Eckhart Tolle

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Eckhart Tolle

przez nw_kamil 11 paź 2015, 19:24
Czesc, zastanawiam sie czy powstala bardziej wartosciowa ksiazka dla nerwicowcow niz Potega terazniejszosci Eckharta Tolle. Doslownie wszystkie problemy sprowadzaja sie do ego a ta lektura(jego nauka) jest kluczem w zrozumieniu jak dziala to narzedzie. Jakby ktos mial ochote podyskutowac na ten temat to zapraszam na priv:)

Eckhart Tolle

przez jetodik 11 paź 2015, 19:26
co to jest to ego? i w jaki sposób koncentrowanie się na chwili teraźniejszej miałoby pomóc na nerwicę?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Eckhart Tolle

przez neon 11 paź 2015, 19:52
Jetodik ma rację, żadne nauki mistyków nie pomogą Ci pozybć się nerwicy, a bardzo prawdopodobne że pogłębisz swoje problemy. Ich nauki nie są tym, za co bierze je Twoja wyobraźnia. Chociaż znam osobę która "podleczyła" tym schizofrenię, ale to nie jest powrót do normalności, tylko specyficzny sposób na życie, które eliminuje skutki choroby. Nie polecam, bo można sie pokaleczyć, jeżeli masz jakies pytania, wal do mnie na priv albo pisz tu, siedziałem troche w tym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Eckhart Tolle

przez Siddhi 11 paź 2015, 21:00
Ego = osobowość = ja
To co przydarzyło się (spontanicznie) Eckhartowi i wielu innym przydarza się (właśnie) spontanicznie, książki niewiele tu pomagają, skupianie się na teraźniejszości niewiele zmienia.

Eckhart Tolle

przez neon 11 paź 2015, 21:52
To zależy z której perspektywy patrzymy, bo jeżeli z perspektywy mistyków, to oni raczej nie postawiliby znaku równości między ja=ego osobowość. Nie wszyscy sie zgodzą, ze te spontaniczne osiagniecie Tolla nie można osiągnąć dzięki książce, a raczej praktykom, które są tam opisywane, które zreszta sam Tolle propaguje.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Eckhart Tolle

przez Inga_beta 12 paź 2015, 08:52
Ja uważam że książka jest wartościowa i warto ją przeczytać bo pozwala wiele zrozumieć. Ale nie jest to podręcznik leczenia nerwicy tylko jest przeznaczona dla osób zdrowych zainteresowanych rozwojem osobistym lub duchowym.
Z tym że sama koncentracja na terażniejszości jest jak najbardziej pomocna w poznawaniu siebie.

Sortuj wg