komplementy i zainteresowanie dla innej

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez mongolia 02 lis 2011, 13:36
Witam.

Mam pytanie do was wszystkich.

Jeśli wasz mąż - w sposób bardziej wyjątkowy traktuje jedną z waszych znajomych (próbuje pomagać w sytuacjach gdy pomoc jest zbędna) oraz jest zdolny do stworzenia sytuacji gdzie w sposób niewerbalny potrafi porównać waszą "atrakcyjność i urodę"(na jej korzyść), oraz co drugie spotkanie komplementuje figure owej koleżanki - jaka była by wasza reakcja? Oczywiście twierdzi że to nic nie znaczy, ale w stosunku do innych naszych koleżanek nie czyni tego typu kroków.

Prosze pilnie o radę - musze z nim porozmawiac a nie za bardzo wiem jak ugryźć temat
Dodam że bardzo mnie to boli, wzmaga kompleksy - tym bardziej że sprawa juz była z nim dokładnie omówiona - ale co nowe spotkanie z koleżanką to sytuacja wraca.
mam już dość płaczu, udawania że jest ok.
ps. to moja długoletnia koleżanka - która faktycznie jest atrakcyjna - ale czy muszę się zmuszać by ciągle to słyszeć. Kontaktu z nia nie chcę ograniczać albo wyłączać ze spotkań męża- uznałabym to za rodzaj słabości z mojej strony - który i tak nie rozwiązuje problemu.

przez shinobi 02 lis 2011, 14:03
Skomentuj kiedyś w ten sam sposób, w towarzystwie, jakiegoś kolegę męża. I powtarzaj to z uporem maniaka.

przez paradoksy 02 lis 2011, 14:11
seriously? ...
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mongolia 02 lis 2011, 14:16
proszę poradżcie ale coś konkretnego.

Bardzo kocham mężą- i w innych kwestiach jest naprawdę wspaniały (bez ironii). Oprócz tej akcji - bardzo dobrze sie rozumiemy.
A ja złośliwa nie chcę być - jak mogę mu powiedzieć - "nie rób" skoro sama "zrobię"???

przez shinobi 02 lis 2011, 14:19
Nie wiem... wydaje mi się, że jakieś prośby i łagodność w stosunku do większości ludzi się nie sprawdza. Oczywiście warto próbować w początkowej fazie określania relacji, ale ileż można?
Rób jak chcesz.

przez paradoksy 02 lis 2011, 14:20
mam złotą radę - porozmawiaj z nim. gdzieś wyczytałam że w takich rozmowach lepiej jest używać zdań typu "JA się źle czuję kiedy patrzysz na nią" a nie "z TWOJEJ WINY źle się czuję" - łapiesz? więcej mówić o całej sytuacji pod kątem SWOICH uczuć a nie tego co robi mąż.

jak nie umiecie się dogadać to polecam terapię małżeńską..
paradoksy

przez shinobi 02 lis 2011, 14:22
Przecież już z nim rozmawiała na ten temat, gruntownie, dokładnie.

przez paradoksy 02 lis 2011, 14:29
ciekawa jestem, co powiedziała mężowi..
paradoksy

przez tahela 02 lis 2011, 14:33
skoro do innych koleżanek sie tak nie zachowuje to nie jest jego styl na zycie, bo sa tacy faceci co komplementuja każdą i wtedy to nie jest nic takiego ,skoro komplementuje tylko tę jedną to musi ona być dla niego wyjątkowa, nic nie zrobisz przestanie komplementować a swoje dalej bedzie myślał

-- 02 lis 2011, 13:36 --

ja bm porozmawiała na ten temaat z koleżanka i wyczuła czy moze go podrywac czy nie, jeśli ufasz koleżance i jest ona w porządku to bym dała spokój, jednak, ale zrobisz co zechcesz
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez mongolia 02 lis 2011, 14:46
do "Paradoksy".

Powiedzałam mężowi że :
-widze że jego zachowanie jest w stosunku do koleżanki inne niz do pozostałych podając przykłady- realne- take które fizycznie miały miejsce.
-powiedziałam że czyje się źle bedąc zazdrosna o wlasna przyjaciółkę.
-że było mi przykro jak nas porównał
-że duzo mnie kosztuje ta rozmowa (ponieważ przyznaje jednoczesnie że mam komplesy a byc może wyższość owej koleżanki w kwestich urody).
-że nie powtarzał by tych samych "komplementów" gdyby te atybuty mu sie nie podobały.
-że ja nie pozwalam sobie na nic co zachwialo by wiarą w moją lojalność psychiczną.

O CZYM JESZCZE MOGE Z NIM POROZMAWIAĆ I JAK???? POMOCY.

-- 02 lis 2011, 14:50 --

DO "tahela"

Z koleżanka rozmiawiałam na osobności że jej zachowanie jest kokieteryjnie i gdyby nie nasza przyjaźń....
Stara się trochę i bardziej kontroluje zachowania - ale z drugiej strony była juz w zwiazku z żonatym - wiec jej kregosłup moralny hm..
pozatym i bez kokieterii jest osobą atrakyjną.

ps. ja równiez jestem ale swoje kompleksy mam.

przez paradoksy 02 lis 2011, 14:53
mongolia napisał(a):do "Paradoksy".

Powiedzałam mężowi że :
-widze że jego zachowanie jest w stosunku do koleżanki inne niz do pozostałych podając przykłady- realne- take które fizycznie miały miejsce.
-powiedziałam że czyje się źle bedąc zazdrosna o wlasna przyjaciółkę.
-że było mi przykro jak nas porównał
-że duzo mnie kosztuje ta rozmowa (ponieważ przyznaje jednoczesnie że mam komplesy a byc może wyższość owej koleżanki w kwestich urody).
-że nie powtarzał by tych samych "komplementów" gdyby te atybuty mu sie nie podobały.
-że ja nie pozwalam sobie na nic co zachwialo by wiarą w moją lojalność psychiczną.

O CZYM JESZCZE MOGE Z NIM POROZMAWIAĆ I JAK???? POMOCY.

.

a co on na to wszystko odpowiedział?

być może jest takim typem (playboya)
być może ma Twoje uczucia gdzieś

nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem takiego krętactwa (mówię cały czas o Twoim mężu)

jak chce być z inną kobietą to niech się chociaż rozwiedzie, widocznie ma za wygodnie :roll:

-- 02 lis 2011, 14:54 --

ps. moim zdaniem to śmierdzi romansem

ale wiadomo, kobiety są trochę przewrażliwione

co jak co, ale moim zdaniem facet powinien zachowywać się tak, jakby jego luba była jedyną ważną osobą dla niego, a nie sprawiać jej przyszłość.
paradoksy

przez mongolia 02 lis 2011, 15:09
nie jest playboyem
wiele lat był z poprzednią partnerką , otoczony naprawdę zjawiskowymi dziewczynami (poznałam) i nie zdradził jej - mimo że byli na odległość - to wiem na pewno.

Myślę że nie lekceważy moich uczuć - pozatym jest po prostu kochany - myslę on sam nie wie że zdurzył sie w mojej koleżance albo nie chce złamać przysięgli małżenskiej która skladaliśmy mniej niż rok temu...

smutno mi.

przez paradoksy 02 lis 2011, 15:31
porozmawiaj z nim o terapii małżeńskiej, a może najpierw zapytaj czy chce w ogóle ratować związek, czy już go po prostu przekreślił...
paradoksy

przez mongolia 02 lis 2011, 15:40
"Paradoksy"....

Myślę że mimo mojego bólu nie jest to jeszcze stadium które wymagało by poradni.
On chce być ze mną - mówi mo to , mówi że kocha i robi rzeczy które na to wskazuja. Naprawde nie moge sie skarżyć.
OPRÓCZ TEJ JEDNEJ RZECZY.
Może to moja wina... może nie jestem/byłam w jego typie. moze za małowymagam/księzniczkuję. nie wiem.

moge do ciebie napisac prywatnie? opowiem ci drobnostkę z tym porównywaniem ale nie moge publicznie (zbyt charakterystyczne). powiesz mi co myslisz - może przesadzam...

Sortuj wg