dusze.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: dusze.

przez victoria26 07 gru 2010, 14:23
Dla tych których wiedza widzę jet bardzo mała....ale też dla tych którzy chcą ją pogłębić gorąco polecam książkę jedną z moich ulubionych.Autorem jest Wanda Prątnicka -Opętani przez duchy,egzorcyzmy w XXI stuleciu :angel:

[Dodane po edycji:]

Pojęcie że na naszym świecie błąkają się tylko złe dusze jest troszeczkę noooo nie wiem jak to nazwać:)dziecinne:)
Wracając do tematu,duch który nie zdecydował się przejść na drugą stronę,,kurtyny śmierci,,najczęściej wraca do swojej rodziny,którą niedawno opuścił(chyba że jest to dusza która zginęła w wypadku i przegapiła moment swojej śmierci,ta pozostaje na miejscu wypadku)W domu panuje żałoba,wszyscy są przygnębieni,załamani.Żałobnicy bardzo często dali by wszystko za to żeby cofnąć czas i aby ukochana dusza była wśród nich,żywych.Postępując w ten sposób,sprawiamy że dusza nie może odejść.Przez cały czas błagamy ,płaczem;,,zostań nie odchodź,,jak my teraz będziemy bez Ciebie żyć??,,Jest to bardzo egoistyczne podejście do życia i świadczy o niezrozumieniu istoty śmierci.W ten sposób to właśnie my bliscy sprawiamy że dusza nie może odejść,wtedy pozostaje jej tylko to by zostać z egoistyczną rodziną a tym samym zostaje skazana na wieczną wędrówkę(to wtedy mamy do czynienia z błąkającymi się duszami,nie koniecznie tymi złymi).Tak to wygląda w skrócie.
victoria26

przez Brid 07 gru 2010, 17:51
niemądry napisał(a):Dziecinna to wydaje mi się wiara w istnienie duszy oraz innych ponadnaturalnych bytów. Cała reszta to dorabianie fabuły do pierwotnej bajki.

Dziecinne jest twoje podejście moim zdaniem. Zbierz kumpli, weź jakiś okrągły stół i wywołaj sobie coś, jak szukasz wrażeń. pozwól innym wierzyć w co chcą.
Brid

przez Rupak 07 gru 2010, 17:54
Uważam, że nie można oceniać czyichś przekonań i wierzeń. Jeśli ktoś wierzy w błąkające się dusze, nie należy mówić, że to niewłaściwe lub dziecinne. Trzeba przyjąć do wiadomości odmienne zdanie i przedstawić swoje, nikogo nie potępiając.
Ja osobiście myślę podobnie jak 19_latek. Jest pewne duchowe ja, które nigdy się nie zmienia i przechodzi przez kolejne wcielenia w nieskończoność. Dlatego w przeszłych życiach może byliśmy rodziną, może przyjaciółmi, może ktoś zjadł mnie albo ja zjadłam kogoś.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez victoria26 07 gru 2010, 18:02
........ Z tego co ja wiem to to co się bląka po świecie to złe duchy .................odnoszę się do tego zdania.Czytać uważniej proszę.
victoria26

przez polakita 07 gru 2010, 18:50
victoria26 napisał(a):Tak to wygląda w skrócie.

Mówisz tak jakbyś sama "tam" była i widziała już parę razy osobiście :shock: :P ja jestem dość ostrożna jeśli chodzi o książki które piszą jacyś "parapsychologowie", twierdzący że mają "wiedzę tajemną" i "kontakty z zaświatami". Diabeł nie śpi. Lepiej się nie pakuj w takie historie.

przez victoria26 07 gru 2010, 18:57
Ludzie po coś jest to forum tak?? po to by wymieniać wiedzę...poglądy....dyskutować....polakita nie róbmy problemów z czegoś gdzie go nie ma ok :P :P
victoria26

przez GreenGo 07 gru 2010, 19:57
Generalnie to forum jest przeznaczone dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi, jeśli swoją wiarę w dusze błąkające się po świecie uważasz za zaburzenie to jesteś we właściwym miejscu :great: :angel:

[Dodane po edycji:]

btw. zastanawia mnie od dawna, dlaczego wielu ludziom wystarczy, że przeczytają jakąś książkę wątpliwego autora i od razu wierzą we wszystko, co zostało tam napisane, to aż niewiarygodne, jak niektórzy dają się manipulować. Wystarczy coś napisać i to nagle staje się prawdą. Może sam zacznę pisać coś o duchach, ufo, zaświatach.
GreenGo

przez paradoksy 07 gru 2010, 20:13
victoria26, tak właściwie to co Cię dręczy, że tu zaglądnęłaś?
paradoksy

przez victoria26 08 gru 2010, 08:20
victoria26, tak właściwie to co Cię dręczy, że tu zaglądnęłaś?
Napisałam do Ciebie wiadomość na priv ale tam jakoś nie chcesz dyskutować(tam bardzo chętnie z Tobą po dyskutuje)no cóż.....szkoda.Pozdrawiam :smile:
victoria26

przez paradoksy 08 gru 2010, 12:20
victoria26, nic nie dostałam.
wyślij jeszcze raz.
paradoksy

przez Korba 08 gru 2010, 13:27
victoria26, a mi się bardzo podoba to, co piszesz... nie wiem czy jest tak, jak twierdzisz, ale nie wykluczałabym tego... to są bardzo ciekawe tematy.

a jeśli chodzi o to, co jest po śmierci..., ja sobie wyobrażam to tak, że po śmierci ciała.... jestem po prostu.... myślą.
myśl, że zostanę myślą, bardzo mi się podoba i tego się trzymam :)

pozdrawiam
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez nerwicaman 08 gru 2010, 13:31
Victoria rozumiem ze pisalas do tego co naisalem, ze tylko zle duchy grasuja, to jest jedna z teorii, tak samo jak to co Ty wynioslas z tej ksiazki, ale papier przyjmie wszytsko i nie wiem czego uwazasz ze to jest pewnik, a jak ktos tego nie wie to znaczy ze malo wie
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

przez victoria26 08 gru 2010, 13:46
nerwicaman i inni którzy poczuli się w jakimś stopniu urażeni Przepraszam,nie to było moim celem...chciałam z wami tylko podzielić się moją wiedzą(oparta na wielu książkach,własnych doświadczeniach)Zaciekawić,oderwać od codzienności dnia codziennego,byście się na chwile zatrzymali i zastanowili nad istotą życia ale i śmierci.
Każdy ma swoje teorie,przeżycia,problemy....ja chciałam podzielić się tylko moją pasją jaką jest tak naprawdę czytanie książek :D związanych właśnie z psychologią ale i parapsychologią.
Jeszcze raz przepraszam:) bo co złego to nie ja:)
Pozdrawiam:)
victoria26

przez kochanie 08 gru 2010, 13:48
niemądry napisał(a):Dziecinna to wydaje mi się wiara w istnienie duszy oraz innych ponadnaturalnych bytów. Cała reszta to dorabianie fabuły do pierwotnej bajki.

A wierzysz w diabła?? :evil:
on jest ponadnaturalny czy podnaturalny??

Sortuj wg