Depresja psychotyczna

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja psychotyczna

przez jantarek 28 lut 2010, 14:49
F32.3
Czy ma ktoś jakieś materiały dot. tej depresji? Ja znalazłem tylko jedną obszerną ulotkę lecz mnie ona nie satysfakcjonuje bo nie ma wielu odpowiedzi.

- Ile trwa leczenie i czy jest skuteczne
- Czy będę bardziej narażony na inne psychozy
- Czy ta depresja może przerodzić się w inną psychozę
jantarek

Re: Depresja psychotyczna

przez celineczka3 28 lut 2010, 18:06
Ile trwa leczenie?Jak w każdych zaburzeniach psychicznych jest to sprawa indywidualna.U jednego poprawa nastąpi po kilku miesiącach u innego po roku lub więcej.
Czy jest skuteczne? W zasadzie leczenie każdej choroby psychicznej jeśli nie jest schizofrenią jest dość efektywne i daje szanse na całkwitą remisje.
I ostatnie pytanie czy depresja psychotyczna może się przerodzić w inne psychozy?Nie, o ile rozpoznanie zostało prawidłowo postawione bo czasami jest z tym problem i po jakimś czasie diagnoza może się zmienić.
celineczka3

przez jantarek 28 lut 2010, 20:31
Skąd tyle wiesz :?:zawsze mądrze piszesz. Jesteś psychiatrą? :D

]bo czasami jest z tym problem
A z jaką chorobą psychiczną można łatwo pomylić tą depresję?

Mojego psychiatry guzik obchodzę to pewnie mam schizofrenię prostą. I to wcale nie moje widzi mi się bo w 101% pasują te objawy. Mam wrażenie, że to on oczekuje aż wypowiem jakieś swoje objawy i przez to diagnoza się przekłamuje. Ja wątpię czy on badał mnie pod kątem rozpadu osobowości i autyzmu bo jako laik mam tego objawy :P
Jak mu powiem, że nic nie ma poprawy to mnie do prądowni wyśli bo to najlepsza metoda na psychotyczną depresję.

No ale się zobaczy kiedy się odstawi
jantarek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 28 lut 2010, 21:45
Troche mylisz pojecia.w depresji psychotycznej omamy pojawiaja sie tylko razem z depresja. I nie przeradza sie ona w schizofrenie.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez celineczka3 28 lut 2010, 22:47
Depresje psychotczną można pomylić najczęściej ze schizofrenią, cyklofrenią albo zaburzeniami osobowości.W przypadku schizofreni sprawa wyjaśnia się zazwyczaj po około roku.
A mam pytanie jantarek>>miałeś robiony taki profesjonalny test osobowości u psychologa klinicznego?To by wiele wyjaśniło.
ps.a jeśli chodzi skąd to wszystko wiem to po pierwsze intersuje się psychiatrią, a po drugie studiuje pedagogike więc siłą rzeczy muszę posiadać wiedzę z tego zakresu:)
celineczka3

przez jantarek 28 lut 2010, 23:08
Miałem robiony Wiskad i triadę organiczną. A wyników nie znam bo.. psycholog się obija z opracowaniem wyniku.
Ale chyba sprawdził bo dlaczego tak odrazu dostałem diagnozę psychozy? Dla mojego psychiatry nie istnieje takie pojęcie typu mam uczucie/wrażenie. Więc mam wrażenie że ludzie o mnie mówią to dla niego to to samo co przekonanie.

Nawet jak robiłem wiskada z psychologiem klinicznym to też nie rozróżnia mam uczucie/wrażenie od mam przekonanie.
jantarek

przez polakita 01 mar 2010, 00:12
jantarek, dla pewności zawsze możesz pójść do innego lekarza w celu potwierdzenia diagnozy. Ale może poproś o dokładne wyniki testów, wydaje mi się że powinieneś mieć prawo do tych wyników żeby je zobaczyć, żebyś wiedział skąd się wzięła taka diagnoza. Myślę że wynik testu lekarz powinien skonfrontować / potwierdzić w rozmowie.
polakita

przez joanna5 02 mar 2010, 14:34
celineczka3,na pedagogice jest niewiele z psychologii klinicznej,wybacz ale sama jestem psychologiem klinicznym,ale dobrze radzisz

przez celineczka3 02 mar 2010, 18:29
joanna5 napisał(a):celineczka3,na pedagogice jest niewiele z psychologii klinicznej,wybacz ale sama jestem psychologiem klinicznym,ale dobrze radzisz

Niewiele ale wystarczająco.Reszte można doczytać albo zapisac sie na kolo psychologiczne:)
celineczka3

przez jantarek 02 mar 2010, 21:21
To powiedz mi jeszcze:
- Czy omamy dotykowe mogą występować tylko w jednym miejscu? Ja odczuwam jakieś prądy na czerepie oraz uczucia drążenia korytarzy przez owady.
Strasznie wkurzające są :/

- Czy ambiwalencja jest objawem depresji? bo strasznie się stałem taki i to mnie denerwuje bo nie wiem kim jestem przez to. np. niewierzę w Boga i wierzę jednocześnie,

- Czy dysmorfobia może być objawem depresji? ulegałem transformacji w kobietę rysy twarzy były kobiece, pieris jakoś się bardziej powiększyły, a narządy płąciowy malały. lol..

i wytłumacz mi to pojęcie bo nie rozumiem
transytywizm - przypisywanie otoczeniu własnych przeżyć psychotycznych.
jantarek

przez celineczka3 02 mar 2010, 22:28
Omamy dotykowe mogą wystąpić w róznych miejscach.Chory może doznawać dziwnych wrażeń zmysłowych w różnych częściach ciała.
Jeśli chodzi o dysmorfofobie to może ona jak najbardziej wystąpić w depresji, podobnie jak ambiwalencja która jest jednym z bardzo charakt. dla depresji objawów.
A transytywizm to zjawisko które występuje w schizofreni czyli projekcja swoich uczuć na innych.Osoby chore na tą psychoze a konkretniej zespół psychoz w momencie odczucia na przykład złości czy agresji przypisują tą innym ludziom, ale w tym celu tworzą cały system urojeń na przykład o śledzeniu czy truciu który później rzutują na tych ludzi którym przypisali własne złe intencje.Nie wiem czy się jasno wyraziłam....
celineczka3

przez jantarek 03 mar 2010, 11:21
A jak się nazywa takie poczucie że to o czym myślę jest słyszane przez innych?
jantarek

przez celineczka3 03 mar 2010, 12:00
To się nazywa wykradanie myśli.
celineczka3

przez jantarek 03 mar 2010, 19:49
Ale mi ni nie wykrada myśli ale mam silne poczucie, że to co myślę jest słyszane przez innych i przez to hamuję myślenie.

Tylko jak odróżnić omam dotykowy od faktycznego pieczenia, gniecenia, swędzenia?
jantarek

Sortuj wg