Aspriyna pomoże zwalczyć depresję?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Nowosci, Innowacje, Testy

przez El Chupacabra 30 sie 2010, 21:48
Marek77 napisał(a):..teoria spiskowa?? cóż nieodparcie nasuwa sie myśl ze " naukowcy od modyfikacji procesów psychicznych" chcą z ludzi chorych zwiększając u nich stężenie hormonu uległości i pasywności (serotoniny) uczynic istoty zewnątrzsterowne tym samym niedopuszczają do niewygodnej dla kół rządzocych ekspansji zachowań autonomizujących podmiot a wiec dominacji,kreatywności i przedsiębiorczości co umożliwia dopamina...

:shock:

a mnie przesladuja drzewa !

wola człowieka jest jego niebem

przez _Pete_ 30 sie 2010, 22:01
namiestnik napisał(a):A co do legalizacji dragów - to bez przesady - nie tak trudno je zdobyć i wiele tak naprawdę jest legalny tak samo jak nóż (można mieć i używać, choć zabijać nim nie wolno). I jakoś tłumy się nie rzucają. No może poza alkoholem i papierosami.
No i kawą. Ale z używania tej używki z reguły przełożeni są bardzo zadowoleni. Podobnie byliby wniebowzięci mając armie pracowników na amfie.

No ok, alkohol jest dostępny legalnie i papierosy również, państwo to kontroluje, czerpie zyski z akcyzy, niby jest fantastycznie ale.... zauważ ile jest alkoholików dookoła i jak bardzo jesteśmy do tego faktu przyzwyczajeni. Tak bardzo, że nie zwraca się na to uwagi. A przecież alkohol przy narkotykach to małe piwo. Nie ma nawet co porównywać skali doznań. Ludzie też nie są świadomi tego jaki wystrzał one dają i może to i lepiej. Skoro zatem już z alko są takie problemy to co działoby się przy dostępnym koksie? Podejrzewam, że grubo by się działo:)
_Pete_

przez namiestnik 30 sie 2010, 22:06
Ej - masło maślane. A alkohol to nie narkotyk? A znasz historię prohibicji alkoholu?

Popatrz na świat - czy naprawdę wali się przez te substancje psychotropowe które są łatwo dostępne? Te z akcyzami i te bez?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Pete_ 30 sie 2010, 22:09
Marek77 napisał(a):_Pete_ przed wojną heroina była dostępna w aptece jako lek na kaszel...ale Ty przytoczyłes stymulant wiec to zgoła inna para kaloszy... co do "anarchi" wyzwalanej przez leki na bazie narkotyków-juz od wielu lat takowe sa dostępne i nie spowodowały rozkładu państw... brak legalizacji narkotyków to przyzwolenie na kwitnięcie szarej strefy...dealerów i wielkich pieniędzy które z delegalizacją się w nieunikniony sposób łączą... znamienite jest też to(zauważyłem pewną prawidłowość) że leki dopaminergiczne są sukcesywnie wycofywane z rynku bądź dostęp do nich jest bardzo trudny..teoria spiskowa?? cóż nieodparcie nasuwa sie myśl ze " naukowcy od modyfikacji procesów psychicznych" chcą z ludzi chorych zwiększając u nich stężenie hormonu uległości i pasywności (serotoniny) uczynic istoty zewnątrzsterowne tym samym niedopuszczają do niewygodnej dla kół rządzocych ekspansji zachowań autonomizujących podmiot a wiec dominacji,kreatywności i przedsiębiorczości co umożliwia dopamina...

Nie znam historii z heroiną, ale początki kokainowe w USA dają sporo do myślenia i pokazują czemu wprowadzono prohibicję. Mniemam, że pijesz do tego, że twarde narkotyki były dostępne jako leki. I owszem były,ale do momentu aż pokapowano się do czego to prowadzi. Masz rację, że teraz to podziemie, rozwój szarej strefy, mafii etc. Tylko, że moim zdaniem korzyści z legalizacji czysto pieniężne, które są do policzenia pewnie, nie zrekompensują "skutków ubocznych" spożycia. Dlatego pomimo, że moje podejście do narkotyków jest liberalne, nie jestem za legalizacją. Ludzie są słabi i nie wszyscy umieją się kontrolować, panować nad pokusą nałogu, racjonalizować i ogarniać spożycie. Takie jest moje zdanie.

[Dodane po edycji:]

namiestnik napisał(a):Ej - masło maślane. A alkohol to nie narkotyk? A znasz historię prohibicji alkoholu?

Popatrz na świat - czy naprawdę wali się przez te substancje psychotropowe które są łatwo dostępne? Te z akcyzami i te bez?

Oczywiście, że alkohol to narkotyk. Tylko, że moim zdaniem to delikatnie mówiąc mocno słaby narkotyk, jeśli idzie o poziom euforii jaki daje. A i tak jest cała masa przypadków uzależnienia, nie radzenia sobie już z taką substancją. O papierosach to w ogóle nie wspominam nawet bo one gówno dają, dają tylko tyle, że państwo niezłą kasę trzepie na akcyzie z palaczy. Także nie wiem czy się świat wali, ale wiem, że koszty leczenia z alkoholizmu, koszty wypadków pod wpływem, skutki rozbijania rodzin (raczej niepoliczalne) coś do myślenia dają. Zakładam, że pod wpływem legalizacji narko lepiej by nie było.

Marek77 napisał(a):_Pete_ przed wojną heroina była dostępna w aptece jako lek na kaszel...ale Ty przytoczyłes stymulant wiec to zgoła inna para kaloszy... co do "anarchi" wyzwalanej przez leki na bazie narkotyków-juz od wielu lat takowe sa dostępne i nie spowodowały rozkładu państw... brak legalizacji narkotyków to przyzwolenie na kwitnięcie szarej strefy...dealerów i wielkich pieniędzy które z delegalizacją się w nieunikniony sposób łączą... znamienite jest też to(zauważyłem pewną prawidłowość) że leki dopaminergiczne są sukcesywnie wycofywane z rynku bądź dostęp do nich jest bardzo trudny..teoria spiskowa?? cóż nieodparcie nasuwa sie myśl ze " naukowcy od modyfikacji procesów psychicznych" chcą z ludzi chorych zwiększając u nich stężenie hormonu uległości i pasywności (serotoniny) uczynic istoty zewnątrzsterowne tym samym niedopuszczają do niewygodnej dla kół rządzocych ekspansji zachowań autonomizujących podmiot a wiec dominacji,kreatywności i przedsiębiorczości co umożliwia dopamina...

Tak ogólnie to ciekawa teoria z tą serotoniną i też uważam, że coś w tym jest. Po paroksetynie byłem potulnym przyjemniaczkiem, który nie potrafił odczuwać złości, wściekłości etc. Każdy kto próbował ecstasy wie jaki człowiek jest po tym i że nawet do wroga by wyciągnął rękę. Też uważam, że takie leki są np. na rękę psychiatrom-pacjent dostanie lek, przyjdzie grzeczniutki za miesiąc na wizytę, nie będzie nic pyskować. Coś w tym może być, ale ile tu prawdy, a ile przypadku to nie wiem.
_Pete_

przez namiestnik 30 sie 2010, 23:33
Papierosy i alkohol są BARDZO uzależniające. Chyba nie sugerujesz, że wolisz mieć pracownika po alkoholu niż po powiedzmy pobudzaczu? ;)

przez Zenonek 31 sie 2010, 08:57
Podalem link na poczatku do projektu Prof Pilca.

Antydepresanty Pilca - wszystko bedzie juz mniej wiecej wiadomo w 2014 r, wiec nie jest zle.

Co do produckji innych antydepresantow - przemysl akurat nad tymi lekami pracuje mocno i lada dzien powinno cos sie stac ciekawego. Dlaczego ?

- bo depresja juz za kilkanascie lat bedzie drugim najpowazniejszym problemem na swiecie (zdrowotnym)

- co oznacza ogromny rynek zbytu itp itd

- dotyka czesto ludzi zdrowych fizycznie

- straty spowodowane przez depresje i nerwice sa absolutnie niepowetowane przez zadne dochody z narkotykow itp itd

przez miko84 31 sie 2010, 10:17
Podono Hilter brał Amfę. Jedno jest pewne, na pewno ludzie którzy obalali rządy, zmieniali historię mieli buzującą dopaminkę, czasami zakrawało to o manię/urojenia, ale taka jest dopamina, łatwo przekroczyć granicę.
miko84

przez _Pete_ 31 sie 2010, 19:17
namiestnik napisał(a):Papierosy i alkohol są BARDZO uzależniające. Chyba nie sugerujesz, że wolisz mieć pracownika po alkoholu niż po powiedzmy pobudzaczu? ;)

Nie chciałbym ani jednego ani drugiego. Pierwszy niedokładnie pracuje, drugi wcześniej czy później się wykończy ładując stymulanty. Ja za ładowanie dopał w pracy bym wywalał z roboty. Serio, przecież to nierówna rywalizacja trzeźwych z naspidowanymi. Ci pierwsi z drugimi większych szans raczej nie mają.

miko84 napisał(a):Podono Hilter brał Amfę. Jedno jest pewne, na pewno ludzie którzy obalali rządy, zmieniali historię mieli buzującą dopaminkę, czasami zakrawało to o manię/urojenia, ale taka jest dopamina, łatwo przekroczyć granicę.

Zostało to udokumentowane -dostawał zastrzyki (kilka dziennie). Nic dziwnego, że w takim stanie tak obłędnie wierzył w swoje cele.

Dużo ludzi ze świecznika moim zdaniem bierze np. w USA na pewno. Czasem jak patrzę na te teledyski, albo koncerty, filmy, gdzie wszyscy tak perfekcyjnie wyglądają, wiecznie roześmiani, wyluzowani na maksa to od razu mi się to kojarzy jakoś z tym tematem. Od czasu do czasu pojawiają się tylko informacje o trupach po przedawkowaniu leków, antydepresantów i innej chemii (jak np. Heath Ledger, który niby przekręcił się po stilnoxie, tiaaa). Keep smiling! :D
_Pete_

przez namiestnik 31 sie 2010, 20:12
Praca to nie szkoła - tu chodzi o zysk i o wydajność pracowników a nie o stwarzanie im równych szans.

przez _Pete_ 01 wrz 2010, 19:29
Zysk czy wyzysk? Bo świadome aprobowanie silnych stymulantów przez pracodawcę to chyba bardziej wyzysk. Skoro praca to nie szkoła, a my już jesteśmy dorosłymi ludźmi, to nie bawmy się jak dzieci w piaskownicy i rywalizujmy na równych zasadach, a nie kantując. Ok-Twoje zdanie że aprobujesz dopały, ja uważam, że to naganne używać wspomagaczy w codziennej rywalizacji.
_Pete_

przez miko84 01 wrz 2010, 21:20
Aktorki i piosenkarki biorą, niby żeby schudnąć (a efekt pobudzenia i większej wytrzymałości gratis).
miko84

przez _Pete_ 01 wrz 2010, 23:44
Marek77 napisał(a):Pete_ masz bardzo naiwne podejście do życia..-ludzie nie są względem siebie równi(to komunistyczny wymysł)..

Marek77, nie chcę być złośliwy, ale chyba należysz do ludzi, którzy mają nadmiar czasu :mrgreen: na polityczno-socjologiczną analizę użytkowników z forum (po raptem kilku szczątkowych wypowiedziach). Mnie chodzi o proste rozumowanie dotyczące zasad w miejscu pracy, które spolaryzuję by było widoczne :

1. Ja mówię - rywalizujmy w miejscu pracy, ale trzymajmy się zasad, reguł i niech wygra lepszy.
2. Ty mówisz, upraszczając - cel uświęca środki, chujamy innych, zasady naginamy do własnych potrzeb, nazywamy to przebiegłością i sprytem i usprawiedliwiamy to walką "żywych organizmów" o przetrwanie.

Tu się różnimy.
_Pete_

przez namiestnik 02 wrz 2010, 09:11
_Pete_ a gdzie ja napisałem, że aprobuję? Jesteś idealistą. Pracuje się zazwyczaj by zarabiać. A pracodawca zatrudnia by mieć zysk. Reguły są z góry po to by pracodawca za bardzo nie wyzyskiwał, pracownik się nie obijał. ;)

Czy sam tak dokładnie zawsze żyjesz z przepisami?

przez ALEKS*OLO 02 wrz 2010, 09:37
Koniec Offa! Prosze wypowiadać sie na temat podany w pierwszym poście autora tematu Zenonka. Z ideologicznymi dyskusjami proszę się przenieść :)
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Sortuj wg