Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy psychiatra może zakochać się w schizofreniczce?


alinakabajewa

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam czysto teoretycznie. Może znacie takie przypadki? Co o tym myślicie? Czy psychiatra, człowiek, który wie wszystko o chorobach psychicznych, może dać się ponieść takiemu uczuciu? Oczywiście załóżmy, że taka kobieta żyje normalnie biorąc leki, uczy się, pracuje, pacjentka i jej lekarz rozumieją się na poziomie intelektualnym, mają równy status społeczny, podobają się sobie fizycznie no i oboje są oczywiście wolni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znacie takie przypadki?

Nie znam

Co o tym myślicie?

Nie widzę w tym nic złego :D

Czy psychiatra, człowiek, który wie wszystko o chorobach psychicznych, może dać się ponieść takiemu uczuciu?

Myślę , że tak ;)

Oczywiście załóżmy, że taka kobieta żyje normalnie biorąc leki, uczy się, pracuje, pacjentka i jej lekarz rozumieją się na poziomie intelektualnym, mają równy status społeczny, podobają się sobie fizycznie no i oboje są oczywiście wolni.

W takim razie nie ma chyba żadnych przeciwwskazań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bedac w szpitalu zauroczylam sie swoim lekarzem a i z jego strony odczulam zainteresowanie.Prosil mnie bardzo zebym nie wypisywala sie na zadanie.

Niestety wypisalam sie. Odwiedzilam go jeszcze pozniej,umowilismy sie ze bedzie mnie leczyl ale juz wiecej sie u niego nie pojawilam. A moglo sie cos rozwinac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zakochać, ale zauroczyć może??? zainteresować??? chyba tak... Bo jak nazwać takie zachowanie terapeuty?: facet po 45 min. mojej terapii wychodził ze mną na papieroska i opowiadał o problemach z żoną he he he i woooogle takie takie. Wydaje mi sie ,że przechodził te swoje męskie klimakterium :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ladywind

A to zdrajca ;-)

 

Czy psychiatra, człowiek, który wie wszystko o chorobach psychicznych, może dać się ponieść takiemu uczuciu?
Czy oni aby tak rzeczywiście wiedzą wszystko o chorobach psychicznych, nie sądzę. A zakochać, owszem może, dlaczego nie, to przecież też normalny człowiek, jak go poniesie, to zanim sobie zda sprawę może być za późno. Chyba za utrzymywanie prywatnych/intymnych kontaktów z pacjentem grozi psychoterapeutom/psychiatrom wykluczenie i zakaz wykonywania zawodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda.po pierwsze lekarzowi/pielęgniarce czy salowej nie wolno nawet pacjenta poklepać po plecach,podać ręki czy przytulić a cóz dopiero zapałać do pacjenta uczuciem.takiego lekarza by natychmiast zwolnili i na jego miejsce dali by kogoś kto by traktował pacjetów taśmowo tak jak "należy".punkt drugi:każdy kto wie że ma do czynienia z osobnikiem który miał do czynienia z psychiatrią to automatycznie załączają mu się czerwone lampki i będzie traktować jak głupka i nigdy nie będzie tak bardzo skłonny być z tym"pacjentem" bo ma rozum i kalkuluje.więc nie ma co się łudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×