Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez platek rozy 23 cze 2015, 21:14
mirunia, a ja tez czytam czasami takie ksiazki dla oderwania sie i odpoczynku < zreszta ja to przy kryminalach skandynawskich najlepiej odpoczywam :D :lol: :lol:

kosmostrada, Tak w 2012 roku bodajze ale cudna , mnie sie spodobala bardzo.Czytam z zapartym tchem i sie upajam pieknymi opisami , jezykiem i potretami psychologicznymi. :105: :105: :105:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez mirunia 23 cze 2015, 21:23
kosmostrada, masz rację, takie Bollywood :mrgreen: no, może troszkę ambitniejsze niż "Czasem słońce..." mam ten film na płytce DVD i oglądałam go jak miałam grypę i leżałam z temperaturą. ;) ;) ;) /więc bezmyślnie się gapiłam :mrgreen: /
A na ostatnie moje gorsze dni to Poszukiwacze... są w sam raz. :mrgreen:
W kolejce czeka W niebie na agrafce - Iwony Grodzkiej-Górniak, bo zaczęłam ją kiedyś czytać i zostawiłam na boku :bezradny:

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 23 cze 2015, 21:33
mirunia, na grypę też dobra pozycja, idealnie wybrałaś. :mrgreen: Ja na gorsze dni jak Plateczkowa - skandynawskie kryminaliszcza. Żeby mnie wciągnęło i oderwało od złych myśłi, musi byc mrocznieeee...
A Ty wybierasz zgodnie z prawidłami sztuki relaksu - lekko i przyjemnie. Może też tak powinnam...
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez cyklopka 23 cze 2015, 21:56
Oryginalny przepis

A to mój przekład (robiłam od razu z podwójnej porcji):

1,5 szkl. (wie)wiórków kokosowych
1 łyżka mąki kokosowej (akurat miałam ale od biedy można dać ryżową albo jakąkolwiek)
Porządna szczypta soli
2 łyżki oleju kokosowego (z braku takiego luksusu zmieszałam na ciepło łyżkę klarowanego masła i łyżkę oleju rzepakowego)
0,25 szkl. miodu
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii (z braku takiego luksusu dałam 1,5 łyżeczki cukru waniliowego)

Najpierw zmieszałam suche ingrediencje, potem wlałam mokre i świderkami na mikserze to miąchałam. Trochę inna kolejność niż w przepisie.
Później trzeba kulki z tego ulepić, ja sobie pomogłam gałką do lodów.
Piszą 350 stopni na 7 minut na papierze. Dałam od razu do gorącego i czymałam trochę dłużej, aż się wyrumieniły u góry i były bardziej stabilne jak je trącałam patykiem. Po ostudzeniu trochę też się bardziej scaliły.

A czy są fit? Chyba bardziej niż wersja z jajkiem i cukrem :mhm:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 23 cze 2015, 22:04
cyklopka, Ctrl C i Ctrl V i przepis jest już u mnie na pulpicie! :great: Dziękowac!!! :uklon:
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez takie tam 24 cze 2015, 00:01
Szukam jakiegoś horroru i na co trafiam? "Po stosunku z nieznajomym Jay zaczynają prześladować dziwne wizje oraz tajemnicza istota." Ku przestrodze, przed seksem należy się przedstawić ;)
takie tam

Spamowa wyspa

przez PannaNatalia 24 cze 2015, 07:21
Dzień dobry!

O 8.15 mam terapię,kurczę stersuję się...chyba dlatego,że muszę powiedzieć,że rezygnuję.
Nie lubię tego uczucia irracjonalnego lęku.
Mam nadzieję,że u Was dziś lepiej.Trzymajcie się cieplutko w ten pochmurny dzień :)
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 24 cze 2015, 08:25
Dzień dobry!

U mnie niestety masakra, nie wiem, jak mam do pracy iśc...

Życzę wszystkim spokojnego dnia!
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Megi_ 24 cze 2015, 08:27
PannaNatalia, troszkę sie spóźniłam, ale trzymam kciuki :*
U mnie dziś rano ładnie, ale zaczyna sie chmurzyć a po południu mamy piknik rodzinny w przedszkolu i boje sie ze bedzie padac :(
Byłam wczoraj u lekarza poz i w sumie nic sie nie dowiedziałam. Moje dolegliwości to objawy somatyczne, ewentualnie zbyt niskie TSH. Choroba Hashimoto jest teraz na topie, wiec nie mam co panikować, że ją mam (chociaż czytajac różne forma to powinnam już nie żyć z tą chorobą bo nie robię tysiaca badań i nie stosuje ządnej diety :shock: ) Także ogólnie lipa.
..."Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało..." ( Łk 10, 42)

Spamowa wyspa

przez platek rozy 24 cze 2015, 08:33
Witajcie :********
Ja tez jakos nienajlepiej , tyrpie mna i lęki mam . No ale coz , stresy , stresy to jak tu sie czuc dobrze?
Za godzine do Madzi wychodze.Hydre sobie lykne i to przeczekam. :bezradny:

kosmostrada, Tulam Cie goraco:******** moze to ten doxepin poteguje objawy ????Kochana od 1 lipca masz ten urlop?
Moze juz na terapie pb sie zapisz???????

PannaNatalia, Megi_, Buziaki dla Was :********
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 24 cze 2015, 09:06
Megi_, Może się nie rozpada... Myślę, że badania sobie zrób, ot tak dla pewności.

PannaNatalia, Napisz jak poszło.

platek rozy, Hej hej! Tak myślę, że to ten cholerny lek. Pierdyknę go w cholerę. Kolejny... :( Wzięłam w desperacji ten Sulpiryd i tabsa na serducho, bo puls 110, mam nadzieję, że pomoże, bo po prostu muszę iśc do pracy. W dupie z prolaktyną, w dupie z koścmi, jakoś muszę życ.
Tak, dziś zadzwonię do terapeutki, jak z terminami w lipcu. Jednak to sezon urlopowy.
Tulam Cię też mocno*****, mam nadzieję, że hydra da Ci trochę spokoju.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez platek rozy 24 cze 2015, 09:26
kosmostrada, Slonce znam z autopsji, tez tak leki odstawialam bo sie nie dalo. Ja sie jako tako postawilam do pionu , zobaczymy w ciagu dnia.Kibicuje w Twoim wypadku terapii.

Nic mi sie nie chce , jakos te dni do siebie takie podobne.....

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 24 cze 2015, 09:34
platek rozy, Sprawdziłam w necie, rejestracja jest tylko we wtorki. No cóż, trzeba poczekac.
Wiesz ta pogoda też nie sprzyja dobremu samopoczuciu. U mnie rano było tak zimno, że wyszłam w bluzie i kurtce. Jednak parę promyków słońca by się przydało, to nawet mobilizacja do wyjścia jest. Mnie chyba też rozwala ten "dzień świstaka", każdy dzień taki sam.
Dobrze, że pion uzyskałaś, to już dzień się potoczy. Byle do weekendu Kochana, to będą atrakcje.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez JERZY62 24 cze 2015, 09:46
Witam wszystkich :papa:

platek rozy, ja mam też podobne odczucie każdy dzień jest do siebie podobny.
♪♪♪

Sortuj wg