Marilyn Monroe - co sądzicie o jej przypadku

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Marilyn Monroe - co sądzicie o jej przypadku

przez milano3 18 lis 2009, 19:07
Witam !
Co sądzicie o psychologicznym przypadku Marilyn Monroe ? Czytałem ostatnio świetną książkę Marilyn - Ostatnie Seanse. Dopiero z niej dowiedziałem się, że była chora na schizofrenie. Naprawdę, bardzo mi jej żal jako człowieka. Ciągły brak ojca, odrzucenie przez chorą matkę, poszukiwanie w swoich kochankach wizerunku ojca. Tak genialna kobieta, zniszczona tym z czym większość nas na tym forum walczy.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Re: Marilyn Monroe - co sądzicie o jej przypadku

przez magdalenabmw 18 lis 2009, 23:38
Wg mnie miała depresję ale o schizofrenii nie wiedziałam. Mam koleżankę która jets identyczna jak Marilyn, a moze i piękniejsza:
http://www.maxmodels.pl/joannapotega.html ( to nie reklama )

Bądz co bądz Marilyn to fascynująca postać, mam jej zdjecia w domu na ścianach, ma w sobie magnetyzm. ten magnetyzm jest tym większy że była ciekawym przypadkiem psychologicznym i tak naprawdę chyba nikt nie wie co sie z nią działo...
to intryguje. Ja ją kocham.
magdalenabmw

Re: Marilyn Monroe - co sądzicie o jej przypadku

przez Słowianka 19 lis 2009, 10:58
Życie,problemy i śmierć Marylin do dziś są zagadkowe.Nie wiem na co chorowała,bo nie wiem czy coś zostało 100% potwierdzone.Wokół tej postaci jest wiele tajemnic,zagadek,pytań.Na pewno była piękną i niezbyt szczęśliwą kobietą,mimo,że miała pieniądze,urodę,ciało,była uwielbiana...Do dziś jest symbolem.Ale co się z nią działo?Tego nie wiem...
Osobiście uwielbiam styl pin-up
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg