Czy warto mieć faceta ? / kobietę ?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Candy14 28 sie 2014, 01:00
Arasha, rano, wieczorem, w poludnie, w czasie gotowania obiadu, kapieli, kiedy tylko nam sie zachce ;)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Arasha 28 sie 2014, 01:04
Candy14 napisał(a):Arasha, rano, wieczorem, w poludnie, w czasie gotowania obiadu, kapieli, kiedy tylko nam sie zachce ;)

Tego się obawiałam :hide:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Arhol 28 sie 2014, 08:18
Arasha, Wydaje mi się że masz jakąś spaczoną wizje tego wszystkiego,jakoby facet to władczy ogr/troll który "zapnie" cię wtedy kiedy będzie miał ochotę,a będzie miał na to ochotę 99% czasu,nie,czasy żon-niewolnic minęły D: (Chyba że trafisz na sku*&*/oszołoma)

Co do tematu,jak mówiłem,że i warto i nie,też trzeba przede wszystkim mieć w sobie jakąś stabilność emocjonalną (choćby częściowo) i tą je**ną samoocenę na jako-takim poziomie,lub przynajmniej nie roztrząsać tego wiecznie,bo inaczej choj dupa kamieni kupa i tak z tego wszystkiego choćbyśmy trafili na nie wiem jak zajebistą/ego partnera/kę,nie wolno uzależniać emocjonalnie,własnego szczęścia,przede wszystkim mieć psychikę na tyle silną by lubić własne towarzystwo i nie posypać się jak domek z karciochów na wietrze po rozstaniu D:....
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nicholas1981 28 sie 2014, 09:26
Arhol napisał(a):Arasha, trzeba przede wszystkim mieć w sobie jakąś stabilność emocjonalną (choćby częściowo) i tą je**ną samoocenę na jako-takim poziomie,lub przynajmniej nie roztrząsać tego wiecznie,bo inaczej choj dupa kamieni kupa i tak z tego wszystkiego choćbyśmy trafili na nie wiem jak zajebistą/ego partnera/kę,nie wolno uzależniać emocjonalnie,własnego szczęścia,przede wszystkim mieć psychikę na tyle silną by lubić własne towarzystwo i nie posypać się jak domek z karciochów na wietrze po rozstaniu D:....

Żeby to było takie proste jeszcze... stabilność emocjonalna, właściwa samoocena, nie uzależniać się, lubić siebie. Żadnego punktu nie udało mi się spełnić :-| znaczy lepiej się nie wiązać z nikim w moim przypadku. Na razie jestem na etapie klejenia domku z kart. Taśmą samoprzylepną
Nicholas1981

przez Arhol 28 sie 2014, 11:48
Nigdzie nie napisałem że to proste,przeciwnie,ciężko w k***e mać D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

przez tosia_j 28 sie 2014, 13:47
Nicholas1981, co za prowizorka, pomysl o superglue
outsider

przez cyklopka 28 sie 2014, 15:26
Arhol, możesz ludziom tłumaczyć, że związek ich nie wyleczy z choroby psychicznej, a oni dalej będą czekać na wróżkę, karocę i księcia/księżniczkę.

Najpierw się trzeba wziąć za siebie, a potem dopiero da się wchodzić w zdrowe relacje. Jak mi kto jeszcze raz napisze, że łatwo powiedzieć, to kopnę.

-- 28 sie 2014, 14:39 --

Obrazek
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez zmęczona_wszystkim 28 sie 2014, 16:57
cyklopka napisał(a):[b]

Najpierw się trzeba wziąć za siebie, a potem dopiero da się wchodzić w zdrowe relacje. Jak mi kto jeszcze raz napisze, że łatwo powiedzieć, to kopnę.

Zgoda, ale to wzięcie się za siebie i wyleczenie może trwać latami. Czy aby na pewno trwanie w tak długim okresie bez nawiązywania relacji, co jest naturalną potrzebą, sprzyjałoby kuracji? być może po tym okresie ktoś by się znowu załamał, że życie mu przeleciało przez palce, a on/ona stracili mnóstwo fajnych okazji.

przez Arhol 28 sie 2014, 17:09
To miecz obosieczny,relacja może niby pomóc,ale może styrać łeb jeszcze bardziej jak izolatka gdy się syćko rozyebie.
Imho jeśli już,wszystko zależy od tego jak bardzo zryty beret mamy i co sobą prezentuje 2 strona D:
Fckin lottery
Moderator

przez carlosbueno 28 sie 2014, 17:10
zmęczona_wszystkim napisał(a):
cyklopka napisał(a):[b]

Zgoda, ale to wzięcie się za siebie i wyleczenie może trwać latami. Czy aby na pewno trwanie w tak długim okresie bez nawiązywania relacji, co jest naturalną potrzebą, sprzyjałoby kuracji? być może po tym okresie ktoś by się znowu załamał, że życie mu przeleciało przez palce, a on/ona stracili mnóstwo fajnych okazji.

Też racja, ja jestem jaki jestem od urodzenia trudno to nawet chorobą nazwać, raczej typem czy zaburzeniem osobowości i raczej nigdy nie będę w pełni normalny, póki co jestem sam ale nie dlatego że uważam się za chorego. I tak straciłem już kilkanaście lat dorosłego życia i z wiekiem się coraz mniej atrakcyjny robię, nie ma na co czekać.
Największy Forumowy Maruda

przez lukasz84pe 28 sie 2014, 23:07
Ja jakbym miał czekać aż wynormalnieję to 80tki bym nie zdążył nikogo poznać. Byłem w czterech związkach, z czego raz sam odszedłem, a 3 razy decyzja o rozstaniu była mniej lub bardziej po drugiej stronie. Jakby nie byłem zaburzony to prawdopodobnie któryś z tych 3 związków by mógł się udać lub trwać dłużej niż trwał, ale szanse na to że kiedyś znormalnieję są nikłe, bo jestem jaki jestem od zawsze, więc szukam dalej licząc że w końcu jakiejś dziewczynie nie będzie przeszkadzać to jaki jestem.

przez cyklopka 28 sie 2014, 23:36
zmęczona_wszystkim, nie no wiadomo, że a) często już jesteśmy mimo choroby w jakichś relacjach (rodzinnych, miłosnych, sąsiedzkich, koleżeńskich), b) i w czasie choroby i leczenia poznajemy ludzi. Tyle, że im lepiej będziemy sobie radzić ze sobą, tym lepiej będzie nam z innymi.

Nie mówię, żeby czekać z jakimikolwiek kontaktami do całkowitego wyzdrowienia, tylko żeby w najgorszych momentach nie chwytać się drugiego człowieka (zwłaszcza nowo poznanego) albo wyobrażenia o nim, jak tonący brzytwy.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Candy14 28 sie 2014, 23:43
wyleczenie? niektorych zaburzen nie da sie wyleczyc ... ale nauczyc sobie z nimi radzic i kontrolowac nie trwa lata, Nie trzeba byc normalnym zeby tworzyc udany zwiazek...trzeba miec tylko swiadomosc swojego pokrecenia i trzymac je w ryzach
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Kalebx3 28 sie 2014, 23:59
Candy14 napisał(a):wyleczenie? niektorych zaburzen nie da sie wyleczyc ... ale nauczyc sobie z nimi radzic i kontrolowac nie trwa lata, Nie trzeba byc normalnym zeby tworzyc udany zwiazek...trzeba miec tylko swiadomosc swojego pokrecenia i trzymac je w ryzach

Swietnie to ująłaś Candy :brawo: . Tak własnie trzeba miec tęświadomośc , znac swoje słabości i mocniejsze strony , a to co szkodliwe i krzywdzące naszą drugą Połowkę starać sie opanować, zdusić . U mnie często są to słowa w złości podczas kłótni z Żoną .Potem tego żałuje . Jednak czasem udaje mi się nie wybuchnąć, zamilczeć i nie wypowiedzieć krzywdzących słów .Gdy już ochłonę cieszę się ,że tym razem udało się pokonać chore wybuchy impulsywnej i krzywdzącej złości , niedobrych słów.
I zawsze dąże do tego by nie zakończyc dnia bez pogodzenia się . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg