CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Depakiniarz 05 mar 2014, 17:39
Długu mam łącznie na około 20 tysięcy. Samo 3.000 to dług za niepłacony abonament w orange który rozwiązał ze mną umowę. Pożyczki w parabankach, gdy już zwykłe banki odmawiały z powodu braku spłaty zadłużeń. W przypadku konsolidacji to dopiero będzie problem jak stracę prace której obecnie nie mam i wtedy odsetki będą naliczane od tych 20 tyś.

Renty chuje mi nie przyznały. Będę się starał o grupę inwalidzką i wtedy do mopsu o rentę socjalną.
Epizod depresji rozpoczął się około 2013 roku, na początku, w momencie utraty pracy. Trwa do dziś. Powoli z niego wychodziłem, lekarz też to zauważał, ale znowu się pogłębił po wczorajszym dniu. Poprzedni trwał rok.

przez khaleesi 05 mar 2014, 17:41
Depakiniarz, a Ty depakine i mianseryne masz w jakich dawkach zapisane?

-- 5 mar 2014, o 17:42 --

Renta socjalna moge poszukać jakie kryteria trzeba spełnic i przeslę Ci na pw
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Depakiniarz 05 mar 2014, 18:07
Ok, dziękuję, już dostałem PW

Depakine 300 mg: 1-0-3
Mianseryna 30 mg 0-0-1
Wenlafaksyna 75 mg: 1-0-0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez guernone 05 mar 2014, 19:18
Depakiniarz, trzymaj się chłopie

U mnie ostatnie dni o wiele lepsze samopoczucie. Staram się nie myśleć o chorobie i ukierunkować gonitwę myśli gdzie indziej albo ją spowalniać.
Coraz lepiej potrafię zorganizować czas własny tak, aby ułatwić drogę do remisji.
Agresja zmalała, na buzi mam od czasu do czasu uśmiech. Taki szczery, nie maniakalny :twisted:

Pozdrawiam
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez barsinister 05 mar 2014, 20:20
Depakiniarz, współczucie współczuciem ale smutnymi wpisami na forum nie popchniesz spraw do przodu, jest oczywiste, że świadomość długów praktycznie uniemożliwi ci wyzdrowienie - to jest i będzie źródło przewlekłego i bardzo silnego stresu

Masz podstawę prawną do działań - z kodeksu cywilnego:

Art. 82. Nieważne jest oświadczenie woli złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli. Dotyczy to w szczególności choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego, chociażby nawet przemijającego, zaburzenia czynności psychicznych.

To nie oznacza oczywiście możliwości anulowania wszystkich długów, ale jak najbardziej jest opcja, że wyjdziesz ze spirali - np. dług nie będzie się zwiększał. Dlatego wal jak w dym do prawnika - jak pisałem, w każdym mieście są prawnicy udzielający darmowych porad prawnych.

Staranie się o rentę jest bez sensu, jeśli od razu zajmie ci ją komornik.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez afektywna89 05 mar 2014, 23:10
Witam serdecznie!
Ostatnio zauważyłam u siebie dziwne bóle głowy... zastanawiam się czy to od leków czy od pogody? Ale trochę za często się pojawiają. Czy też miewacie takie? Jakby łaziło po całej głowie... tak poza tym wszystko ok.
Remisja trwa od września 2013.

Etiagen 100mg ( kwetiapina)

Pozdrawiam i mile widziane również wiadomości prywatne
Carpe diem

przez marwil 06 mar 2014, 12:49
Depakiniarz nie zabiorą całej renty, a jak zabiorą część, to chociaż dług będzie się zmniejszał.
Barsinister dobrze radzi z prawnikiem. Będziesz wiedział na czym stoisz nie tkwiąc w strasznej niepewności co dalej. Może unikniesz sądowych nakazów, które przedawniają się po 10 latach. Inne długi przedawniają się wcześniej. Pogrzeb w sieci.
Popatrz w umowy kredytowe. Miałem kartę kredytową, którą dostałem kupując na raty i jak debil spłaciłem wszystko a było tam ubezpieczenie na wypadek choroby.
Tez się męczę - mam dom w kredycie a ostatni rok prawie nie zarabiam.

Za parę godzin uderzam do psychiatry z formularzem o stanie zdrowia do wniosku o rencinę, która kończy się za miesiąc.
Brzydzi mnie to i mierzi, jak i perspektywa zusianej komisji.

Zdrówko w kratkę
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez _Jack_ 06 mar 2014, 14:15
No wreszczie u mnie progres w leczeniu :). Od 3 dni czuje się dużo lepiej :). Zmalało zmęczenie, rozjaśnił się umysł. Jestem bardziej aktywny, ogólnie wszystko robi się inaczej :). Na razie oczywiście nie ma jeszcze pełnego wyzdrowienia, ale faktycznie po 2,5 roku zdychania jest to dla mnie jak wybawienie. Myślę ,że do zdeptania depresji czeka mnie już tylko ostatnia prosta. Zasługa w tym mojego lekarza który uchodzi za jednego z najlepszych specjalistów w mazowieckim. Przetrzymał mnie na najniższej dawce wenlafaksyny już aktualnie 7 miesiąc. Ja myślałem ,że załatwia mnie na odpierdol a on to robił z premedytacją :) i bardzo dobrze bo byłbym idiotą jakbym mu nie zaufał. Najważniejsze ,że pojawił się horyzont i perspektywy. Czekam jeszcze na rehabilitacje nogi. Jak będę mógł chodzić już normalnie bez kul to poszukam pracy. Zacznę oczywiście od czegoś słabszego prawdopodobnie w telemarketingu. Kiedyś jak pracowałem w biurze prawniczym to pogardził bym taką fuchą a teraz pod wpływem choroby moje życie się całkowicie przewartościowało i będę się cieszył z tego ,że będę mógł być w jakikolwiek sposób aktywny zawodowo. Pamiętajcie na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Pierwszą rzeczą którą trzeba zrobić to poszukać najlepszego lekarza. Ja wiele czasu straciłem na konowałów(jedna nawet roztyła mnie 18 kg na maksymalnej dawce mianseryny) no ,ale co nas nie zabije to nas wzmocni. W przyszłości na pewno będę rozgrywał to inaczej. Pozdrawiam mordeczki :).
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez marwil 06 mar 2014, 14:32
_Jack_, Super, że lepiej się czujesz.

Twój lekarz powinien dostać krzyż zasługi za to 2,5 letnie leczenie Wenlafaksyną ;). No to Cię z premedytacją przetrzymał.... na odpierdol do remisji.
6-9 do 12 miesięcy trwa zazwyczaj epizod depresyjny w ChAD.
Tylko raz miałem prawie 3 letni i to dlatego, że grzecznie łykałem wszystkie leki.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez _Jack_ 06 mar 2014, 14:40
marwil napisał(a):_Jack_, Super, że lepiej się czujesz.

Twój lekarz powinien dostać krzyż zasługi za to 2,5 letnie leczenie Wenlafaksyną ;). No to Cię z premedytacją przetrzymał.... na odpierdol do remisji.
6-9 do 12 miesięcy trwa zazwyczaj epizod depresyjny w ChAD.
Tylko raz miałem prawie 3 letni i to dlatego, że grzecznie łykałem wszystkie leki.

Małe sprostowanie.Ten lekarz leczy mnie niecały rok. Wenlafaksyne zaaplikował poprzedni lekarz i leczył mnie dawką 75 mg która nic nie dawała. Potem poszedłem do kolejnej lekarki która zwiększyła dawkę do 225mg i dorzuciła mianseryne dochodząc do dawki 120 mg. W końcu rozłożyła ręce i zapytała się mnie co Panu może pomóc? Postanowiłem poszukać renomowanego lekarza i trafiłem na niego. Na początku nie chciał mnie leczyć, bo powiedział co to za idiota zaaplikował Panu takie dawki leku, ale jednak się ugiął i chyba dobrze się stało.
10 mg Escitalopram

przez maargooo 06 mar 2014, 14:52
Widmo napisał(a):maargoo,
Czyli jestes na samej kwetiapinie? Przypomnij jaka dawka.
Wedlug mnie to oczywiste, ze raz do kilku razy w roku remisja nie bedzie pelna. Np. moje ostatnie 2 tygodnie.
Moze nie ma sensu wtedy co chwila zmieniac leki tylko starac sie przeczekac. Dopiero po 2 tygodniach mozna mowic o znaczacych objawach. Ale to tylko moje luzne sugestie.

Widmo - tak, aktualnie jestem na samej kwetiapinie, a dokładniej Symquel XR czyli lek o wydłużonym uwalnianiu i łykam jednorazowo 300mg kwetiapiny na dobę. Sprawdziło się to co tłumaczył mi lekarz- większe dawki kwetiapiny są lepiej tolerowane niż te małe. I faktycznie jak zaczynałam 25, 50 i więcej to czułam, że "chemia mną rządzi", a teraz przy tej dawce tego nie ma. Pojawia się jedynie senność, ale dopiero po 3-4 godzinach, więc cofnęłam sobie dawkę wieczorną do wcześniejszych godzin, by rano nie spać za długo. Jest naprawdę dużo lepiej, powiedziałabym dobrze, biorąc pod uwagę, że do tego lekarza trafiłam u schyłku ciężkiego epizodu depresyjnego. Oby ten stan utrzymał się jak najdłużej...
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez marwil 06 mar 2014, 14:57
Jack, to poprzedniemu Purpurowe Serce, za Twoje rany w boju, a nowemu Krzyż Miłosierdzia.
Żarty żartami ale to mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że leki przeciwdepresyjne nie pomagają w depresji a nawet szkodzą.
Zszedłeś z dawką do minimum i dopiero dochodzisz do siebie. Ja odstawiłem całkowicie 5 tygodni temu i czuję się bez porównania lepiej.

przez Widmo 06 mar 2014, 16:35
_Jack_, marwil
A ja sie pytam gdzie stabilizator?

przez _Jack_ 07 mar 2014, 00:08
marwil napisał(a):Jack, to poprzedniemu Purpurowe Serce, za Twoje rany w boju, a nowemu Krzyż Miłosierdzia.
Żarty żartami ale to mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że leki przeciwdepresyjne nie pomagają w depresji a nawet szkodzą.
Zszedłeś z dawką do minimum i dopiero dochodzisz do siebie. Ja odstawiłem całkowicie 5 tygodni temu i czuję się bez porównania lepiej.

Skoro już dobrze się czujesz to dobrze byłoby poszukać pracy. Zawsze lepiej być aktywnym zawodowo poza tym więcej zarobisz i łatwiej będzie spłacać kredyt na dom:).
Widmo napisał(a):_Jack_, marwil
A ja sie pytam gdzie stabilizator?

Co inny lekarz to inna diagnoza.Ja nie mam Chad tylko Zaburzenia depresyjne nawracające. Miałem kiedyś "pobudzenie na antydepresantach" w cudzysłowie i były podejrzenia hipo( jeździłem na kurwy, sporo piłem, chciałem otwierać biznes), ale wynikało to raczej z większych dawek leków i czynników zewnętrznych. Czuje się stabilnie na jednym leku antydepresyjnym. Nie potrzebny mi stabilizator. Chociaż nie wiadomo jak to się wszystko rozwinie. W tym biznesie nigdy nic nie wiadomo.
10 mg Escitalopram

Sortuj wg