Mam wrażenie, że ktoś namawia mnie do samobójstwa - co to

Inne zaburzenia.

przez zaczarowana 12 sty 2014, 13:20
Mam cały czas uczucie, że ktoś wewnątrz mnie mówi mi zabij się. Staram się mu przeciwdziałać ale ciągle czuje, że napiera. Co mi może być? Jak sobie z tym poradzić?
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez kolekcjoner snów 12 sty 2014, 22:03
To może być schizofrenia...
kolekcjoner snów

przez Lord Kapucyn 12 sty 2014, 22:11
To może być omam słuchowy- objaw schizofrenii paranoidalnej
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 12 sty 2014, 22:15
Zgadza się. Słyszenie głosów to standard w schizofrenii. Leki w większości przypadków usuwają ten objaw. W tym jak się będziesz zachowywać znaczenie ma krytycyzm. Mój tata słyszy głosy, ale zaczyna z nimi dyskutować, wierzyć w ich rady, przez co jego choroba się pogłębia.

Jeśli głos sprawia wrażenie, jakby to mówił ktoś inny, tak jakby telepatycznie to pędź do psychiatry. Ważne jest szybkie leczenie, zanim stan stanie się poważny.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez vifi 12 sty 2014, 22:17
zaczarowana, wal do psychiatry i jego się zapytaj.

przez Lusesita Dolores 12 sty 2014, 22:17
Mnie tak cos namawialo do zabicia sie i polknelam wszystkie
Tablety,ale juz przeszlo
I wyzywa mnie
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Lord Kapucyn 12 sty 2014, 22:18
Omamy nakazujące w 2os. są szczególnie niebezpieczne bo stwarzają istotne ryzyko popełnienia samobójstwa(ze względu na brak wglądu chorego).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez tahela 12 sty 2014, 22:55
Jeśli słyszy się głosy, które śa wymawiane w mniemaniu słyszącego przez inne osoby to moze to być schizofrenia, do psychiatry szybko po leki, bo jeszcze w to zaczniesz wierzyć i sobie coś zrobisz.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez zaczarowana 13 sty 2014, 17:46
Ja mam raczej wrażenie, że coś mnie naciska. Nie słyszę tego bezpośrednio, tylko nie wiem czemu ale wiem, że chodzi o to, że mam się zabić. Męczy to bardzo i trwa już jakiś czas ale wiem, że to tylko jakby "myśl" która napiera.

Psychiatrze wstydzę się o tym mówić, od razu wsadzą mnie do wariatkowa i będę do końca życia nadznaczona chorobą psychiczną i leczeniem z tym związanym. Które zresztą obojętne dla organizmu nie jest, podobno obniżają poziom inteligencji i przy długotrwałym stosowaniu obniżają sprawność funkcji poznawczych. Po za tym podobno zmieniają mózg.

przez vifi 16 sty 2014, 13:27
zaczarowana, bardzo ciężko jest wsadzić kogoś na oddział zamknięty bez jego zgody, a nawet jeśli to raczej nie siedzi się tam długo. Bywa że leki na schizofrenię zamulają, ale to i tak lepsze niż psychoza, a z czasem można sobie je (leki) podobierać żeby zminimalizować skutki uboczne. Na forum znajdziesz kilka osób które biorą leki i funkcjonują.
Bardziej prawdopodobne jest to że trafisz na oddział kiedy urojenia się nasilą i w końcu się posłuchasz, niż to że psychiatra Cię "wsadzi do wariatkowa".

przez Kalebx3 16 sty 2014, 13:33
Mam cały czas uczucie, że ktoś wewnątrz mnie mówi mi zabij się. Staram się mu przeciwdziałać ale ciągle czuje, że napiera. Co mi może być? Jak sobie z tym poradzić?

Jeśli to istotnie schizofrenia , to czemu akurat występuje Tu namawianie do samodestrukcji ? Czemu te mysli nie mówią o czymś dobrym i czemu do dobrego nie namawiają , nawet jeśli sa wytworem choroby umysłowej ? U koleżanki nie są to głosy , ale mysli ( zdaje mi sie ,że natrętne ) i nie wierzę ,że to schizofrenia . Tam( w schizofrenii ) wszystko jest krańcowo nasilone w rzucie choroby .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez wiejskifilozof 16 sty 2014, 16:28
To są tej czarne oblicza choroby :(

przez zaczarowana 16 sty 2014, 18:25
vifi napisał(a):zaczarowana, bardzo ciężko jest wsadzić kogoś na oddział zamknięty bez jego zgody, a nawet jeśli to raczej nie siedzi się tam długo. Bywa że leki na schizofrenię zamulają, ale to i tak lepsze niż psychoza, a z czasem można sobie je (leki) podobierać żeby zminimalizować skutki uboczne. Na forum znajdziesz kilka osób które biorą leki i funkcjonują.
Bardziej prawdopodobne jest to że trafisz na oddział kiedy urojenia się nasilą i w końcu się posłuchasz, niż to że psychiatra Cię "wsadzi do wariatkowa".

Psychiatra ma prawo użyć przymusu bezpośredniego jeśli występuje zagrożenie życia pacjenta, bądź osób z jego otoczenia. Z tego wynika, że jak powiem o tym, że ktoś mnie namawia do samobójstwa to wsadzą mnie, zresztą dziwne, jakby tego nie zrobili, bo po pierwsze istnieje teoretycznie zagrożenie mojego życia, a po drugie "psycholowi" się nie wierzy..... . Co innego przy depresji/nerwicy, którą mam aktualnie niby zdiagnozowaną...., tylko oczywiście na podstawie mojego opisu objawów..... :great: i jednocześnie ukrycia tych pozostałych ;) Prawdę mówiąc, to chyba nie trzeba być psychiatrą, żeby na podstawie opisu moich prawdziwych objawów stwierdzić schizofrenię, a na podstawie tych o których mówiłam psychiatrze stwierdzić depresję/nerwicę. Tylko właśnie, znów mówimy tylko o opisie objawów, nic po za tym. Tak właśnie działa psychiatria :roll:

Osoby ze schizofrenią się inaczej traktuje, ma się ich w szpitalach za debili, a nawet jeśli się na nich wrzeszczy lub bije to i tak nic nie powiedzą, bo przecież nikt im nie uwierzy...... taka jest prawda

Są opisy osób, którym sugerują schizofrenię tylko dlatego, że opisują, że mają wrażenie "innego świata" :!: Są tacy, którym się mówi, że mają schizofrenię, ponieważ leki przeciwdepresyjne na nich źle działają :!: Są, też tacy, którym diagnozuje się schizofrenię tylko na podstawie tego, że mówią, że słyszą głosy :!: Psychiatra, po prostu nie jest w stanie tego obiektywnie, zweryfikować :!:

W internecie, też znalazłam opis dziewczyny, która jak już dostała się do szpitala, to stwierdzono u niej, że dalej ma ostrą psychozę tylko dlatego, że powiedziała, do lekarza, że nie wie, czy ją kiedykolwiek wypuszczą :!: W innym przypadku dziewczyna godząc się na hospitalizację z powodu depresji (sic!) była przymuszana do brania leków, łącznie z zastosowaniem wiązania do łóżka :!: Szkoda tylko, że później, nikt nawet nie zwrócił na nią uwagę, gdy miała drgawki po benzodiazepinach....... .

Neuroleptyki zamulają, a ponadto według niektórych badań powodują zmiany w mózgu i tak na prawdę dalej nie wiadomo, czy coraz większe upośledzienie sprawności psychicznej chorujących na schizofrenię jest spowodowane samym postępem choroby, czy może stosowaniem właśnie neuroleptyków.

Takie przypadki można mnożyć, to jest psychiatria, czyli czysty subiektywizm niestety :(

Nawet jeśli mam schizofrenię, to na dobrą sprawę, nie są nawet w stanie tego wyczuć, że coś ukrywam. Na dobrą sprawę mogłabym im powiedzieć cokolwiek, a i tak by uwierzyli :bezradny:

przez *Monika* 16 sty 2014, 18:46
Objawy są dość niepokojące...
Żeby dociec co Ci dolega... innego wyjścia nie ma... psychiatra.
Wg mnie mogą to być natrętne myśli związane z destrukcją bądź objawy z kręgu schizofrenii, w co raczej nie wierzę... My tu na forum diagnoz nie stawiamy bo kompetentni nie jesteśmy...
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg