Pomoc On-line

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Pomoc On-line

przez psychologpisze 19 maja 2014, 08:01
Witajcie,
czy korzystaliście lub korzystacie z pomocy psychologicznej on-line? Mam na myśli profesjonalną pomoc zawodowego psychologa. Czy korzystalibyście z pomocy poprzez maile, komunikatory lub Skype?
Co sądzicie o takiej formie pomocy?

Pomoc On-line

przez Znachor 19 maja 2014, 10:23
Moim zdaniem jakieś poradnictwo przez komunikator ew. forum internetowe jest możliwe - tak jak to ma miejsce tu, ale psychoterapii w ten sposób jakoś nie widzę...w przypadku mniej zaburzonych (neurotycznych) osób można by ostrożnie rozważyć terapię przez Skypa (koniecznie wizja i fonia), z założeniem jednak, że co jakiś czas odbywa się spotkanie "w realu"...
Gdyby ludzie realizowali swoje marzenia, szpitale psychiatryczne byłyby puste...
Czekając na cud frustrujemy się staniem w miejscu...

Pomoc On-line

przez Lusesita Dolores 19 maja 2014, 11:38
psychologpisze, Ja co jakiś czas pisze do swojej psycholog na maila. Niestety nigdy mi nie odpisała. Uważam, że jak się chodzi w rzeczywistości do psychologa to wymiana kilku zdań przez maila, sms-a byłaby dobra. Jednak taka forma pomocy, która jest tylko on-line jest bez sensu. Nie wypali.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg