wspólne kąpiele córki z ojcem

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez zagubionaaa0 28 gru 2012, 13:24
witam. mam problem. ostatnio uswiadomilam sobie calkiem przypadkiem, ze w dziecinstwie kąpałam się z ojcem. nie moge dokladnie przypomniec sobie calego obrazu, ale mialo to na celu wzajemne mycie pleców. wiem, ze bylam juz dosyc duza(moze okolo 6-8 lat)
w chwili obecnej mam problem z mezczyznami(sfera intymna) nie odczuwam zadnej przyjemnosci podczas seksu czasami sprawia mi to bol. mam rowniez dziwne preferencje odnosnie filmow erotycznych. lubie filmy w ktorych wystepuje ojciec i corka lub tez duzo starszy mezczyzna i nastolatka.
dodam, ze nie chodze obecnie na zadna psychoterapie.
dla mnie bylo to cos calkowicie naturalnego dopoki bliska przyjacolka nie wyrazila swojego zdania na ten temat.
co wy o tym sadzicie? czy wspolne kąpiele rodzica z dzieckiem są normalne? a jesli tak to do jakiego wieku?
prosze o odpowiedzi.

przez ekspert_abcZdrowie 28 gru 2012, 13:43
zagubionaaa0, przemilczę już kwestie, że wspólna kąpiel dziecka z rodzicem nie jest dobra, chociażby pod względem higienicznym, np. rodzic może zarazić dziecko jakąś bakterią/wirusem/grzybem, którą ma na ciele. Wydaje mi się, że wspólne kąpiele sześcioletniej czy ośmioletniej dziewczynki z ojcem, to nie jest normalne i może zaburzać prawidłowy rozwój psychoseksualny dziecka. Dziecko sześcioletnie jest świadome swojej cielesności. Ojciec stwarzał intymne sytuacje, które mogły dla niego wydawać się tylko niewinnym myciem pleców, ale dla Ciebie jako dla dorastającego dziecka stanowiły naruszenie sfery intymnej. Takie zachowania w dzieciństwie mogły spowodować, że teraz masz problemy seksualne z mężczyznami. Osobiście zachęcałabym Cię do konsultacji u psychologa.
Psycholog

przez Monar 28 gru 2012, 13:45
zagubionaaa0, też mnie tata kąpał jak miałam 6 a nawet 9 lat i ja akurat nie widzę w tym problemu.
tu ważne są Twoje odczucia, to, co Ty czujesz, a nie inni.
Monar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 28 gru 2012, 13:53
zagubionaaa0, zgodzę się tutaj całkowiecie z ekspert_abcZdrowie, ponieważ to jest dla mnie jakieś obrzydliwe w wieku (6-8)lat
dziewczynka jest już świadoma ,że wygląda inaczej niż tatuś..etc Poza tym dlaczego to robił podniecało go to wiesz to chore wg. mnie sama doradzam Ci także psychoterapie ponieważ są w Tobie emocje nieuświadomione
które powinnas przepracować na psychoterapii.
Saraid

przez Monar 28 gru 2012, 13:55
Poza tym dlaczego to robił

bo mała nie dosięgnie do pleców?
Monar

przez zagubionaaa0 28 gru 2012, 13:57
ekspert_abcZdrowie, dziękuję bardzo za odpowiedz.
wydawalo mi sie to czyms calkowicie naturalnym ze względu na to, ze bylam bardzo zwiazana z ojcem. wrecz lubilam te wspolne kapiele.

przez *Wiola* 28 gru 2012, 13:57
Monar, Kąpał, a brał wspólną kąpiel to różnica.

Wg mnie taka wspólna kąpiel możliwa jest w bardzo wczesnym dzieciństwie, do roku, góra półtora.
Moderator

przez zagubionaaa0 28 gru 2012, 13:58
Monar, kapalas sie z nim w jednej wannie?

przez Candy14 28 gru 2012, 14:00
Monar, ale chyba co innego kapac dziecko a co innego kapac sie z dzieckiem?
Chyba wszystko zalezy od tego jak w rodzinie podchodzi sie do nagosci... jezeli dla autorki bylo to naturalne to nie powinno spowodowac jakichs wiekszych szkod... co innego gdyby czula wstyd albo dyskomfort z tego powodu a ojciec nadal by sie z nia kapal
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Monar 28 gru 2012, 14:00
Ja tam nie widzę w tym nic złego, ale OK. Jak pisałam, ważne, co czuje zagubionaaa0, :smile:

-- 28 gru 2012, 13:01 --

co innego gdyby czula wstyd albo dyskomfort z tego powodu a ojciec nadal by sie z nia kapal

lubilam te wspolne kapiele

wtedy lubiła, teraz jak to wspomina, to coś jej nie pasuje.
Ostatnio edytowano 28 gru 2012, 14:04 przez Monar, łącznie edytowano 1 raz
Monar

przez Candy14 28 gru 2012, 14:03
wtedy lubiła, teraz jak to wspomina, to coś jej nie pasuje.

glownie dlatego, ze przyjaciolka wychowana w bardziej pruderyjnej rodzinie powiedziala ze to nie jest normalne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez bittersweet 28 gru 2012, 14:06
Zgadzam sie z Monar. Równie dobrze można by zarzucić, że mycie się córki z matką jest patologiczne. Jeśli w kąpieli dziecka nie było żadnych kontekstów seksualnych ze strony dorosłego, to co w tym złego ? Poza tym to w naszej kulturze nagość kojarzy się z czymś nie do końca niewinnym. Wystarczy przejechać sie za zachodnia granice, tam jest to inaczej postrzegane /a przynajmniej było, dopóki nie pojawił się zalew emigrantów/. Naturyzm, brak skrępowania były powszechne, całe rodziny opalały się nago, kąpały, bawiły, uprawiały sport. Nikt sie nie przejmował, przyglądał, robił problemu.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez zagubionaaa0 28 gru 2012, 14:06
zaczelam zastanawiac sie nad moimi dziwnymi upodobaniami tj filmy erotyczne oraz problemami seksualnymi(brak przyjemnosci)
faktycznie zwrocilam uwage na reakcję przyjaciolki i skleilam te wszystkie fakty

przez Monar 28 gru 2012, 14:07
Candy14, ciekawe jak zaczął się temat rozmowy... zagubionaaa0, musiała czuć jakiś dyskomfort, jeśli chodzi o te kąpiele z ojcem już przed rozmową z przyjaciółką. inaczej raczej nie doszłyby do tego, że to "wina" ojca.

no ale nieważne. jeśli czujesz, że to coś złego...
idź do terapeuty czy tam psychologa i pogadaj, skoro masz trudności w bliskości, no to.. byc moze stanowi to Twój problem.

-- 28 gru 2012, 13:10 --

bittersweet napisał(a):Zgadzam sie z Monar. Równie dobrze można by zarzucić, że mycie się córki z matką jest patologiczne. Jeśli w kąpieli dziecka nie było żadnych kontekstów seksualnych ze strony dorosłego, to co w tym złego ? Poza tym to w naszej kulturze nagość kojarzy się z czymś nie do końca niewinnym. Wystarczy przejechać sie za zachodnia granice, tam jest to inaczej postrzegane /a przynajmniej było, dopóki nie pojawił się zalew emigrantów/. Naturyzm, brak skrępowania były powszechne, całe rodziny opalały się nago, kąpały, bawiły, uprawiały sport. Nikt sie nie przejmował, przyglądał, robił problemu.

Pogrubione zdanie = :great: Właśnie to samo myślę. :smile:
Monar

Sortuj wg