Witam jestem nowa na forum.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Witam jestem nowa na forum.

przez kajadda 13 gru 2009, 17:29
Witam. Jestem nowa i nie wiem jak się tu poruszać.Myslę że mi pomożecie. W skrócie o mnie . Na nerwicę choruję od lat, nie leczyłam jej. Ojciec alkoholik. Nie chcę od razu się rozpisywac co i jak ale różne czynniki nałożyły się na siebie i dołączyła się depresja, która leczę juz bilsko 2 lata. Nigdy nie zapomnę tego bólu, potwornego, strasznego bólu tam gdzieś w srodku i niemocy strasznej niemocy.... Lecze się u psychiatry, chodzę na psychoterapię ale te "bóle" powracają.... Moim potwornym błędem było łykanie tabletek i popijanie alkoholem...łagodziło to "ból" i tak doszło uzaleznienie :-| Do tego inne somatyczne objawy bóle serca głowy brzucha i... sami wiecie najlepiej. Cieszę się że tu trafiłam:) Pozdrawiam.
kajadda

Re: Witam jestem nowa na forum.

przez *Monika* 13 gru 2009, 17:31
Witaj

A psychoterapia pomogła Tobie? Ile czasu na nią uczęszczałaś?
Obrazek
Główny Moderator

przez kajadda 13 gru 2009, 17:40
hmm chodzę nadal, na psychoterapię i odgrzebuję stare rany a to znowu boli i tak w kółko. ponoć tak ma być ale czy mozna to wytrzymac... pewno tak ale...
kajadda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 13 gru 2009, 17:46
Ból..sam się z nim zmagam..i rozumiem cię jak nikt inny..to tak jak by w organiźmie panowała zima.też tak masz że czy bierzesz tabsy czy nie to ból dalej rąbię?
mI większośc tabsów go potęguję..
depresyjny098

przez Nocka 13 gru 2009, 17:46
Zadne "Ale" moja panno ja jestem po skaczonej terapii grupowej I warto bylo minelo 6 lat a zyje mi sie lepiej i mniej stresowo choc czasem potrzebuje porady specjalisty :D
Patrzeć poprzez mrok i widzieć
Dostać więcej niż dziś mam
Cały w sobie krzyk wykrzyczeć
Z losem wygrać w to w co gram
Żebym poczuć mógł jak się czuje Bóg

http://www.youtube.com/watch?v=mksboDiArm0

przez kajadda 13 gru 2009, 17:51
:? no to cieszę się że terapia Ci pomogła, nie rezygnuję z terapii, tylko to trudne bardzo do tego jeszcze doszedł ten alkohol brrr. Czesto mam chwile zwątpienia w powodzenie i znowu przychodzi ten ból... ale ja terapię dopiero zaczęłam w październiku więc pocieszam się że to krótko.
kajadda

przez *Monika* 13 gru 2009, 18:20
Nocko!!

POwaznie masz terapie za soba?

POwiedz mi prosze jak dlugo na nia chodzilas i z jaka czestotliwoscia? No i oczywiscie z jaka dolegliwoscia sie borykalas?
Obrazek
Główny Moderator

przez Nocka 13 gru 2009, 18:34
Tak jestem po terapii Sama terapia grupowa trwala 12 lub 16 tygodni nie pamietam juz dzis dokladnie Przed nia spotkania indywidualne Ja bylam na oddziale dziennym czyli dzien dnia od 8 rano do 15 tej w osrodku W soboty mielismy wyjscie grupowe do miasta czas i miejsce do naszej dyspozycji. Borykam się nadal z Neurastenią Skłonnoscia do popadania w depresję ze stanami samobojczymi (obecnie żadko mi sie zdarza) Miewam napady lęku. To glowne moje problemy ale nie jedyne hehehe Ale żyje mi sie o wiele lepiej :D

[Dodane po edycji:]

kajadda, z alkocholem nie jestes sama :D tez mi sie zdarza ten "antydepresant" a raczej "chwilowy zapominacz"
Ostatnio edytowano 13 gru 2009, 18:40 przez Nocka, łącznie edytowano 1 raz

przez *Monika* 13 gru 2009, 18:37
Czyli bylas 4 miesiace na terapii. Fajnie. Okolo 80 sesji.

Gdzie mi tam do Ciebie! ;-)

Ja chodze 2 razy w tygodniu na indywidualna terapie psychodynamiczna. Bylam dopiero 12 razy.
Obrazek
Główny Moderator

przez Nocka 13 gru 2009, 18:39
No tak troche to trwalo i bylo intensywnie czasem cieżko czasem smiesznie Najwazniejsze ze skutecznie i nie tylko ja tak mowie Nawiazalam znajomosci ktore trwaja do dzis i spotykamy sie czasem wiec wiem ze nie tylko mi pomoglo

przez kajadda 13 gru 2009, 18:43
ojojojoj ja chodzę na terapię indywidualna ale raz w tygodniu :( Ale cieszę się że tu będę mogła sie podzielić z Wami swoim samopoczuciem i zostanę zrozumiana...bo w swiecie tzw"zewnętrznym" niestety ludzie nie pojmują istoty choroby. Wypowiedzi typu weź się w garść albo kiedy ci ten stan minie albo zmobilizuj się kobieto masz dom rodzinę nie czas na takie "dziwactwa" :shock: Ot tak jak inni reaguja a człowiek potem jest sam ze sobą, no bo jak opisać dosłownie jak się czuję, co mnie boli jak powiem ze "dusza" to mnie wyśmieją;) No i ciągłe udawanie w swiecie zewnętrznym praca, znajomi itd. kto chce zatrudnic znerwicowanego i zdołowanego pracownika? Przeciez to psychol w dodatku łyka prochy nie mówiąc o innych polepszaczach nastroju ...ehhh
Ostatnio edytowano 13 gru 2009, 18:44 przez kajadda, łącznie edytowano 1 raz
kajadda

przez *Monika* 13 gru 2009, 18:44
Nocko

Jestem niecierpliwa...
Obrazek
Główny Moderator

przez kajadda 13 gru 2009, 18:48
Monika 1974! Ja mam dokładnie tak samo po terapii źle się czuję potem mam dół totalny i czuję się tak jakby mi ktos pogrzebał w starej zasklepionej brudnej zaropiałej ranie.... jaeśli odnieśc się do przenośni tejże rany to teraz jestem na etapie bólu i gorączki... ale terapeuta mówi mi ze to trzeba oczyscic wyciac itp Musi byc dobrze!!!!
kajadda

przez *Monika* 13 gru 2009, 18:57
kajadda

a co Cie boli? to ból fizyczny czy psychiczny?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg