Czy się godzisz z chorobą psychiczną/

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Pogodzenie z chorobą.

Tak pogodziłem/pogodziłam się
11
41%

Nie nigdy się nie pogodzę
15
56%

Jestem zdrowy/zdrowa
1
4%

Liczba głosów : 27

przez wiejskifilozof 21 kwi 2015, 12:41
Ja się pogodziłem z byciem chorym.A jak jest u Was ?

przez nieboszczyk 21 kwi 2015, 13:15
żartujesz?nigdy sie nie pogodze z byciem rzeznym baranem który w 4 ścianach oczekuje jedynie na śmierć.należy mi się jak psu kość od życia uśmiechanie się,energetyzacja,zakochanie się,odżywanie coroczne po zimie i oczywiście dupeczki na wyścigi odsłaniające to co zima zasłaniają do wyboru do koloru.nikogo nie zamordowałem żeby los sie do mnie nie uśmiechnoł.może jesteś masochistą skoro z gównem za darmo i ni z gruszki ni z pietruszki sie pogodziłeś.to tak jak stojąc z boku może sprawiac wrażenie że żaby które dostały z wiatrówki wnet idą pod wodę i nie protestują przyjmując z pokorą tyle śrutu ile im poślesz.normalnie jakby w kolejce pchały się pod lufe same.
Ostatnio edytowano 21 kwi 2015, 13:21 przez nieboszczyk, łącznie edytowano 1 raz

przez lucy1979 21 kwi 2015, 13:19
nieboszczyk napisał(a):żartujesz?nigdy sie nie pogodze z byciem rzeznym baranem który w 4 ścianach oczekuje jedynie na śmierć.należy mi się jak psu kość od życia uśmiechanie się,energetyzacja,zakochanie się,odżywanie coroczne po zimie i oczywiście dupeczki na wyścigi odsłaniające to co zima zasłaniają do wyboru do koloru.nikogo nie zamordowałem żeby los sie do mnie nie uśmiechnoł.

Zycie nie jest sprawiedliwe. To ze nikogo nie zamordowales nie znaczy, ze zasługujesz na cokolwiek. Nie ma takiej zasady, ze dobrzy ludzie sa szczęśliwi a zli nie. To smutne, ale tak jest. :x

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieboszczyk 21 kwi 2015, 13:31
właśnie.sęk w tym iz nie jedna świnia domowa pragnie być kotkiem perskim i uniknąć zarżnięcia ba być głaskana i podziwiana.jak ktoś zwierzolub zawiezie do weterynarza świnię z przetrąconym kręgosłupem to go zamkną jako wariata.tak jak by robił berlinki z kotów perskich.świnki też muszą istnieć żeby kotki żyły.a my chorzy psychicznie stanowimy wysokiej jakości nawóz pod zielsko na cmentarzu.po bujnym i niebieskawym zielsku mozna poznać iż ktoś za życia był śmiertelnie schorowany.im więcej bakterii i wirusów tym bujniejsze zielsko.

przez wiejskifilozof 21 kwi 2015, 13:47
Ale co można zrobić.Ciągle mówić, dlaczego ja ? I wyć w poduszkę.

przez na_leśnik 21 kwi 2015, 13:52
Chory nie jestem, jedyne co mi doskwierało (i w pewnym stopniu doskwiera nadal) to zaburzenie osobowości. Nie pogodziłem się z nim i nie zamierzam. Wolę to kvrestwo w pełni wyleczyć.

przez nieboszczyk 21 kwi 2015, 20:13
detektywmonk no dobrze mamusiu masz lepszy pomysł?to tak jak próbowac podłączyć wtyczkę do drzewa w lesie.oczywiście nigdy to sie nie uda i prąd nie popłynie
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez PM Cool Lee 08 maja 2015, 22:04
nieboszczyk o ile wiem miałeś usunięte jądra? Chyba że się mylę, jeśli tak to brakuje ci męskich hormonów, ja bym na twoim miejscu kupował i je przyjmował testosteron itp.Przecież to totalny armagedon dla męskiego organizmu a jak wiadomo testosteron jest napędem mężczyzny

przez Arasha 08 maja 2015, 22:39
Nie ma to żadnego znaczenia, czy się godzę, czy nie ... to nie ja o tym decyduję :? Ja mogę się jedynie starać zminimalizować skutki, na miarę swych możliwości i nauczyć się żyć na tyle, na ile pozwala mi nerwica / depresja / zaburzenia snu ... w przeciwnym wypadku zostaje tylko skoczyć z mostu :pirate:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez teamoteamo 08 maja 2015, 22:50
Arasha napisał(a): w przeciwnym wypadku zostaje tylko skoczyć z mostu :pirate:

albo wziąc line

przez DemonicInvocation 18 maja 2015, 08:15
Pogodziłem się, teraz myślę ją wykorzystać to do odbudowy potęgi z ruin. W sumie gdybym nie miał chad z początkami schizofrenii byłbym idiotą do końca życia, teraz mam szanse wszystko zmienić bo już wiem jak wygląda dno i nigdy więcej go nie zobaczę.

przez greg666 03 cze 2015, 15:29
ja jestem zdrowy. To świat jest chory

przez Denial 05 cze 2015, 23:18
Czasami mam takie zrywy... Nie, nie, nie, to nie jest znowu depresja, tak, owszem, źle się czuję, fatalnie się czuję, ale to pewnie niedobór witamin, anemia, niedoczynność tarczycy itp. itd. Kilka badań krwi co epizod sprowadza mnie na ziemię - jesteś chora i już będziesz. To tylko Twoja głowa. Lepiej pilnuj leków, tak dla własnego dobra.

Także jestem chyba na etapie targowania się.

przez Apofis 06 cze 2015, 07:51
Drogi Apofisie,
Masz lekkie epiody depresji, przechodzące czasem w silne. Masz tu serotroninę. Łykaj dwa razy dziennie. Odstaw alkohol, myśl pozytywnie.
Drogi Apofis powrócił zatem do swego domostwa, najadł się Elicei, popił browarem i poszedł na spotkanie ze znajomymi. Tam dostał dziwnego ataku, jakoś wrócił do domu, choć po drodze miał spięcie z policją.
Dziś ten sam jegomość nie je już Elicei ani innej chemii. Zwiększył jedynie dawkę browarów. Gdy jest źle np w pracy stara się wyjść z firmy, by go nikt nie widział w tym stanie. Apofis wie, że z depresji w pełni się nie wychodzi. Akceptuje to, bo co ma zrobić. Stara się żyć. Gdy płynie stara się później policzyć straty i iść dalej. Po roku powrócił na nerkę. Znaczy, że dobrze nie jest skoro szuka kontaktu z podobnymi sobie.
Nie martw się Apofisie. I to kiedyś minie, tak jak wszystko mija na tym świecie...

Sortuj wg