SM życie z nim? Jak sobie radzicie?

Inne zaburzenia.

przez wiolkas6 09 kwi 2011, 12:00
Chcę się zapytać czy ktoś z was tu na forum choruje na SM? Dlaczego zachorowaliście? Czy powodem był może zły tryb życia, stres czy coś innego? Jak się czujecie, pewnie choroba uzaleznia od innych ludzi? Jak się tą chorobą nie przejmować?? Rok temu miałam rzut i zostawił trwałe ślady w mózgu. Kiedyś niczego się nie bałam, teraz stronię od ludzi, zachowuję się jak małe dziecko. Nie umiem sobie poradzić z lękami, z tym że mogę kiedyś jeździć na wózku, że byłam taka zdrowa a tu na raz SM. Jak to przyjęliście? Czy wasze życie się zmieniło? Najgorsze jest to że nie mam przyjaciół, każdy myśli że przez głupotę zrezygnowałam ze studiów, a ja już po prostu nie dawałam rady z chorobą. Piszcie, zapraszam i chętnie podzielę się z wami.
wiolkas6

przez linka 09 kwi 2011, 12:05
wiolkas6, radzę jednak poszukać forum specjalistycznego o SM - tam zapewne więcej osób ma doświadczenie i podpowie coś ....... tutaj raczej niewiele osób ma SM.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wiolkas6 09 kwi 2011, 12:11
Tak ale SM jest chorobą układy nerwowego i zapewne wiele ludzi ma przy niej schorzenia umysłowe. Dlatego wolę tu popisać.
wiolkas6

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 09 kwi 2011, 12:11
schorzenia umysłowe.......... o krajst, scyzoryk mi się w kieszeni otworzył.
paradoksy

przez linka 09 kwi 2011, 12:13
wiolkas6, weź Ty się najpierw doucz a później pisz, bo obrażasz masę ludzi...... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wiolkas6 09 kwi 2011, 12:15
Uważam że depresja jest chorobą umysłu bo zakłócone jest przewodnictwo między komórkami i czasem nawet nie wiemy dlaczego jesteśmy bardziej podatni a dlaczego nie. Dlatego ja nawet na swoją mówię że choroba a nie zmaierzam nikogo obrażać. Niech wam będzie że to zaburzenie emocjonalne. Może tak być?

-- 09 kwi 2011, 11:22 --

OK depresja to zaburzenie nie choroba!! Spróbujcie nie czepiać się słówek ok?? Może rzeczywiście mam mylne pojęcie ale to jest zaburzenie a ludzie sami nazywają to chorobą. także PRZEPRASZAM!!!!!!!!!!
wiolkas6

przez Badziak 09 kwi 2011, 22:23
Tylko tu naprawdę próżno szukać osób z SM. Zerknij tutaj http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/ :D To bardzo obszerne forum. Na pewno znajdziesz tam bratnie dusze.

Tu masz temat typowo o depresji w SM http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... .php?t=395
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez *Monika* 10 kwi 2011, 02:15
wiolkas6, a czy oprócz tego,że jesteś świadoma swojej choroby, która wywołuje wiele lęków z nią związanych....bo to jest normalne,że się przejmujesz, czy byłaś u psychoterapeuty?Czy leczysz się wyłącznie neurologicznie?
Obrazek
Główny Moderator

przez eligojot 23 kwi 2011, 11:30
linka napisał(a):wiolkas6, weź Ty się najpierw doucz a później pisz, bo obrażasz masę ludzi...... :roll:

Wiesz co moderatorko, trochę empatii. Czymże są lęki do SM.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Sortuj wg