Mój syn ma dziwny problem ...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez adasgadas 12 kwi 2012, 18:15
Mój syn ma 14 lat i chodzi do pierwszej klasy gimnazjum. Rok temu jeszcze w podstawówce miał problem z kolegami. Wtedy nie dawał jednak sobie w kaszę dmuchać i na ich zaczepki odpowiadał. Nie chciał jednak jak oni iść na "solówkę", bo jak mówił (nawet ja się zdziwiłam) jest "pacyfanem" i nie toleruje przemocy.Odpowiadał więc gadką.Muszę powiedzieć, że jest inteligentny, a jego riposta była humorystyczna i cięta ( nieraz się o tym przekonałam, gdy słyszałam jego kłótnie z bratem). Riposta wkurzała jego kolegów ( dodam, że wszystko zaczęło się od dobrych ocen - dokuczali mu z tego powodu ). Mój syn nie chcąc się zadawać z nimi począł rozmawiać tylko z dziewczynami. To doprowadziło do nazywania go gejem. On na początku nie traktował tego za obelgę ( nawet ja nie jestem taka tolerancyjna ).
Teraz jest w gimnazjum, a los chciał, że w jego klasie nie ma dawnych kolegów. Mimo,że oni zniknęli to pojawiła się wcześniej nieistniejąca trauma... Mimo, że nikt mu nie dokucza to on ciągle boi się, że znowu będzie tak jak kiedyś. Ma ciągłe bóle brzucha zaczynające się już wieczorem i lęk przed pójściem do szkoły. Jak mam mu pomóc ?
Ostatnio edytowano 12 kwi 2012, 18:23 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu"Leki-Indeks leków"

przez linka 12 kwi 2012, 18:18
Wysłać go do psychologa :smile: im szybciej tym lepiej - nie mówię, że potrzebna mu terapia ale jakiś porady, konsultacje pomoc osoby całkowicie obiektywnej i wiedzącej co robi.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Agasaya 12 kwi 2012, 20:12
To nie jest dziwny problem... wygląda na fobię szkolną...
Mi się wydaje że jednak terapia byłaby potrzebna, skoro pojawiły się objawy somatyczne :roll: ale zadecydować powinien specjalista
A69.2, F60.31, F41.2, F50.2, F43.1, F44.0, DDA+DDD, początki F40.290
http://agasayaaa.blog.interia.pl/

Wtłoczona w matnię szukam jej
Bezwiednie tak kołyszę się i zatracam
Ciało uwiera śpią demony złe
Ona to druga ja odbita w lustrze
Najlepsze Cycki Na Forum :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 13 kwi 2012, 23:18
Myślę, że główny problem jest w tym, że nie chodził na "solówki". To spowodowało skumulowanie napięć i nerwicę, niestety to może trwać latami. Mogą mu się przez to wytworzyć bardzo duże zaległości w stosunku do normalsów, które będą rzutowały na całe jego życie.

przez Ivaaa 25 kwi 2012, 19:12
Dokładnie, to może być fobia szkolna, albo problem jest bardziej złożony; dotyczy kilku kwestii. Także uważam, że konieczna jest pomoc psychologiczna i rozmowa, rozmowa, rozmowa z nastolatkiem. Powodzenia!

przez kite 25 kwi 2012, 21:11
do psychologa! miałam tak samo. dokuczali mi od pierwszej klasy. moje somatyzacje to również bóle brzucha. takie kolkowe. mam 24 lata i nadal je miewam. im szybciej otrzyma specjalistyczną pomoc tym lepiej.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Ivaaa 08 maja 2012, 15:28
Dokładnie, nie ma co odwlekać, im wcześniej zacznie się działanie, tym najprawdopodobniej szybciej i skuteczniej zredukuje się objawy.

przez Maciej farmaceuta 09 maja 2012, 01:46
Koniecznie jak najszybciej do rozsądnego psychologa.Mnie w podstawówce różne rzeczy spotkały,to rzutuje na całą przyszłość.Ale jak się szybko zadziała,to będzie zupełnie ok

przez ladywind 09 maja 2012, 09:02
Mnie tezw podstawówce strasznie dokuczano, byłam przez wiele lat obiektem do smiania się, wyzywania i innych rzeczy, i to mogło rozwinąć u mnie nerwice. Pamietam jak rano bałam się iść do szkoły i nieraz mówiłam mamie ze głowa mnie boli albo coś mi jest byle tylko tam nie pójć.

Im szybciej pójdziesz z synem do psychologa tym się to nie rozwinie tak jak u nas
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg