Czy psychiatra może zakochać się w schizofreniczce?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez alinakabajewa 23 paź 2012, 21:28
Pytam czysto teoretycznie. Może znacie takie przypadki? Co o tym myślicie? Czy psychiatra, człowiek, który wie wszystko o chorobach psychicznych, może dać się ponieść takiemu uczuciu? Oczywiście załóżmy, że taka kobieta żyje normalnie biorąc leki, uczy się, pracuje, pacjentka i jej lekarz rozumieją się na poziomie intelektualnym, mają równy status społeczny, podobają się sobie fizycznie no i oboje są oczywiście wolni.

przez Adam Smith 23 paź 2012, 22:38
Może znacie takie przypadki?

Nie znam
Co o tym myślicie?

Nie widzę w tym nic złego :D
Czy psychiatra, człowiek, który wie wszystko o chorobach psychicznych, może dać się ponieść takiemu uczuciu?

Myślę , że tak ;)
Oczywiście załóżmy, że taka kobieta żyje normalnie biorąc leki, uczy się, pracuje, pacjentka i jej lekarz rozumieją się na poziomie intelektualnym, mają równy status społeczny, podobają się sobie fizycznie no i oboje są oczywiście wolni.

W takim razie nie ma chyba żadnych przeciwwskazań ;)
Adam Smith

przez Candy14 23 paź 2012, 22:41
Teoretycznie moze.. milosc nie zna granic. Myslisz o swoim psychiatrze?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lukrecja. 23 paź 2012, 22:47
ja bedac w szpitalu zauroczylam sie swoim lekarzem a i z jego strony odczulam zainteresowanie.Prosil mnie bardzo zebym nie wypisywala sie na zadanie.
Niestety wypisalam sie. Odwiedzilam go jeszcze pozniej,umowilismy sie ze bedzie mnie leczyl ale juz wiecej sie u niego nie pojawilam. A moglo sie cos rozwinac.
Lukrecja.

przez chimerka 24 paź 2012, 09:36
Nie wiem czy zakochać, ale zauroczyć może??? zainteresować??? chyba tak... Bo jak nazwać takie zachowanie terapeuty?: facet po 45 min. mojej terapii wychodził ze mną na papieroska i opowiadał o problemach z żoną he he he i woooogle takie takie. Wydaje mi sie ,że przechodził te swoje męskie klimakterium :bezradny:

przez jaskolka83 24 paź 2012, 09:57
myślę, że wszystko jest mozliwe. tak jak mozliwy jest romans ucznia z nauczycielką, prawnika z klientką tak i lekarza z pacjentką, i nie widze w tym nic zdroznego

przez Vian 24 paź 2012, 10:13
Może, ale wtedy nie może jej leczyć. (A dokładniej łamałby wtedy zasady etyki.)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez ladywind 24 paź 2012, 11:06
Troche zauroczyłam się w moim obecnym lekarzu, ale zraziła mnie obraczka :P
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Siddhi 24 paź 2012, 14:27
@ladywind
A to zdrajca ;-)

Czy psychiatra, człowiek, który wie wszystko o chorobach psychicznych, może dać się ponieść takiemu uczuciu?
Czy oni aby tak rzeczywiście wiedzą wszystko o chorobach psychicznych, nie sądzę. A zakochać, owszem może, dlaczego nie, to przecież też normalny człowiek, jak go poniesie, to zanim sobie zda sprawę może być za późno. Chyba za utrzymywanie prywatnych/intymnych kontaktów z pacjentem grozi psychoterapeutom/psychiatrom wykluczenie i zakaz wykonywania zawodu.
Siddhi

przez wiejskifilozof 24 paź 2012, 14:42
Ja mówię swojej psychiatrze ,że mam ochotę z nią na seks .

przez nieboszczyk 26 paź 2012, 16:16
nie prawda.po pierwsze lekarzowi/pielęgniarce czy salowej nie wolno nawet pacjenta poklepać po plecach,podać ręki czy przytulić a cóz dopiero zapałać do pacjenta uczuciem.takiego lekarza by natychmiast zwolnili i na jego miejsce dali by kogoś kto by traktował pacjetów taśmowo tak jak "należy".punkt drugi:każdy kto wie że ma do czynienia z osobnikiem który miał do czynienia z psychiatrią to automatycznie załączają mu się czerwone lampki i będzie traktować jak głupka i nigdy nie będzie tak bardzo skłonny być z tym"pacjentem" bo ma rozum i kalkuluje.więc nie ma co się łudzić.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Seraphim 26 paź 2012, 17:16
Vian napisał(a):Może, ale wtedy nie może jej leczyć. (A dokładniej łamałby wtedy zasady etyki.)

dokładnie. eot.

przez wiejskifilozof 27 paź 2012, 15:02
Ludziska , na Boga człowiek, jest tylko człowiekiem, nie robotem .Wiem,nie etyczne fakt , ale gdyby moja psychiatra i psycholog weszły mi do wyra , kijem bym nie wygnał .

Sortuj wg