Powrót do rodziców - Fuck

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Candy14 19 lip 2012, 15:50
ajajaj89, przytocz odpowiedni paragraf
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ajajaj89 19 lip 2012, 15:50
sam fakt ze dziecko konczy 18 lat nie oznacza ze mozna je wyrzucic z domu, jesli nie chcesz aby dziecko mieszkalo z wami a ono nie chce sie wyprowadzic mozesz wniesc sprawe o eksmisje ale do eksmisji trzeba miec powody fak osigniecia pelnoletnosci dostaecznym powodem nie jest, oczywiscie dziekcko ma prawo zadac alimentow
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez bittersweet 19 lip 2012, 15:53
ajajaj89,
już kiedyś zastanawiałeś sie na forum, czy mieszkać razem z rodzicami w domu czy nie ... i wiele osób Cie przestrzegało przed tym /w tym i moja skromna osoba/. Wtedy udowadniałeś mi i innym, że lepiej i uczciwiej mieszkać razem z rodzicami niz osobno - masz teraz to, czego chciałeś :bezradny: .
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ajajaj89 19 lip 2012, 15:55
Art. 133. [Obowiązek względem dziecka] § 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.

Art. 135. [Zakres świadczeń alimentacyjnych] § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.

§ 2. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać także, w całości lub w części, na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie

-- 19 lip 2012, 15:00 --

I gdize tu masz 18 lat?

-- 19 lip 2012, 15:04 --

http://www.we-dwoje.pl/obowiazki;dzieck ... ,3020.html

Obowiązek alimentacyjny ciążący na dorosłych dzieciach względem rodziców powstaje wówczas, gdy rodzice znajdą się w niedostatku (art. 133 § 2 Kodeksu rodzinnego). Jeżeli rodzice nie pozostają w niedostatku, dzieci nie są zobowiązane do alimentacji rodziców.
Stan niedostatku nie jest definiowany przez przepisy prawa. W doktrynie i orzecznictwie przyjmuje się, iż w stanie niedostatku pozostaje osoba, która nie może własnymi siłami samodzielnie zaspokoić swoich usprawiedliwionych, podstawowych potrzeb. Są to np. potrzeby mieszkaniowe, potrzeby związane z pożywieniem, z ubraniem, a także potrzeby zdrowotne. Stan niedostatku nie ogranicza się do wypadku, gdy uprawniony do alimentacji nie ma żadnych środków utrzymania. W stanie niedostatku znajduje się również taka osoba, której sytuacja materialna powoduje, że nie może ona w pełni zaspokoić swoich usprawiedliwionych potrzeb. Tak więc jeżeli dana osoba jest w stanie zaspokoić swoje potrzeby tylko w części, obowiązek alimentacyjny obejmuje pozostałą część.

-- 19 lip 2012, 15:05 --

No coż taka prawda- starzy beda mogli nas doic, my mozemy doic starych -- i to wszystko w swietle prawa

-- 19 lip 2012, 15:27 --

aczkolwiek duzo rzeczy jest arbitralnie rozstrzyganych przez sąd.

Moja sytuacja wyglada tak - skonczylem studia miesiac temu. Zalatwialem papiery na staz , kotry rozpocznę 1 pazdziernika. A w miedzy czasie mam dziurę czasową. Za niecale 2 miesiace zaczynam staż... A pracę znaleźć na dwa miechy teraz.. hhmmm.. Moi rodzice biedni to nie są... jakby co to mi sie wydaje ze gdyby teraz nie dali mi zarcia... to co ja mam zdychać...?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 19 lip 2012, 16:27
ajajaj89, masz brzydką postawę roszczeniową, ciesz się, że twoi rodzice zafundowali ci studia, bo takiego obowiązku też nie mają..... :roll:
Marudzisz bo chcesz auto, marudzisz bo chcesz to czy tamto ...... zamiast siedzieć na pupie idź do pray dorywczej, fizycznej na te dwa miesiące i sobie kup......
Strasznie cię rozpieścili..... jak dotąd, utrzymują cię, dają ci jeść, ubierają i płacą nawet za twój internet - chyba zdajesz sobie sprawę jak niewiele osób ma takie "luksusy" bez pracy ..... czas wydorośleć.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Candy14 19 lip 2012, 16:28
Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie,

no to masz orzeczenie o niezdolnosci do pracy czy nie masz? Jak masz to ten przepis ich obowiazuje ..jak nie masz to nie.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez ajajaj89 19 lip 2012, 16:30
Pieprzysz linka jak zwykle. Rodzice mają obowiązek utrzymywania dzieci w czasie zdobywania wyksztalcenia. Chyba ze nie maja kasy ...

Zakres tego obowiązku kształtuje się różnie i obejmuje on środki niezbędne do zaspokojenia usprawiedliwionych potrzeb życiowych (w przypadku dziecka także środków wychowania i wykształcenia

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 19 lip 2012, 16:31
LOL ale oni cię utrzymują, powiedziałabym, że nawet w luksusie....... a idź do sądu i powiedz, że mam i tata, utrzymywali cię dotychczas, i za studia zapłacili... a teraz nie chcą ci kupić auta.....zapewne dostaniesz alimenty 8)

-- Cz lip 19, 2012 3:32 pm --

ajajaj89, yeah, jak zwykle...... obowiązek? Może ale zapewne nie obejmuje to studiów 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez carlosbueno 19 lip 2012, 16:33
a ja bym chciał żeby rodzice mnie wyrzucili z domu wtedy albo bym se poradził albo bym zdechł i stoczył się totalnie.
Największy Forumowy Maruda

przez linka 19 lip 2012, 16:34
A może dorośniesz i zdasz sobie sprawę, że całe życie nikt ci nic dawać nie będzie, jesteś dorosłym mężczyzną który siedzi na utrzymaniu rodziców..... i jeszcze masz pretensje, że nie spełniają twoich zachcianek...... bo jak na moje oko to oni swój obowiązek względem ciebie już wypełnili, i tak też zapewne uzna każdy sąd....
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 19 lip 2012, 16:35
linka napisał(a):LOL ale oni cię utrzymują, powiedziałabym, że nawet w luksusie....... a idź do sądu i powiedz, że mam i tata, utrzymywali cię dotychczas, i za studia zapłacili... a teraz nie chcą ci kupić auta.....zapewne dostaniesz alimenty 8)

-- Cz lip 19, 2012 3:32 pm --

ajajaj89, yeah, jak zwykle...... obowiązek? Może ale zapewne nie obejmuje to studiów 8)

Oj studiow dotyczy akurat

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Candy14 19 lip 2012, 16:37
No ale przeciez juz skonczyles studia?

przez linka 19 lip 2012, 16:39
Nawet jeśli skarży się rodziców o alimenty to zapewniam cię, nie da się za nie utrzymać, akurat mam znajomą która zaskarżyła swoich rodziców i po wielkich bojach wywalczyła te pieniądze, ale hmmmm przeżyć za to się nie da .....

-- Cz lip 19, 2012 3:42 pm --

Poza tym, prawo prawe, ale pozostaje moralność - jak można wymagać takich rzeczy od rodziców...... o nie chcą mi kupić auta, a może trochę wdzięczności, takiej zwykłej....
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 19 lip 2012, 16:42
DObra frustraci

Nie ogarniacie , że ja mogę pracować w zawodzie dopiero za 2 miesiace?

Zaznajomcie się z poczatku z prawem , a potem pokazujcie tu z siebie Konfucjuszy.

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Sortuj wg