas niezależne, jest to całkowicie Twoja sprawa i "Twojej mentalności". Raczej nie znajdziesz poklasku u ludzi, którzy sami mają problemy i muszą sobie radzić. Przeczytasz za to wiele przykrych słów, które z pewnością Ci w niczym nie pomogą. Chyba że lubisz grać rolę kozła ofiarnego, to ok.
Ostatnio edytowano 06 paź 2015, 21:06 przez bonsai, łącznie edytowano 1 raz
bonsai

przez take 06 paź 2015, 21:05
Nie chcę być kozłem ofiarnym... Przekonałem się, że osoby z problemami psychiatrycznymi też potrafią zachowywać się w bardzo niemiły sposób.
F21, F42.2, F84.5

przez khaleesi 06 paź 2015, 21:06
a co powiesz a raczej napiszesz take na wypowiedz psycholog która powiedziała mi, ze terapii na NFZ nie ma za to od ręki jest za 120 zł tygodniowo miesiecznie za 480zł i że na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Zabawna jest co nie?a ja płacę ubezpieczenie znaczy pracodawca z mojej pensji i co jak tu sie nie wkurzać? Pomijam, ze nie jestem kretynką by płacić bajońskie sumy za kiwanie głową i mówienie tak tak no rozumiem i jak się pani z tym czuje. :roll: :evil:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez take 06 paź 2015, 21:18
Pomiatanie ludźmi. Ja wolałbym brak takiej terapii i więcej pieniędzy w kieszeni niż bezsensowny wydatek (no prędzej wydanie prawie 500 zł na miesiąc na taką terapię zaszkodziłoby mi na zdrowiu przez marnotrawstwo niż brak takiej terapii (lżej, i to wyraźnie, po niej może być raczej w portfelu czy kieszeni niż w duszy)). Zwłaszcza, jeśli chodzi o zarobiony grosz tak łatwo tracony. W tym kraju (w Polsce) nędza jest niestety powszechna i ta patologia trzyma się mocno.

Skąd tyle osób ma pieniądze np. na wczasy czy droższe samochody? W Polsce obywatel jest dla pieniądza, nie na odwrót. Chory system pomiatający "szarym człowiekiem" i wyzyskujący pracowników. Nic dziwnego, że są takie problemy demograficzne w Polsce, skoro można harować na nadgodzinach i nie zapewnić godziwego życia nawet jednemu dziecku. Haniebny proceder wyzysku ma się dobrze, tu cały system jest winny i trzeba ukrócić tę poważną patologię. Minimalna stawka godzinowa powinna być musowo wprowadzona, nie ma rady. To dobro zwykłego obywatela ma być najważniejsze, a nie bogactwo i przepych elity czy banków!
Ostatnio edytowano 06 paź 2015, 21:20 przez take, łącznie edytowano 1 raz
F21, F42.2, F84.5

przez jetodik 06 paź 2015, 21:18
bajońskie sumy za kiwanie głową i mówienie tak tak no rozumiem i jak się pani z tym czuje

no mnie tam rentka taka nie boli, ale psychoterapeuci, którzy dostają z naszych podatków 100zł za 40minut takiego kiwania głową i zapewnianiu zrozumienia, to już trochę przeginka :twisted:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez take 06 paź 2015, 21:26
Boję się NĘDZY, która jako taka jest patologią społeczną. Zdaje się, że dotyczy ona milionów zwykłych Polaków. Istnienie tzw. prekariatu to hańba dla świata - niewolnictwo w XXI w., i to w bogatszych krajach... Należy zapewnić dobrobyt "szaraczkom", żeby z pracy dało się żyć jak człowiek, a nie jak bydło (kiedy mogę być problemy z utrzymaniem nawet siebie mimo nadliczbowej harówki - zgroza!). Współczuję prekariuszom, ale nie chciałbym być ofiarą też żałosnej patologii społecznej. Ta patologia to wstyd dla polskiego (i nie tylko) społeczeństwa. Jak można tak poniżać godność szarego pracownika? Dlaczego społeczeństwo pozwala na takie haniebne występki systemu? Jak ludzie mają myśleć o zakładaniu rodzin, skoro nawet z utrzymaniem siebie mają problemy?
F21, F42.2, F84.5

przez khaleesi 06 paź 2015, 21:29
jetodik, ona mi powiedziała, że na na NFZ terapii u niej nie ma bo terminy ale za 120 zł tygodniowo to jest od zaraz. Wolałam zamilknąć ale gdyby to była przychodnia inna bym cos skwitowała :P Kobitke dobrze pojebało w główke. Już wolę do konfesjonału iść i gadać sobie z facetem w sukience ;)
Mistrz Avatara

przez popiol 06 paź 2015, 21:41
Ja nawet nie mam siły zabiegać o jakąś rente a jak bym miał, to pewnie i siła do jakiejś mało wymagającej pracy by się znalazła. Ale co to za życie na tekiej rencie, takie bezwartościowe, uwłaczające i na najniższym szczeblu drabiny społecznej. To już bym wolał zakończyć ten marny żywot. Chociaż pewnie da się osiągnąć pełnię szcześcia nie uzależnioną od dóbr materialnych, statusu społecznego, pieniędzy itp. Jak nie miałem takiej depresji, to potrafiłem się cieszyć życiem bez pieniedzy i jebał mnie jakiś status społeczny. Teraz w depresji jakoś to wszystko zbyt mocno idealizuje. No ale ciężko sie pogodzić z tym, że zostanie się w życiu nikim.
popiol

przez popiol 06 paź 2015, 21:48
Byłem 2x na terapii cbt u profesjonalnego terapeuty z cetryfikatami i innymi bajerami i były to chyba najgorzej wydane pieniądze w moim zyciu. 100 zł za 45min. jprd. Chociaż psychiatrzy kroją stówę za 10min ale przynajmniej te marne leki przepiszą.
popiol

przez khaleesi 06 paź 2015, 21:51
popiol napisał(a):Byłem 2x na terapii cbt u profesjonalnego terapeuty z cetryfikatami i innymi bajerami i były to chyba najgorzej wydane pieniądze w moim zyciu. 100 zł za 45min. jprd. Chociaż psychiatrzy kroją stówę za 10min ale przynajmniej te marne leki przepiszą.
aha i jeszcze powiedziała mi, że minimum póltora roku i że nie zapewnia, ze będzie lepiej. Obrazek Nie daje gwarancji dobrego samopoczucia po psychika człowieka stale się zmienia i zaczeła lać wodę, że człowieka nie można dać do ram i takie inne bzdety. Po ch*j mi taka terapia? :D
Ostatnio edytowano 06 paź 2015, 21:57 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
Mistrz Avatara

przez take 06 paź 2015, 21:57
Mi pójść na komisję w sprawie renty to nawet kazano. Nie dziwię się pani psycholog, która po kilku rozmowach ze mną stwierdziła ostatnio, że w moim przypadku komisja w ZUS powinna być formalnością. Zdaje sobie sprawę z tego, że jestem chory. Na wniosku psychiatra napisał, że rokowanie złe. Nawet patrząc bezstronnie, można pomyśleć, że takiej osobie renta się należy, jeśli się ją lepiej zna. Brak renty jako kilkuset darmowych zł dla mnie jakoś by mi nie przeszkadzał bardzo, przykro może się zrobić, czytając o wyzysku normalnych ludzi w Polsce (swoją drogą będącym patologią naszego systemu), którzy na równowartość renty netto muszą pracować miesiąc. Jeśli nie będę mieć renty, to nie będzie jeszcze źle. Prekariusze mają gorzej.
F21, F42.2, F84.5

Sortuj wg