Czy miłość do mojego faceta przyjdzie z czasem?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez kotyk 24 lis 2013, 13:58
tylko dlaczego wmawiasz sobie, że POWINNAŚ móc obudzić w sobie uczucie?.. to nie jest przełącznik on/off, którym możemy sobie sterować..
a może rzeczywiście wymagasz od siebie więcej niż jest realne? nie wiem, co rozumiesz przez 'głębsze uczucie' - w związku nie zawsze muszą cały czas być te 'motylki w brzuchu'. jest wiele interpretacji miłości..

mówiłaś, że nie miałaś problemów z zakończeniem poprzednich związków.. czy ten obecny jest najdłuższym z nich?

przez TEUFEL 24 lis 2013, 14:01
A potem takie baby narzekają, że je chłop leje po pysku i upadla :bezradny: Szkoda mi w tym wszystkim jedynie tego faceta, mam nadzieje że długo nie będzie musiał sie już z Tobą męczyć
TEUFEL

przez Kokojoko 24 lis 2013, 14:06
Dama_Kier napisał(a): ten facet jest wspaniały i ma tak wiele cech, które uwielbiam i podziwiam. A skoro tak jest, to obwiniam się właśnie za to, że nie potrafię obudzić w sobie żadnego głębszego uczucia.

Może powinniście być przyjaciółmi a nie parą? Nic na siłę... Nie da się zmusić do miłości. Nie chciałabym być z kimś kto mnie nie kocha a jedynie ceni za jakieś cechy...
Kokojoko

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dama_Kier 24 lis 2013, 14:07
Light - masz jakiś problem ze sobą? Domyślam się, że tak, bo takie dążenie do zrobienia komuś na siłę przykrości nie jest normalne. To się nazywa "niewłaściwy człowiek w niewłaściwym miejscu", odsyłam Ciebie do źródeł.

Kotyk - rzecz w tym, że ja chciałabym poczuć cokolwiek, a od wczoraj jestem strasznie obojętna, a chyba żadna interpretacja miłości nie zakłada obojętności. A mówię sobie, że powinnam właśnie dlatego, że to jest taki facet, z którym byłabym już szczęśliwa i bezpieczna, a przez niemożność poczucia czegokolwiek sama sobie to szczęście odbieram. Wiem, to brzmi trochę jak bełkot, ale naprawdę jestem dzisiaj w wisielczym nastroju.

przez Kokojoko 24 lis 2013, 14:09
Dama_Kier napisał(a): A mówię sobie, że powinnam właśnie dlatego, że to jest taki facet, z którym byłabym już szczęśliwa i bezpieczna, a przez niemożność poczucia czegokolwiek sama sobie to szczęście odbieram.

Dama_Kier, to rozważna czy romantyczna???
Kokojoko

przez TEUFEL 24 lis 2013, 14:10
Dama_Kier, Tak mam problemy ze sobą i nic Ci do tego ;)
Po mojemu facet był dla Ciebie za dobry, szkoda chłopa naprawdę, bo będzie niestety cierpiał, oby jak najkrócej
TEUFEL

przez Dama_Kier 24 lis 2013, 14:21
Kokojoko - haha, ja bym w tej relacji bardzo chętnie została i spróbowała z siebie coś wykrzesać, gdyby nie to, że budzi się we mnie taki wewnętrzny opór. A wewnętrzny opór świadczy jednak o tym, że nic wykrzesać nie idzie, że zmęczę siebie i jego, a to wszystko i tak szlag trafi.

I tak, wyrzuty sumienia mam przede wszystkim z powodu tego, co może poczuć mój facet. Nie jestem wyrachowana.

przez vifi 24 lis 2013, 14:21
Dama_Kier, widziałaś tu na forum ogromny temat pt: A co jeśli przestał(a)bym go kochać? Było tam dużo ludzi z takimi problemami. Uczucia raz są a raz ich nie ma, ale to że znikają nie oznacza od razu że miłość się skończyła. Daj sobie więcej swobody do takich czy innych uczuć. Twoje uczucia się zmieniają, a twój chłopak jest nadal z grubsza taki sam.

przez Dama_Kier 24 lis 2013, 14:27
Vifi - widziałam ten temat, przeglądałam go. I wiem, że sporo osób udzielających się tam rzeczywiście może z czystym sumieniem zrzucić swój problem na karb nerwicy i innych zaburzeń. Ale ja jestem z moim facetem dopiero od pięciu miesięcy (z niewielkim hakiem) i skoro już przez ponad trzy tygodnie czuję niepokój i jestem rozchwiana, a teraz na dodatek obojętna, to obawiam się, że nie jest to dobra prognoza dla naszej relacji :(

przez kaja123 24 lis 2013, 14:55
Dama_Kier napisał(a):Ale ja jestem z moim facetem dopiero od pięciu miesięcy (z niewielkim hakiem) i skoro już przez ponad trzy tygodnie czuję niepokój i jestem rozchwiana, a teraz na dodatek obojętna, to obawiam się, że nie jest to dobra prognoza dla naszej relacji :(
jeśli tak myślisz i tak się nastawiasz to pewnie tak będzie. Wygenerowałaś sobie mega problem w głowie. Smutne :(

przez Dama_Kier 24 lis 2013, 15:05
Sama go sobie nie wygenerowałam. Ponad trzy tygodnie temu się pokłóciliśmy i wpadłam w panikę, bo wtedy po raz pierwszy poczułam taką obojętność i brak dążenia do zgody z mojej strony. I stąd się to wszystko wzięło. Sama sobie przecież niczego nie wmówiłam.

przez kaja123 24 lis 2013, 15:18
Dama_Kier, to że się pokłóciliście napisałaś pierwszy raz. Przeczytaj swojego pierwszego posta. Zupełnie inaczej przedstawiasz sytuację. Ty wiesz lepiej czy chcesz czy nie chcesz z nim być. Kłótnie też są różne.

przez TEUFEL 24 lis 2013, 15:19
kaja123, Właśnie to jest najlepsze :mrgreen: Pierwszy i ostatni post :lol:
TEUFEL

przez NieznanySprawca 24 lis 2013, 15:21
light, ta żarówka się nie świeci.
NieznanySprawca

Sortuj wg