Ile macie wzrostu i ile ważycie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Morgana1976* 16 kwi 2012, 20:13
Jak w temacie 45/160

przez SadSlav 16 kwi 2012, 20:16
girl anachronism, niestety taka jest prawda. Od samego początku działalności tego nurtu, wspieranie się środowisk gejowskich i feministycznych ukształtowało to co dzisiaj ma swoje apogeum. Geje i feministki dążą do 'odkobiecenia' kobiet poprzez ich odchudzanie i eksponowanie tego na wybiegu. Jest to po prostu promowanie chłopięcego wyglądu dziewczyn (małe piersi, niewydatna pupa itd). Reszta to kwestia nazewnictwa i nic poza tym.
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

przez carlosbueno 16 kwi 2012, 20:22
Tak ja przestałem oglądać top model jak wyrzucili najseksowniejsze dziewczyny bo niby za grube a zostawili te wieszaki. I pomyśleć że później nastolatki wychowane na takich programach będą myślały że tylko będąc chudymi zrobią karierę czy znajdą chłopaka.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez el_testosterone 16 kwi 2012, 21:50
akurat w finale były dwie fajne w 2 edycji

przez zielona miętowa 16 kwi 2012, 22:08
carlosbueno napisał(a):Dla Afrykanów im grubsza kobieta tym lepiej( specjalnie tuczy się je tam tłustym mlekiem aby miały szansę na ożenek) w wielu innych biednych krajach jest podobnie.
Postmodernizmu nie znoszę i nie obchodzą mnie jakieś unisex i jestem za tym żeby na wybiegi wpuścić kobiety o bardziej normalnej przeciętnej budowie a nie wieszaki bo to wpędza wiele dziewczyn w anoreksje i bulimie.
Monica Bellucci jest sexy a kształty klepsydry są najseksowniejsze choć rzadko spotykane w rzeczywistości no ale o gustach się nie dyskutuje podobno.

człowieku powołujesz się na prymitywne plemiona mocno opóźnione rozwojowo w stosunku do Europy Zachodniej. jak to jest wyznacznik gustu to ja nie wiem kto jest opóźniony bardziej :mrgreen:

poza tym możesz sobie nie znosić postmodernizmu, ale fakt, że nie umiesz wyabstrahować od swojego poglądu, to słąbo ogólnie. To mniejwięcje tak, jak powiedziec, że Monet malował do dupy, bo poprzedni malowali inaczej.

po wtóre; jeśli myślisz, że to wypuszczanie chudych modelek na wybieg generuje anoreksje to właśnie widać jak mało o tym wiesz.
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez Atalia 16 kwi 2012, 22:15
50kg, 172cm. I nie, nie jestem anorektyczką (moja stała waga to jakieś 52kg), nie, nie odchudzam się, nie, nie mam kompleksów związanych z byciem szczupłą :roll:
I krew mnie zalewa gdy czytam przeplatające się "o gustach się nie dyskutuje" z "chudzielce są fee". Patafizyczne rzygi.

A co się robi? Traci.

przez linka 16 kwi 2012, 22:33
Atalia, każdy ma prawo powiedzieć co mu nie pasuje, czyż nie?
Ja też uważam, że osoby wychudzone wyglądające na chore są nieestetyczne, tak samo jak spasione i zaniedbane osoby, to łatwe. Natomiast mam wśród znajomych i te bardzo szczupłe osoby i zwykle, jeśli nie jest to wynik drastycznego odchudzania czy choroby to takim osobom pasuje taka waga, dobrze się w niej czują i tyle, a zwykle nawet jakby chciały to przytyć jest im trudno.

175 cm 65kg :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez miś wesołek 16 kwi 2012, 22:34
Atalia napisał(a):Patafizyczne rzygi.

Ciekawe. :) Potrafisz objaśnić?
miś wesołek

przez carlosbueno 16 kwi 2012, 23:20
zielona miętowa napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Dla Afrykanów im grubsza kobieta tym lepiej( specjalnie tuczy się je tam tłustym mlekiem aby miały szansę na ożenek) w wielu innych biednych krajach jest podobnie.
Postmodernizmu nie znoszę i nie obchodzą mnie jakieś unisex i jestem za tym żeby na wybiegi wpuścić kobiety o bardziej normalnej przeciętnej budowie a nie wieszaki bo to wpędza wiele dziewczyn w anoreksje i bulimie.
Monica Bellucci jest sexy a kształty klepsydry są najseksowniejsze choć rzadko spotykane w rzeczywistości no ale o gustach się nie dyskutuje podobno.

człowieku powołujesz się na prymitywne plemiona mocno opóźnione rozwojowo w stosunku do Europy Zachodniej. jak to jest wyznacznik gustu to ja nie wiem kto jest opóźniony bardziej :mrgreen:

poza tym możesz sobie nie znosić postmodernizmu, ale fakt, że nie umiesz wyabstrahować od swojego poglądu, to słąbo ogólnie. To mniejwięcje tak, jak powiedziec, że Monet malował do dupy, bo poprzedni malowali inaczej.

po wtóre; jeśli myślisz, że to wypuszczanie chudych modelek na wybieg generuje anoreksje to właśnie widać jak mało o tym wiesz.

Anoreksja stała się powszechna od lat 80 XX wieku i modelek typu twiggy wcześniej to nie występowała bo kultura masowa czy jakakolwiek inna tego nie promowała. Wiadomo że anoreksja ma głównie źródło w psychice ale massmedia utorowały jej drogę do powszechności tak jak kiedyś kościół do samobiczowania np. Czasami przeglądam tzw kobiecie pisemka i tam 50% ich objętości dotyczy to diety, jak schudnąć czy jak prezentować się szczupło.
W społ. pierwotnych czy bardziej zacofanych anoreksja nie istnieje ludzie są chudzi z głodu co najwyżej.
Ktoś kto nie dostrzega związku między anoreksją a kulturą masową, projektantami homoseksualistami lansującymi rozmiar 0 musi by nie co ograniczony wg mnie ale myślcie se co chcecie ja jestem przecież tylko prymitywnym facetem i nie znam się na postmodernizmie.

przez PanSardela 17 kwi 2012, 05:41
carlosbueno napisał(a):myślcie se co chcecie ja jestem przecież tylko prymitywnym facetem i nie znam się na postmodernizmie.

No w sumie ja nie wiem co ma do tego postmodernizm, który opiera sie na 3 założeniach, że:
- nie da się poznać prawdy, takie coś jak Prawda nie istnieje, skompromitowało się to pojęcie jak również Natura, Człowiek (w sensie etycznym zwłaszcza), Bóg (to nie znaczy ż enie istnieje, ale tak, jak do prawdy nie mamy dostępu, bo niby jak;
- wiedza=władza i to wymyślił Foucault i jeśli się zastanowić jest to w sposób oczywisty słuszne. Wiedza czyli wszystko, co wiemy wyznacza nasz sposób myślenia, czyli panuje nad naszym myśleniem w sposób absolutny. Bo przecież wiemy, że posiadamy wiedzę "większą" niż kiedyś, śmieszą nas praktyki w rodzaju test na czarownice itp. i nie mamy gwarancji absolutnie żadnej, że nasza obyczajowość i ułożenie stosunków społecznych, wynikająca z obecnego stanu wiedzy (wiedza=władza, wspaniałe odkrycie) nie zostanie wyśmiana za powiedzmy 30 lat;
- i trzecie założenie, którego nie pamiętam :P

Podobają mi się różne kobiety. Jak sobie czasem strzelę pilotem w fashion TV nie mogę oczu oderwać. I wymieniona tu Monika Bellucci też jest piękna, w moim pojęciu uchodzi wręcz za ideał kobiecości, tak idealny, że aż niemożliwy (zwłaszcza twarz)
hał hał - po polsku, bow bow - norweski - łuf łuf - angielski, ale to wszyscy wiedzą

przez tahela 17 kwi 2012, 05:50
carlosbueno,
smiem sie nie zgodzić czytałm i równiez oglądałm dokument na temat klasztorów sredniowiczych az do 19=cznych, jest tam pełno rysunków bardzo chudych , wrecz wychudzonych kobiet które dazyły do skladanie ofiary Bogu poprzez post, poruszony był tam temat ,ze mogły to być anorektyczki, tylko ich motywacją był jkaby Bógi osiągniecie doskonałosci dla niego czyli w tamtych czasach pop kultura
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez carlosbueno 17 kwi 2012, 08:29
Tahela co do umartwiania się w imię religii, głodzenia to masz rację. Chociaż zakonnice nie liczyły pewnie kalorii ich anoreksję można uznać za pokłosie fanatyzmu religijnego do dziś w Indiach jest to popularne wśród ascetów którzy niby to od 50 lat nic nie jedli. :mrgreen:
Większość religii ma w swoich założeniach post który ma dowieść że w imię wiary gotowi jesteśmy do wyrzeczeń i jesteśmy w stanie ograniczyć potrzeby fizjologiczne. Dzisiaj w zeświecczonym świecie to szczupła czy często wręcz wychudzona sylwetka ma być ideałem do którego powinni dążyć wszystkie kobiety.

przez Atalia 17 kwi 2012, 09:15
linka napisał(a):Atalia, każdy ma prawo powiedzieć co mu nie pasuje, czyż nie?

Otóż to, a czy swoją wypowiedzią nie wpasowałam w kanon powszechnie wyrażanych tu opinii?

-- 17 kwi 2012, 09:22 --

miś wesołek napisał(a):
Atalia napisał(a):Patafizyczne rzygi.

Ciekawe. :) Potrafisz objaśnić?

misiu wesołku, miałam na myśli niezałączone (mea culpa) fragmenty dot. któregoś z plemion afrykańskich. Quasi - poważno - naukowe wywody przyrównujące (nie wiem, jakim prawem, ale - ok, wedle uznania) wycinek kultury nieskażonej cywilizacją z wizjami europejskimi, czy - po prostu - zachodnimi. Proponuję, wzorem XX - wiecznego RPA (coby nie wychodzić poza kontynent) stworzyć "bantustany", dla niepodporządkowanym fizycznie! O! :lol:

A co się robi? Traci.

przez tahela 17 kwi 2012, 09:27
carlosbueno,
Czytnęło mnie sie kiedyś w przypływnie chwilowego zaćmienia umyśłu cos takiego jak listy Sobieśkiego do Marysienki, wpadło mi tam w oko zdanie,ze kiedyś niezła bnyła z niej niewiasta( nie chodziło o zone) ,ale teraz roztyła sie bardzo i straciła swój urok, ech ,to co nam sie wydaje jakos specjalnie przypisane do naszego świata wcale niekoniecznie jest wytworem naszych czasów tylko wytworem ludzkości od poczatku po jej kres
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg